Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3 GLXI gaśnie, przerywa

Antek01 07 Apr 2012 15:33 1919 2
    Antek01
    Level 9  
    Od niedawna mam dziwne problemy ze Skodziną.
    Objawia się to w dwojaki sposób.
    1. Po odpaleniu (gdy jest zimna), ta po kilku sekundach/minutach gaśnie. Gdy zgaśnie to raz da się ją normalnie odpalić, a innym razem jest tak, że trzeba poczekać kilka minut, aby znowu mogła odpalić.
    2. Przykład z dziś, gdy jechałem do sklepu (jakieś 1,5km, więc nie zdążyła się nawet zagrzać). Do sklepu dojechałem bez problemu, jednak jak już chciałem spod niego odjechać, ta odpaliła, ruszyłem, po czym nagle szarpnęła i zgasła, po czym znowu nie mogłem jej odpalić przez kilka minut.
    3. Podczas jazdy, gdy ta jeszcze jest zimna, to samo, zaczyna przez ok.2-5 sekund szarpać, chce zgasnąć, jednak jeżeli uda mi się ją przetrzymać na biegu, to po tych kilku sekundach już idzie normalnie.
    Przy ciepłym silniku nie zauważyłem żadnych problemów.

Dodam, że Skoda ma instalacje gazową, jednak wszystkie w/w problemy, które dotychczas zauważyłem, działy się w momencie, gdy jechałem na paliwie.

Ma ktoś jakieś pomysły czego to może być wina? Coś jest zaciśnięte, czy to raczej coś z elektryką związane?
    DziadzioMiecio
    Level 27  
    Wydaje mi się że nie poradzisz sobie ale spróbuj zdjąć zasilanie od gazu ewentualnie zdjąć zasilanie od elektrozawory koło filtra gazu i wtedy spróbuj. Byc może jedziesz na dwóch paliwach naraz.
    Antek01
    Level 9  
    Akurat zdjęcie obu to nie problem. Podczas jazdy na gazie problemów żadnych nie ma.
    Po świętach pobawię się z tym trochę, jednak nadal czekam na propozycje, do sprawdzenia.