Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie na początek - coś żeby zacząć grać przy ograniczonych funduszach.

Damiano88 07 Kwi 2012 14:35 3121 12
  • #1 07 Kwi 2012 14:35
    Damiano88
    Poziom 11  

Temat nie raz poruszany tutaj na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.

Poszukuję nagłośnienia do nowego zespołu - Klawisz + Gitara i wokale. Imprezki z doświadczenia zazwyczaj jest to 50-80 osób, rzadziej 100-120 osób a te 150 to max tak dla rezerwy.

Do kupienia mam praktycznie wszystko i będzie też chyba zmiana klawisza dlatego fundusze ograniczone troszkę, ale nim wkroczę w temat funduszy mam kilka pytań.

Zależy mi na mobilności, której w obecnym składzie nie mam więc pytanie jaki zestaw:

Pasywny czy Aktywny ? Nowe czy używane ? 2 górki wystarczą czy też może konieczne jest 2+2 ? A może pół-środek 2+1 - czyli taki duży Creative ?
    Chciałbym poznać plusy i minusy tych konfiguracji nim na cokolwiek się zdecyduję. Mam nadzieje że ta wiedza przyda się nie tylko mi a koledzy bardziej doświadczeni podzielą się swoją wiedzą z innymi.

Fundusze - wiem że na w miarę dobre nagłośnienie trzeba mieć te 5-6 tysięcy minimalnie, no ale niestety nie mogę przeznaczyć tyle, bo jak pisałem mam wiele innych rzeczy do kupienia a od czegoś zacząć trzeba, choć i tak pewnie co nie kupie to będzie grało lepiej niż to nagłośnienie NoName z obecnego zespołu na którym gramy imprezy.
    Dla ścisłości gram teraz na 4 kolumnach 3 drożnych 2x250W / 2x300W / oraz 2x suby robione na głośnikach STX chyba 650W o ile dobrze pamiętam - one grają całkiem fajne, najlepiej z całego zestawu.

Teraz o czym ja myślałem:

Więc na początek myślałem o PROEL FLASH 12 A
    Ale bez przynajmniej jednego Suba się nie obejdzie - mam rację ?

Z używanych nie wiem za czym patrzeć, nie mam pojęcia jakie modele dobre - polećcie coś.

Druga opcja - Jakieś kolumienki firmy ALTO - PS5 oraz PS4 ciężko dostępne raczej ich nie dostanę, a te PS4 były wadliwe też z tego co wiem.

Myślałem jeszcze nad zestawami z http://www.thomann.de
    firmy The BOX ale nie wiem czy to nie za słabe i czy zda egzamin. Odstrasza mnie też konstrukcja 3 w 1 bo jak się bas w końcówce zrypie to po nagłośnieniu, a jakby każda paczka miała swój wzmacniacz to zawsze można jakoś dograć imprezę a to jest chyba bardzo ważne.

Co wy polecacie na początek by jakoś wystartować ?

Z góry wszystkim dziękuje za zainteresowanie.

0 12
  • #2 07 Kwi 2012 15:21
    polek007
    Poziom 9  

Damiano88 napisał:

Pasywny czy Aktywny ? Nowe czy używane ?

Pasywny i aktywny ma swoje wady i zalety. Dla mnie to w sumie nie robi większej różnicy, najważniejsze jest, jak będzie to grało.
    Aktywne mają sporo zalet:
    -nie trzeba mieć dodatkowych końcówek mocy,
    -wbudowany wzmacniacz jest(powinien być) najlepiej dopasowany do danej kolumny,
    -mobilność, można zabrać 1 kolumnę np. do kościoła, albo gdziekolwiek, podpiąć do niej np. mikrofon albo mp3, nie trzeba tachać wzmacniacza, miksera itd.
    W pasywnych jak nawali wzmacniacz to można go w każdej chwili wymienić, w aktywnych trzeba naprawiać całą kolumnę, więc zostaje się na lodzie bez sprzętu.

Nowe czy używane?
    W danym przedziale cenowym możesz kupić nowy zestaw, albo zestaw używany, który będzie o klasę lepszy od nowego, ale nie mamy pewności w jakim jest stanie, jak był użytkowany, zazwyczaj nie mamy gwarancji na niego, no ale jednak zawsze możemy go odsprzedać za podobną cenę za jaką kupiliśmy (nie traci aż tak na wartości jak nowy).

