Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce podłączyć głośniki SONY SS-H77 do komputera ale nie wiem jak....

Gieru09 07 Kwi 2012 18:07 2564 6
  • #1 07 Kwi 2012 18:07
    Gieru09
    Poziom 2  

Witam, mówię z góry - jestem słaby w tym..

Otóż, sprawa wygląda tak:
    Dostałem od znajomego wieżę wraz z 2 głośnikami SS-H77.
    Sama wieża jest zepsuta i nie chce się w jakikolwiek sposób włączyć. Powiedział on że wg. "specjalisty" nie opłaca się już naprawiać tego staruszka. Kolumny działają na 100%.

Cały problem polega na tym... chciałbym podłączyć oba głośniki pod komputer (chodzi mi o to wejście mini-jack, czy jakoś tak ;) ). Chciałbym to zrobić aby głośniki wyciskały dobrego powera z siebie. Co powinienem dokupić? Co zrobić, zamontować, przylutować, cokolwiek? Dodam jeszcze że oba głośniki mają podwójny przewód. Kabel ten nie ma żadnych "wtyczek" czy tez zakończeń...

Prosiłbym was wszystkich tu o odpowiedzenie w zrozumiały język dla zwykłego człowieka. Prosiłbym także o odpowiedź - jaka to będzie moc, po dokupieniu odpowiednich rzeczy, itp... (domyślam się że mogą być możliwości dokupienia dodatkowego sprzętu czy innych gadżetów).

Chce podłączyć głośniki SONY SS-H77 do komputera ale nie wiem jak....
    Zdjęcia zamieszczamy w >>> TAKI <<< sposób. Poprawiłem.
    X.

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Kwi 2012 18:56
    Qbuś
    Poziom 38  

Potrzebny będzie wzmacniacz, ale

Cytat:
    dobrego powera
    to nie oczekuj z tych kolumienek, z tyłu powinna być naklejka, na niej podane parametry kolumienek (chyba ok. 30W przy 6 Ω )

0
  • #3 07 Kwi 2012 18:58
    Gieru09
    Poziom 2  

Czyli jak wzmacniacz powinienem kupić ? co zrobić ?

0
  • Pomocny post
    #4 07 Kwi 2012 19:02
    Qbuś
    Poziom 38  

To zależy ile chcesz wydać i jaki efekt osiągnąć ?

0
  • #5 07 Kwi 2012 19:07
    Gieru09
    Poziom 2  

Hmmm do 300 zł ? powiedz co sądzisz.. myślałem też żeby kupić samą wierzę z wejściem do komputera, to sie nazywa chyba wejście AUX...

0
  • Pomocny post
    #6 07 Kwi 2012 19:21
    Qbuś
    Poziom 38  

Spróbuj "spieniężyć" te głośniki i dołóż do tych 300, to można się wtedy rozejrzeć za czymś porządniej grającym, ale może jeszcze ktoś się wypowie i będzie miał "innego pomysła" :D Poczekaj :!:

0
  • #7 07 Kwi 2012 19:40
    Gieru09
    Poziom 2  

To są antyki :D Wiem że są trochę słabe ale ja chce tylko je ! c; To czekam na pomoc innych internautów ;)

Popraw pisownię/ co stawiamy przed "że"/ początki zdań?
    [_P_]

0