Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rejestracją Simsona!

ManiakSimson 07 Kwi 2012 23:06 2371 8
  • #1 07 Kwi 2012 23:06
    ManiakSimson
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie! Jestem nowy na tym forum. Mam na imię Patryk. mam 17 lat i pochodzę z Wielkopolski ( okolice Poznania )... Posiadam już przeszło rok Simsona Enduro S51 z 1991 roku... Jak widać bardzo zależy mi na rejestracji tego Simsona,gdyż trudno znaleźć taki motorower z takim rocznikiem. Bynajmniej ja nie mogę znaleźć... Z chęcią bym kupił całą ramę w dobrym stanie wraz z papierami (żeby Simson był zarejestrowany już na Enduro i minimum 1991 rocznik)... Jak byście mieli coś na oku to byłbym wdzięczny. Oczywiście, najlepiej jakby był na białych polskich numerach rejestracyjnych ;) A więc zaczynam od przedstawienia mojej niezręcznej sytuacji, w której jestem! Rok temu na wiosnę kupiłem Simsona od kolesia, który twierdził, że to jest Simson kolegi on tylko pośredniczy. Za 700zł go utargowałem w tym, że lakier miał w bdb stanie, ale nie odpalał. Zaryzykowałem, bo z wyglądu był bardzo ładny. Podobno stał siedem lat w miejscu i jak się wziął teraz za garaż to mu tylko zawala on miejsce i chce go sprzedać. Kolega miał do nas przyjechać z wszystkimi danymi w tym samym roku w wakacje (podobno był policjantem). Ale niestety nie przyjechał. A i Simson jest na zielonych tablicach. Co roku opłacam OC... Kiedy pisałem do kolesia pod adres, który był zawarty w dowodzie pojazdu, to wreszcie przedzwonił do mnie. Okazało się, że on już dawno temu sprzedał go i wyrejestrował, a osoba, która to od niego kupiła niestety go nie zarejestrowała. Czy to w ogóle ma sens? Bo ja się za bardzo nie orientuje w tych sprawach ;/ Jakie muszę podjąć dalej kroki? Co potrzebuję? Jest szansa ponownej rejestracji tego simsona? Jeśli tak to jakie koszty będę musiał pokryć? Czy będę potrzebował jakieś dane tego kolesia ( wcześniejszego właściciela simsona? ) Co mam dalej robić? Jakie będę miał konsekwencję jak mnie policja zatrzyma? Bo nie mam tego i karty motorowej też nie mam ;/ Nie opłaca mi się robić? Proszę o pomoc... Wpakowałem w simka ponad 1000zł i chodzi jak zegareczek a teraz co miałbym go zostawić? O nie! Muszę go zarejestrować! I oczywiście mam nadzieję, że mi w tym pomożecie ;) Dziękuje z góry i P0zdrawiam...

0 8
  • #2 07 Kwi 2012 23:23
    kizek
    Poziom 35  

Musisz kolego niestety, ale udać się do Wydziału Komunikacji i zasięgnąć informacji.

0
  • #3 08 Kwi 2012 00:17
    marcpol
    Poziom 20  

Jakie dokumenty posiadasz do tego pojazdu? Rozumiem, że masz dowód rejestracyjny i nie masz żadnej umowy kupna-sprzedaży?

0
  • #4 08 Kwi 2012 08:57
    ManiakSimson
    Poziom 2  

Mam tylko umowę ,, Ja XxX XxX sprzedaję ten motorower ... " Na zwykłej kartce papieru A4. Jego podpis itp. Mam dowód rejestracyjny ;) Zgodny z tabliczką zarejestrowany na tamtego kolesia ;/

0
  • #5 08 Kwi 2012 10:45
    SauerMauser
    Poziom 21  

Skoro masz dowód, to w czym problem z rejestracją? Idź do wydziału i rejestruj. Gdyby skuter był wyrejestrowany, wówczas nie miałbyś dowodu.

0
  • #6 08 Kwi 2012 10:49
    tzok
    Moderator Samochody

Masz umowę na której jest nazwisko właściciela wpisanego w dowód rejestracyjny, czy osoby od której kupiłeś ten motorower? Czy właściciel z dowodu podał Ci dane osoby której go sprzedał i była to ta sama osoba od której go kupiłeś? To, że nie był przerejestrowany to żaden problem ale musisz mieć ciągłość umów od właściciela z dowodu do siebie. Jeśli się nie boisz to dzwoń i pisz i spróbuj to uzupełnić ale jeśli był kradziony i któryś z "pośrednich" właścicieli z którymi się skontaktujesz zgłosi to na policję odpowiesz za kradzież lub paserstwo.

0
  • #7 08 Kwi 2012 11:54
    ManiakSimson
    Poziom 2  

Witam! Umowę podpisałem z osobą, od której to kupowałem czyli od pośrednika. A tamten miał przyjechać i ze mną spisać umowę.

0
  • #8 08 Kwi 2012 12:56
    wojtek2812
    Poziom 22  

Jest możliwość, kiedyś rejestrowałem tak Rometa. Nawet nie miał normalnego dowodu tylko jakieś stare, pomięte pozwolenie czasowe. Było to trochę droższe niż zwykłe przerejestrowanie motoroweru ale da się. Kosztowało to ok 500zł

0
  • #9 08 Kwi 2012 20:25
    tzok
    Moderator Samochody

ManiakSimson napisał:
    Umowę podpisałem z osobą, od której to kupowałem czyli od pośrednika. A tamten miał przyjechać i ze mną spisać umowę.
    Umowa jest więc bezprawna, nie możesz podpisać umowy z pośrednikiem, jeśli on nie ma upoważnienia (poświadczonego notarialnie) do reprezentowania właściciela w zawieraniu tej transakcji...

"normalnie" takie przekręty to się załatwia tak, że pośrednik (handlarz) ma gotową umowę z miejscem na wpisanie danych nabywcy i kwoty oraz podpisem właściciela (to jest przestępstwo skarbowe ale później już nie do udowodnienia, bo "pośrednik" formalnie nie istnieje) i Ty się tylko podpisujesz na 2 egzemplarzach - jeden dla Ciebie, drugi dla właściciela, a pośrednik bierze jakiś procent od transakcji "do kieszeni".

Sam się zastanów jaki sens ma to co Ty mówisz - jak możesz podpisać umowę k/s dotyczącą tego samego przedmiotu z dwoma różnymi osobami, z których jedna, nie ma nawet prawa własności do tego przedmiotu ani upoważnienia do reprezentowania strony umowy (właściciela) do jej zawarcia.

Z punktu widzenia US do kwoty 1000zł nie musisz mieć pisemnej umowy k/s (wystarczy ustna), więc może kombinuj też w tym kierunku w WK (że nie masz umowy, bo nie musiałeś mieć ze względu na małą wartość pojazdu).

Drugie wyjście to szukanie gościa który Ci sprzedał motorower z wadą prawną i próba unieważnienia umowy ale jak rozumiem to Cie w ogóle nie urządza.

0