0
  • #3 07 Kwi 2012 18:30
    guciolukasz123
    Poziom 15  

Myślę że jeśli chodzi o nowe to może coś takiego http://stx.pl/pa-1000-4-fr.html x2 i np http://muzyczny.pl/112295_TAmp-TA1400-wzmacniacz-mocy-2x700W4.html (może być trochę za słaby ale może ktoś inny doradzi ci jakąś inna nie drogą końcówkę). Wychodzi ci nie całe 3000. Jeśli chodzi o wzmacniacz nie słyszałem nigdy osobiście, ale na forum ma całkiem dobre opinie. A Kolumny, dało mi się słyszeć w sali ok 200 osób. I dawały rade. Jak na moje uszy grały przyzwoicie i basu też trochę było. No ale jeśli chodzi o mobilność chyba cię nie zaspokoi. Można by jeszcze coś kombinować z http://stx.pl/pa-400-4-fr-757.html o do tego np te które producent przypisuje do tych nadstawek, czyli http://stx.pl/pa-400-4-lr.html Lub np 1 x sub na 15. Ale wtedy cena napędu będzie większa, cena kolumn mniejsza, a mobilność będzie podobna, będzie tylko łatwiej nosić a z miejscem w aucie będzie podobnie. No nie wiem dlaczego ale ja bym się kusił o te pa 400 i do subbasy. Dlatego że zawsze masz 2 końcówki i jeśli jedna ci padnie to zawsze można dociągnąć imprezę na samych górkach. No ale trzeba też otwarcie powiedzieć że stx to nie jest wysoka półka. Ale tak jak napisałeś na pewno o niebo lepsza od tych no-name.

0
  • #4 07 Kwi 2012 22:13
    Damiano88
    Poziom 11  

Tak jak pisałem - na STX mam przyjemność grać, pracują w subach i mi się podobają jak za cenę 300zł za głośnik wręcz rewelacyjnie za tą kasę.

STX to taka konieczność raczej bo chyba bym wolał coś Aktywnego i mobilnego, zestawy Pasywne zostawię do rozważenia jeśli nic Aktywnego nie znajdę - Ale bardzo dziękuję za zainteresowanie i polecenie mi tych produktów STX.

Co koledzy myślą o ALTO PS4 ? za dwie takie na 12" około 2550zł powystawowe - warto czy nie ?
    Powiedzmy że budżet mógłbym nieznacznie przekroczyć jeśli to konieczność, więc jeśli coś droższego sensownego wartego dołożenia idzie kupić to proszę też o takie propozycje.

0
  • #6 12 Kwi 2012 23:48
    polek007
    Poziom 9  

Za 2 takie kolumny zapłacisz 3700zł. Wydaje mi się, że lepsze było by coś z LDMa, np. PLP315, do tego wzmacniacz T.Ampa z Thomanna. Albo GVP 515, ostatnio mi je polecono w sklepie, w przyszłym tygodniu będę ich słuchał.

0
  • #7 13 Kwi 2012 09:20
    hirogen
    Poziom 33  

Polek nie porównuj b815neo z ldm bo ten behringer ma 800W wzmacniacz :D
    Jaki masz zakres funduszy bo chyba najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłoby kupić zestaw aktywny 2+1 np B52 matrix1000 albo LD system dave15/dave12 w najdroższym wypadku jakieś 3500zł dave 12 można za jakieś 2400 kupić i znam kilka zespołów co gra nim i bardzo chwalą.

0
  • #8 13 Kwi 2012 14:57
    polek007
    Poziom 9  

Chodziło mi o to, co można kupić lepszego za te pieniądze.

0
  • #9 13 Kwi 2012 16:40
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

guciolukasz123 napisał:
    A Kolumny, dało mi się słyszeć w sali ok 200 osób. I dawały rade. Jak na moje uszy grały przyzwoicie i basu też trochę było.

Chyba przeginasz, albo mamy różne pojęcie słowa bas. Przy 200 osobach, ta paczka zagra dobrze do 80-100Hz ale nie zagra basem - tego mi nie wmówisz. Bas to dla mnie 40-60Hz a tej częstotliwości przy 200 osobach nawet nie usłyszysz z tych paczek.

