Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka hamulców hydraulicznych na pneumatyczne w przyczepie.

norbikk 07 Kwi 2012 10:49 7591 5
  • #1 07 Kwi 2012 10:49
    norbikk
    Poziom 15  

Witam
    Nabyłem zachodnia przyczepę rolniczą w której są hamulce hydrauliczne podpinane do wyjścia hydraulicznego hamulca ciągnika. W moim ciągniku nie ma takiego wyjścia, mam za to pneumatyczne wyjście. W jaki sposób najtaniej będzie to przerobić aby hamulce działały?
    Czy siłownik przy kołach które są siłownikami hydraulicznymi będą działały na powietrze?? czynalezy je wymienić??

0 5
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 07 Kwi 2012 11:49
    jofa-j1
    Poziom 16  

Należy je wymienić, w układzie pneumatycznym jest ok. 6 atm., a w hydraulicznym nawet do 70 atm. ( wszystko zależy od siły nacisku na pedał hamulca, średnicy tłoka pompy). Po prostu będzie za mała siła hamowania która wynika z iloczynu ciśnienia i powierzchni na które działa.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 07 Kwi 2012 22:38
    arti1987
    Poziom 17  

Kolego poszukaj w internecie bo widziałem kiedyś ze ktoś sprzedaje taki zestaw do montażu w przyczepie żeby hydrauliczny system był sterowany z pneumatyki ciągnika . Była gokładany jakaś pompka z zaworem pneumatycznym do przyczepy .

0
  • #4 07 Kwi 2012 23:07
    norbikk
    Poziom 15  

Kolego może pamiętasz gdzie to widziałeś bo szukam coś takiego od dwóch dni bez skutku.?

0
  • #5 08 Kwi 2012 02:00
    jan24
    Poziom 15  

Witam
    Można by spróbować z zestawem siłownik membranowy+pompa hamulcowa. Takie układy montowane były w starach, aviach i pewnie jeszcze paru innych mniejszych ciężarówkach z systemem pneumatyczno hydraulicznym.
    Jeśli cylinderki są podobnych rozmiarów to można się zastanowić
    Przeróbka hamulców hydraulicznych na pneumatyczne w przyczepie.

2
  • #6 08 Kwi 2012 09:00
    norbikk
    Poziom 15  

Niestety ale cylinderki są duże średnica 5cm skok 10cm
    To powinno działać na olej od hydrauliki zewnętrznej ciągnika odpowiednio sterowane a nie na płyn hamulcowy jak w samochodach.

0
  Szukaj w 5mln produktów