Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS FW-M352, kilka literek wyświetlacza słabiej świeci.

07 Apr 2012 15:55 1825 10
  • Level 27  
    Witam problem jak w temacie. Otóż część środkowa wyświetlacza świeci słabiej. Czy jest sposób żeby to naprawić??? Znalazłem nawet schemat do tego sprzętu.

Co to jest :kilki"?
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Service technician RTV
    Pomierz więc napięcia zasilania wyświetlacza .Zasilanie ok.-28V i żarzenie ok.4,4V.Schemat i miernik prawdę ci powie:)
  • Level 27  
    Dzięki za podpowiedź ale mam inny kłopot mało się znam na elektronice i najlepiej to byłoby jeśli by ktoś opisał łopatologicznie gdzie wpiąć miernik np.miernik posiadam. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
  • Service technician RTV
    Między skrajnymi nóżkami jest żarzenie (ok.4V zmiennego),a na skrajnych w stosunku do masy -26-28V napięcia stałego.
  • Level 27  
    Więc sprawdziłem i jest trak te 4V są ale z tym 26 -28 jest tak. wyświetlacz jest podzielony pinami .tzn krótsza częsć ma 12 pinów a dłuższa koło 17. napięcie na krótszej części jest 27V ale na dłuższej jest tylko 20V. Więc co teraz? Mam nadzieję że dobrze pomierzyłem. Wrzucam schemat.
  • Service technician RTV
    Wróćmy jeszcze do zasilania.Typowe żarzenie to 4,4V,ile dokładnie masz? Ze schematu wynika,że "główny" minus ma wartość 30V.To są podstawowe warunki pracy wyświetlacza.Zwróć uwagę,czy słabo świecą segmenty z tej dłuższej strony.Jest teoretyczna możliwość,że wschodni driver FL jest niesprawny,lub sam wyświetlacz słabszy.
  • Level 27  
    To jest tak. Część literek jest w pełni ciemniejsza, po środku znów kawałek literki jest ciemniejsze a drugi kawałek jaśniejszy. Patrząc na schemat ze strony 15 to prawa strona jest ciemniejsza. Ta strona gdzie jest 12 pinów. w tym miejscu jest akurat zegarek na czuwaniu to słabo go widać.
    Daję zdjęcia wyświetlacza. widać co jest nie tak bo opisać to jest trudno.Mam nadzieję że w tej formie mogą być.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    (dj-MatyAS)
  • Helpful post
    Level 36  
    Wyświetlacz wypalony w segmentach z których zwykle korzysta zegar podczas STBY .
    Tylko wymiana wyświetlacza może pomóc .
  • Level 27  
    A jest możliwość dokupienia takiego wyświetlacza??? Jeśli tak to gdzie można taki kupić???

Tak się bardziej przyglądałem na wyświetlacz i nie tylko zegarek jest słabszy ,te niebieskie elementy na dole wyświetlacza też nie równo świecą.
  • Level 36  
    Serwis PHILIPSa jeśli sprzedadzą samą część lub NORTH.PL jeśli narzucona marża będzie znośna.
  • Level 27  
    Przeglądałem i nic nie ma albo nieb umiem znaleźć. Może jeszcze oddam do serwisu ale nie wiem czy to w ogóle będzie opłacalne. Wieża ma raptem 4 lata i aż dziwne że tak szybko się wypalił wyświetlacz. Poprzednia 6 lat chodziła i nic takiego się nie stało.Każdym bądź razie dzięki za pomoc. Przynajmniej wiem na czym stoję,pozdrawiam.