Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ta antena z tym wzmacniaczem będzie dobra do cyfrowej telewizji naziemnej?

best241 07 Kwi 2012 09:04 2882 10
  • #1 07 Kwi 2012 09:04
    best241
    Poziom 10  

Cześć!
    Czy Link antena zapewni mi dobrą jakość obrazu? Mam 42 calowy telewizor od panasonica.
    Jak tą antenę będę musiał podpiąć pod telewizor?

• #2 07 Kwi 2012 09:19
    plahenryk
    Poziom 14  

Jeżeli miałeś dobry sygnał na analogowej - bez odbić czy znacznego szumu to stara antena też powinna działać dobrze. Na początek podłącz swoją antenę do telewizora i przeskanuj kanały. Panasonc ma łatwy dostęp do wskaźników poziomu sygnału. W większości przypadków wystarczy stara antena. Można sprawdzić jak jest u sąsiadów. Nie zawsze droga antena z pięknymi opisami jest potrzebna.

• #3 07 Kwi 2012 09:21
    best241
    Poziom 10  

Oj obraz był słaby. Dlatego chcę kupić lepszą. Podobno kierunkowa jest dużo lepsza od tych zwykłych.

• #4 07 Kwi 2012 09:38
    plahenryk
    Poziom 14  

Na pewno anteny kierunkowe są lepsze. Ale czy próbowałeś podłączyć telewizor do tej anteny. Ostatnio byłem u znajomych w takiej dziurze i byłem pewny że tam sygnału nie będzie. Analog zaszumiony - a tu po przeskanowaniu 32 kanały. Nie pamiętam dokładnie ale chyba 12 polskich a reszta czeskie. Jaką masz teraz antenę bo to jest też ważne.

• #5 07 Kwi 2012 09:58
    p3st
    Poziom 24  

Zasadnicze pytanie - skąd odbierasz sygnał?
    www.emitel.pl - masz mapki, wykaz nadajników i kanałów.
    Teoretycznie możesz być w zasięgu kilku nadajników, najbliższy to chyba Gorlice (kanał 61).

Wyjaśnij co rozumiesz pod pojęciem "słaby obraz". Bo jak Ci się kolory nie podobały, to żadna antena nie pomoże.

• #6 07 Kwi 2012 10:04
    best241
    Poziom 10  

Kolory się podobały. Tylko szumów było dużo i jak ktoś dzwonił to był dużo gorszy obraz. Jak kupiłem kiedyś lepszą antenę(ale też siatkową), obraz był o niebo lepszy. Zaraz podepnę starą i sprawdzę co i jak.

• #7 07 Kwi 2012 11:03
    AxelNext
    Poziom 38  

1. Ile km w linii prostej masz do nadajnika.
    2. Antena kierunkowa jest zdecydowanie lepsza od siatkowej
    3. W telewizji cyfrowej DVB-T wzmacniacz antenowy stosuje się w sporadycznych przypadkach. Zawsze lepiej bez wzmacniacz. Pamiętaj, że wzmacniacz antenowy wzmacnia nie tylko sygnał ale i zakłócenia.
    4. To, że sygnał analogowy był słaby nie znaczy że cyfrowy taki będzie.
    Przykład:
    Ostatnio bawiłem się z nudów w pewnym miejscu pewnym TV który odbierał tylko analogowe TVP1, TVP2 i Polsat bo TVN był raczej nie do oglądania. Po przeskanowaniu DVB-T pokazało się 17 programów polskich i 7 niemieckich. Właścicielowi TV szczena opadła na widok jakości obrazu. Nawet nie wiedział co to jest DVB-T i że jest w zasięgu :)
    5. Antena za 219 zł. toż to chora cena :D

• #8 07 Kwi 2012 11:06
    best241
    Poziom 10  

Jakieś 30KM mam od nadajnika. Są jeszcze góry :D

• #9 07 Kwi 2012 11:10
    AxelNext
    Poziom 38  

Kup rozbudowaną antenę kierunkową ale bez żadnego wzmacniacza.
    Musisz wiedzieć, że nadajniki cyfrowe w Polsce nie nadają jeszcze z pełną mocą. Ma to się stać 31 Maja.
    Na EURO 2012 90% pokrycia Polski ma być w zasięgu MUX1 i MUX2. Na Emitelu o tym pisali.

MUX 1:
    - TVP1
    - TVP2
    - TVP Info (wersja oryginalna)
    - Eska TV
    - TTV
    - Polo TV
    - ATM Rozrywka TV

MUX 2:
    - Polsat
    - TVN
    - TVN7