Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2001r 1.9TDI ASZ lekkie wycie skrzyni biegów.

07 Kwi 2012 09:44 5306 5
  • Poziom 33  
    Witam. Skrzynia DRW 6-biegowa. Przebieg 190tys. Może miał ktoś do czynienia z usterką objawiającą się lekkim wyciem przy hamowaniu silnikiem na trzecim biegu w zakresie obrotów 1500->1000. Wycie natychmiast milknie po dodaniu gazu. Na pozostałych biegach też da się coś usłyszeć także przy hamowaniu, ale to już wielokrotnie ciszej (trzeba się wsłuchać i to na równej drodze). Usterka występuje od ponad roku (od momentu zakupu) i się nie pogłębia, ale jest trochę denerwująca :| . Poziom oleju jest odpowiedni. Olej oryginalny nie wymieniany. Biegi wchodzą idealnie. Na innych forach znalazłem opisy identycznych usterek także jak widać zdarza się. Oczywiście bez rozwiązania albo rozwiązaniem była wymiana skrzyni.
  • Poziom 15  
    Problemem tutaj jest mechanizm różnicowy a odzywa się on na 3 biegu przy tych obrotach gdyż ma wtedy największe obciążenie. Możesz to sprawdzić podnosząc auto na podnośniku i zrobić test na podniesionym aucie.
  • Poziom 33  
    Witam. Z tego co się dowiedziałem to łożyskowanie wałka sprzęgłowego dostaje luzu w obudowie co powoduje też inne uszkodzenia. U mnie też najprawdopodobniej problem będzie rozwiązany przez wymianę skrzyni na używkę. I teraz pytanie wie ktoś czy skrzynia poprzeczna z 2.0TDI pasuje do 1.9TDI PD?
  • Poziom 27  
    Tak lubi wyć przekładnia główna, czasem wystarczy podregulować luz międzyzębny i wyregulować obraz współpracy zębów na kołach zębatych ( atakujące i talerzowe ).
  • Poziom 10  
    też mi sie wydaje ze to przekładnia główna.
  • Poziom 33  
    Problem rozwiązany poprzez wymianę skrzyni na używkę z niskim przebiegiem od Polo/Fabii/Ibizy kod JNC. Uwaga skrzynia nie pasuje plug&play. Nie ma czujnika drogi, inne mocowanie poduszki oraz przełożenia. Jest dość krótka w porównaniu do oryginalnej 180km/h @ 3000rpm -> 158km/h @ 3000rpm na 6 biegu.