Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwarzanie sygnału RJ11->RJ45

07 Kwi 2012 10:36 1245 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    potrzebuje pomocy, w sprawie czy da się, a jeżeli da się to jak ustawić modem by przetwarzał tylko sygnał z rj11 na rj45 i przekierowywał go do routera, który by otrzymywał na wejściu FE pule 8 publicznych adresów.
  • Poziom 43  
    Da się. DSL TP tak działa w swojej macierzystej konfiguracji.
  • Poziom 9  
    Ale jak ;)

Jako modem będzie http://bit.ly/HnAOxF.
    A router to Cisco 1721.

Co mam tam poustawiać na tym modemie?
  • Poziom 43  
    No to zależy w jaki sposób dostajesz te 5 adresów - wyroutowaną podsieć czy "normalnie" ?
    Generalnie ustawiasz go w tryb bridge po prostu i dostajesz coś ala przejściówka RJ-11 -> RJ-45

Popraw obrazek, używając przycisku "Dodaj obrazek" - instrukcja zamieszczona na górze każdego subforum forum elektrody.
  • Poziom 9  
    To jest z Netii ISDN, no tak ale jak go ustawiam w bridge to powinienem mieć gdzieś możliwość wpisania danych dostępowych ppp, a takowych nie mam.

nie zamieszczałem obrazka tylko link do modemu :)
  • Poziom 43  
    No to będziesz musiał PPP nawiązać w Cisco.
    Speedstream 4100 miał możliwość nawiązania sesji i puszczenia "zawartości" tunelu na port Ethernet - ten DLink pewnie nie ma takiej funkcjonalności.
    Już dokładnie nie pamiętam jak ona się nazywała...

W każdym razie, Siemensy są na oba annexy, więc możesz rozważyć zmianę modemu na taki.
  • Poziom 9  
    Jeszcze tamten modem nie kupiony, wszystko w fazie projektu, a co byś polecił? bo chce do każdej podsieci przypisać adres publiczny, albo żeby był one to one NAT, ale najgorszy jest ten Annex B..
  • Poziom 43  
    No właśnie tego Speedstream 4100 bym polecił - chyba najtwardszy modem ADSL jaki znam.
    Podsieci, NAT itd zrealizujesz sobie na Cisco, dostaniesz na nim te adresy publiczne.

Nie łatwiej wziąć DSL TP? ;)
  • Poziom 9  
    Ale mam tam kilka numerów z tego co wiem :) Zreszta w miare działa póki co niech zostanie. To wtedy na tym Speedstreamie da te publiczne numery IP na port FE tak?
  • Poziom 9  
    A da się zrobić to na jednym z poniższych urządzeń:

-Asmax AR901 (od Netii)
    -D-Link DSL-584T
    - Linksys WAG160Nv2B