Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na wesela. Jaką powinien mieć moc i inne parametry?

antracus 05 Sty 2005 14:28 2196 6
  • #1 05 Sty 2005 14:28
    antracus
    Poziom 10  

Mam kolumny szerokopasmowe 2x 400W RMS. Chciałbym zrobic sobie do tego centralny sub. Jaką powinien mieć moc i inne parametry? Jakie głosniki? Czekam na wszelkie propozycje.

0 6
  • #2 05 Sty 2005 14:38
    Tremolo
    Poziom 43  

KOlumny w tym momencie mają 0W bo nie mają głośników. Wszystko zalezy od samych głośników jakie chcesz kupić,. To głośnik predestynuje obudowe nie odwrotnie, zresztą nie znamy wymiarów tej skrzyni i otworów. Kształty przy duzych mocach i tym zastosowaniu są ważne. Post jest niekompletny. Waty nic nie mówią o objętości i kształtach kolumny.

Po za tym w jakiej sali to ma grać?? I z jakim sprzętem może sub bedzie zbedny, żeby nie powiedziec niewskazany... A koszt jego nie będzie mały na pewno... A obudowy tez wielkie, jesli to ma być typowo estradowy potwór, do zbijania kasy za granie, a nie zabawka na przyjęcia w remizie...

0
  • #3 05 Sty 2005 14:51
    antracus
    Poziom 10  

Mam zespół grajacy na weselach i bankietach. składa się z klawiszy gitary, basu. Otóż chodzi o to że dysponujemy nagłosnieniem takim jak napisałem czyli dwie szerokopasmowe kolumny o mocy 400W każda. Chcielibyśmy wzbogacić ten zestw o jakiś subbas. i chodzi o to że potrzebuje pomysłu jaki. Chodzi o wszystko - jaką ma mieć moc, na jakich głośnikach go zbudować, jaka obudowa itp. Na glosniki planuję przeznaczyć ok 1200 zeta (wiem że to niewiele, ale materiał na obudowę będę miał za darmo). Więc to tyle. Zasilany byłby z oddzielnej końcowki zależnie od tego jaką powinien mieć moc (aby wspołgrał z tymi dwoma 400 watowcami)

0
  • #4 05 Sty 2005 15:34
    toadi
    Spec od akustyki

Zakladam ze te kolumny kotre posiadasz to niedrogie kolumny estradowe pokroju LDM czy handboxa (najwiecej tego ludzia maja) wydaje mi sie ze kolumna na glosniki 18" o mocy ok 600W by zdala egzamin liczylismy gdzies tutaj na forum kolumne na Sigmie 18" eminence 650W kosztuje w okolicy 800zł moze rowniez polecic beyme 18g550 ma chyba 700W jest troche lepszy od tego eminece ale kosztuje ok 1250zł do zasilenia koncówka pasowalaby o mocy ok 500W z crosovereem aktywnym np taki ads lx500 przelaczony na mostek.
    Oba glosniki nadaja sie do obudowy br o objetosci ok 140L

0
  • #5 05 Sty 2005 16:17
    SILVER SOUND
    Poziom 28  

Witam
    Toadi ma racje, 18G550, to bardzo dobry głośnik.
    Ja, jako alternatywne, zaproponuję subek na 2 szt 15 cali. Przekonałem sie o tym iż w takiej samej litrażowo obudowie , co kolumna z głośnikiem 18 cali, zastosowanie 2 szt 15 cali daje lepsze efekty. Wieksza moc rms, za mniejsze pieniądze, porównywalne, lub większe spl (sprawność), bardzo zbliżone pasmo emitowanych czestotliwości niskich
    ( czasami lepsze).
    Osobiście pracuje na takich (2 x 15 cali) kolumnach, i na każdej imprazce sie moja teza potwierdza...
    jk

0
  • #6 05 Sty 2005 19:12
    igod
    Poziom 24  

Nie ma sensuj inwestować w tą Beyme, jest za droga.

Za 1200zł nic innego jak kupić 2x Eminence KAPPA PRO 15LF i włożyć do obudowy b-r. Głośnik jest bardzo tani (600PLN/szt) i biorąc pod uwagę cenę - bardzo dobry. Ostatnio trenowałem na tym głośniku 2 suby w 70 litrach każdy, jako napęd 4x PA300 w mostku. Bas jest bardzo szybki, zero podbarwień, schodzi wystarczająco nisko. Znajomy gra na tym na "wiejskich" dyskotekach. Na wesela będzie wystarczająca rezerwa mocy nawet w dużych salach.

0
  • #7 05 Sty 2005 20:36
    SILVER SOUND
    Poziom 28  

Witam
    Widze, ze pomysł z dwoma 15 znalazł potwierdzenie.
    Proponuje jednak bardziej "energetyczną" obudowę, dającą zysk energetyczny ok 2 - 3 dB, w stosunku do klasycznego B-R. Gabaryty: 60 cm szerokości, 75 cm głębokości, 70 cm wysokości.
    Sprawność = ok 102 dB1W/1m, pasmo (-3 dB) 48 Hz - 200Hz. Moc rms = 1200W (3200!!!max)
    W tej obudowie siedzą dwa 15 calowe głośniki., firmy beyma , POWER 15.
    jk

0