Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falowniki Yaskawa (Omron) V1000

K-rzysztof 07 Apr 2012 08:10 3296 11
 • #1
  K-rzysztof
  Level 13  
  Pytanie jest takie: czy ktoś ma do czynienia z takimi falownikami? Czy rzeczywiście przewody muszą być w ekranie ( przynajmniej te sterujące)?
  Do tej pory montowałem napędy Hitachi SJ 200, przewody ok. 1,5 m we wspólnym korycie, potem silnik 4 kW, i zero problemów. Konkretnie chodzi o przewody od zadajnika prędkości (potencjometr) i styków RUN.
 • #2
  radsat
  Moderator
  Muszą nie muszą, w zasadzie z pewnych przeświadczeń powinno się stosować, nie tylko w kwestii falowników, jednak i bez ekranu będzie pracować poprawnie. Mowa o długościach do 3m. Powyżej stosuj przewody ekranowane.
 • #3
  K-rzysztof
  Level 13  
  Dzięki, w praktyce okaże się za jakieś 2 tygodnie- miesiąc. Elektrycznie sprawdzę to za jakiś tydzień. Postaram się odpowiedzieć.
 • #4
  K-rzysztof
  Level 13  
  Chodzą bez bata, z tym ekranowaniem przesadzają.
 • #5
  falowniki.com
  Power inverters specialist
  Witam.

  To że "chodzą", nie świadczy o poprawności tylko o bylejakości..

  Można takie instalacje "produkować" na własne potrzeby ale na pewno nie jest to zgodne z odpowiednimi przepisami.
  Na taką instalację nie byłbyś w stanie wystawić Deklaracji Zgodności.

  Pozdrawiam
 • #6
  K-rzysztof
  Level 13  
  Całkowicie się zgadzam, powinno się tez montować filtr sieć- falownik. Chodziło mi o praktyczną stronę tego tematu, czyli ekran czy bez ekranu, urządzenie nie głupieje. Pewnie bym się zastanowił gdyby kabelki biegły razem z np. od jakiegoś PLC.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Dzięki za podpowiedzi, temat zamknięty.
 • #7
  gienek12
  Level 10  
  Witam. Mam falownik HITACHI J300E-055H 4KH.
  Nie mogę ustawić sterowania na zaciskach od 1 do 8. Potrzebuje obroty prawe i lewe. Zmiana obrotów w menu nic nie daje również chodzi tylko w prawo z listwy również i przez potęcjometr też regulacja jest. Wszystkie zaciski od 1do8 w ogóle nie reagują na podanie sygnału. Próbowałem sterować zarówno plusem jak i minusem. Mam pdf ale nie zupełnie od tego modelu. Proszę o pomoc. Mogę zapłacić. Pozdrawiam.
 • #8
  daro31ie
  Automation specialist
  Witam
  Jakość tych falowników wyjątkowo wysoka. Na kilkaset użytych tylko z jednym do tej pory miałem problem.
  Sam układ sterowania nie wymaga ekranowanych przewodów.
  Inaczej sprawy się mają po stronie zasilania silników.
  Tutaj należy uwzględnić wszystkie warunki techniczne i ewentualne zakłócenia w miejscu docelowej instalacji.
 • #9
  gienek12
  Level 10  
  Witam.
  Chodzi mi o to jakby ktoś miał pdf. lub pomógł uaktywnić wejścia od 1 do 8, głównie chodzi mi o lewe obroty, których nie mogę włączyć. W kategorii A mój model ma menu od A0 DO A81. takiego pdf nie mam. W prawo chodzi i potęcjometr reguluje. Po przestawieniu w menu na REV obroty się nie zmieniają.
  Pozdrawiam.
 • #11
  gienek12
  Level 10  
  Witam. '
  w tym falowniku nie ma parametrów grupy ''B'' jest grupa ''D'' od D0 do D11, i grupa ''F'' od F2 do F14. na F14 przechodzi się do ''Funkcje rozszerzone'' A0 do A81 i grupy C, od CO do C21.
  Mam pdf. ale w nim grupa ''A' ma od A0 do A99. być może wejścia od 1 do 8 są zablokowane ale nie wiem gdzie. Pozdrawiam.

  Dodano po 7 [godziny] 23 [minuty]:

  najbardziej pasuje ten pdf;
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=hitacj+j300+pdf
 • #12
  gienek12
  Level 10  
  połączyłem ''sink' ale próbowałem ''source'' i dalej nic. jest jedna zwora pomiędzy CM1 i PLC. była druga ale nie pamiętam gdzie, bo przewody były ucięte więc odłączyłem stare i nie zapisałem sobie które zaciski były jeszcze zwarte. ale w pdf nic takiego nie ma. ta zwora nie łaczyła 2 zaciski obok siebie, jest dłuższa około 6 cm. może to dlatego od 1 do 8 nie działają. działa tylko FW. Jest w menu zmiana FW i REW ale kierunek obrotów się nie zmienia.