Ogólnie paczki bardzo dobrze zrobione w tej cenie. Jednak jeżeli stawiasz na mobilność to zaproponuję nie PA1000 a PA600 + do tego 1-2szt basu na 15" i na początek było by nieźle.

0
  • #10 04 Maj 2012 20:49
    Dj Blue-Master ;)
    Poziom 15  

Witam.
    Kurcze tak czytam i zadaje sobie pytanie: po co tyle kombinowania?? Przecież masz sub basy na tych Stx zapewne na 15.3.800.X, więc dokup aktywne nadstawki i powinno być dobrze ;) Sam zachwalasz, że sub basy grają dobrze, to poco je wymieniać?? Wiem wiem duże są zapewne(wiem bo mam sub bas na 15'' 120l i kawałek miejsca to zajmuje). Ale jako zespół może macie przyczepkę, albo jakiś większy samochód?? Napęd masz do tych sub basów więc problem z głowy. I zostaje Ci więcej na nadstawki, które teraz kupisz dobre i będą dłużej służyły, a basy wymienisz za jakiś tam czas na aktywne, lepsze i będziesz zadowolony ;)

No więc tyle ode mnie, ja to tak widzę ;)
    Pozdrawiam Blue-Master ;)

0
  • #11 04 Maj 2012 22:12
    thomson_87
    Poziom 19  

Jaki budżet ostatecznie?
    Jaki napęd macie na te basy stx?
    Jak rozumiem mobilność ma tu ogromne znaczenie? zatem dobrym rozwiązaniem będzie dobry zestaw 2+1 składający się :

2szt. satelity 10" 200-300w
    1szt. wydajny subwoofer 15"

To czy Pasywny zestaw czy aktywny naturalnie będzie miał wpływ budżet.

Jeśli masz rzeczywiście mało kasy to tak jak Dj Blue-Master podpowiada na razie zakup dwie górki aktywne i podeprzyj jednym lub dwoma basami według uznania/potrzeby
    następnie po przypływie gotówki zakup 1 dobry subwoofer i po kłopocie.

Dlaczego aktywne? bo mobilniej i "mniej kabli"?

0
  • #12 18 Lis 2012 21:45
    rzoska
    Poziom 15  

Witam. Zamiast rozpoczynać nowy wątek podepną się pod ten gdyż jest on zbliżony z tematem. Otóż zostałem poproszony o wycenę zestawu służącego do grania okazyjnie w kościele czyli wzmacniacz + dwie kolumny. Pod wzmacniacz muszę podłączyć klawisze + skrzypce + gitara (klasyczna) + 4 mikrofony. Sam kościół to nie jest oczywiście katedra ale czasami na mszy bywa ponad 200 osób. W chwili obecnej używany jest zestaw: wzmacniacz OMNITRONIC CS-408 z podłączonymi dwoma głośnikami. Głośniki są źle skonstruowane bo składa się z woofera Pioneer (nie znam modelu ale podobne widziałem w subach car-audio) oraz dwóch kwadratowych sopranów podpiętych bez zwrotnicy. Sam wzmacniacz również dostarcza wielu zmartwień bo jeden kanał dziwnie zniekształca dźwięk pomimo sprawdzenia wszystkich kabli. Budżetu mi nie określono ale podejrzewam to 2000 -2500zł czy w tej cenie jest to możliwe? Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #13 19 Lis 2012 15:13
    DjMapet
    Poziom 43  

rzoska napisał:
    zostałem poproszony o wycenę zestawu

Rozumiem że chodzi o podanie kwoty za którą można skompletować powyższy zestaw.
    rzoska napisał:
    Budżetu mi nie określono ale podejrzewam to 2000 -2500zł czy w tej cenie jest to możliwe?

Możliwe jest w wypadku sprzętu używanego. Jak ma być nowy, to praktycznie nie kupisz niczego sporo lepszego od tego co macie.
    Postaraj się jednak o to, by przynajmniej w przybliżeniu określono budżet i najlepiej załóż nowy wątek, skoro w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

Pozdrawiam.

0