Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

videodomofon competition - sygnał wywołania

pwala 07 Kwi 2012 23:37 1444 0
    pwala
    Poziom 9  
    Witam przedświątecznie!

Mam zestaw videofonu competition - przy bramie SAC-50.
    Kluczowy element decydujący o wyborze tego modelu to zintegrowany z domofonem szyfrator (aby wchodzić na kod).
    Bramofon ze stacją w domu (monitorek) połączona jest 4 żyłami opisanymi jako:
    - audio
    - video
    - +12V
    - gnd

W domu mam dość rozbudowaną instalację opartą na PLC - chciałbym w jakiś sposób wyłapać sygnał wywołania z bramy (dzwonek) [wtedy mógłbym zrealizować wiele dodatkowych funkcji typu dodatkowe oświetlenie placu gdy ciemno, włączenie rejestratora, dodatkowa sygnalizacja dzwonienia itp]

Zanim zacznę "grzebać" we wnętrznościach - może ktoś doświadczony podpowie czy to jest jakiś standard (do tej pory nie bawiłem się domofonami).

Próbowałem zasilać szyfrator z monitora - już wiem, że zasilanie na bramofon podawane jest tylko po sygnale wywołania lub włączeni podglądu na monitorze. Pewnie wywołanie to coś w stylu zwarcia na audio (ale nie mam jak w domu tego sprawdzić).

z góry dzięki za pomoc.

edit:
    na podstawie obserwacji, że zasilanie na linii monitor-bramofon pojawia się po wywołaniu (dzwonek lub podgląd z monitora) mogę równolegle z tego zasilania zasilić cewkę przekaźnika...
    ale może jest elegantsze rozwiązanie?
  • Relpol przekaźniki