Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

140 000 Fordów Focusów wezwanych do serwisu

lukasker 08 Kwi 2012 09:49 3194 16
  • 140 000 Fordów Focusów wezwanych do serwisuProdukcja samochodów to lukratywny, choć niezwykle skomplikowany biznes. Przekonał się o tym ostatnio niemiecki producent BMW, który musiał prosić właścicieli 1,3 mln aut o zgłoszenie do serwisu. Podobną, choć 10x razy mniejszą wpadkę, zaliczył właśnie Ford Motor Company. Ogłosił on wezwanie do serwisu 140 000 Fordów Focusów produkowanych pomiędzy 1 sierpnia 2010 a 18 października 2011. Wszystkie te auta, nie posiadają odpowiedniej osłony okablowania od silnika wycieraczek. Łatwo sobie wyobrazić potencjalne zagrożenie, gdyż usterka najprawdopodobniej wystąpi podczas dużego opadu deszczu lub śniegu. Wszyscy właściciele Focusów będą mogli zwrócić się do ASO w celu darmowej naprawy. Więcej w źródle.

Źródło

• #2 08 Kwi 2012 12:16
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Teraz to już moda na akcje serwisowe żeby pokaż jak dba się o klienta. Same łatwe i proste sprawy są. Czekam aż ktoś 2.0 TDI się zajmie hehe :)

• #3 08 Kwi 2012 12:49
    tuning86
    Poziom 15  

Masz racje kolego strach zostawiać na wolnych obrotach zeby sie nie zatarł.

• #4 08 Kwi 2012 13:02
    basstec
    Poziom 34  

Najgorsze jest to, że do poważnych usterek nikt się nie przyznaje tak jak w przypadku zacierających się 2.0 TDI, to ewidentnie wada konstrukcyjna ale cóż, widać koncern VW ma najlepszych prawników i duuuuuużo złotówek na smarowanie biegłym.

• #5 08 Kwi 2012 13:09
    opamp
    Użytkownik obserwowany

VW ma dużo więcej problemów z rozrządami na łańcuchach niż który kolwiek producent wcześniej. Ciekawe czy francuskie będę mieć normalną elektrykię postęp postępem ale tym trzeba jeździć :P

• #6 08 Kwi 2012 13:40
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Za przeproszeniem zajmują się pierdołami! Mają o wiele większe problemy ale o tym cicho za to najlepjej podreperować imię firmy zakładając jak że to ważną i świadczącą o bezpieczeństwie kierowcy,,,, plastikowej osłonce kabla.... żenada!

• #7 08 Kwi 2012 14:24
    opamp
    Użytkownik obserwowany

zygfryd.W napisał:
    Za przeproszeniem zajmują się pierdołami! Mają o wiele większe problemy ale o tym cicho za to najlepjej podreperować imię firmy zakładając jak że to ważną i świadczącą o bezpieczeństwie kierowcy,,,, plastikowej osłonce kabla.... żenada!

Peszla nie dali? Jak ktoś ma takiego fokusa to zdjęcia co tam siedzi że tak wielka tragedia się wydarzyła ;)

• #8 08 Kwi 2012 22:37
    garsija
    Poziom 14  

Ale mi tragedia. Najwyżej przepali się bezpiecznik, chyba że i o tym zapomnieli. :-) no i wkońcu poważne zagrożenie dla kierowcy czy tylko usterka ?

• #9 09 Kwi 2012 00:02
    Qujav
    Poziom 22  

garsija napisał:
    Ale mi tragedia. Najwyżej przepali się bezpiecznik, chyba że i o tym zapomnieli. :-) no i wkońcu poważne zagrożenie dla kierowcy czy tylko usterka ?

A jechałeś kiedyś w ulewe bez działających wycieraczek? Na jakiejś krajowej krętej dziurze wypadek murowany..

• #10 09 Kwi 2012 07:55
    timo66
    Poziom 22  

garsija napisał:
    Ale mi tragedia. Najwyżej przepali się bezpiecznik, chyba że i o tym zapomnieli. :) no i wkońcu poważne zagrożenie dla kierowcy czy tylko usterka ?

Widać że polska to kraj piżdżących skrajności. Wypadek z powodu błędu konstrukcyjnego w dodatku jeszcze śmiertelny to nóż w plecy dla firmy. Ale co tu może sobie pomyśleć kowalski w skorumpowanym kraju gdzie władze ma pieniądz, a sprawiedliwość w szambie gnije. ....."sąd orzekł niedostosowanie prędkości do warunków drogowych , bla bla blaa..."

• #11 09 Kwi 2012 15:47
    671797
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Kwi 2012 08:47
    wilk125
    Poziom 23  

basstec napisał:
    Najgorsze jest to, że do poważnych usterek nikt się nie przyznaje tak jak w przypadku zacierających się 2.0 TDI, to ewidentnie wada konstrukcyjna ale cóż, widać koncern VW ma najlepszych prawników i duuuuuużo złotówek na smarowanie biegłym.

Jak się zacierają to po co ktos to kupuje? Jest(chyba) wolny rynek, kup u konkurencji, której silniki sie nie zacierają. Jak nikt tego nie kupi to firma sama zmieni konstrukcje

• #13 11 Kwi 2012 11:35
    basstec
    Poziom 34  

wilk125 napisał:
    Jak się zacierają to po co ktos to kupuje...Jak nikt tego nie kupi to firma sama zmieni konstrukcje

Już zmienili konstrukcję, nowe silniki nie mają tej wady ale niesmak pozostał i kupa pozacieranych silników zaraz po gwarancji.
    Zapytaj VW maniaków nie mnie, po prostu cały świat motoryzacyjny wie, że tak jest ale sami użytkownicy kupują "bo to passat" i już. Pamiętaj też, że dużo ludzi tych co bluzgają na wszystko inne niż to co oni właśnie kupili nie przyznaje się do tego, że to shit, zwłaszcza passatomaniaków jak zapytasz jak auto to zawsze mówią, że super co by się tam nie działo.
    Ciekawi mnie, które z tych nowych teraz aut będzie jeździło za 15 lat tak jak teraz 15 letnie auta jeżdżą.

• #15 12 Kwi 2012 21:35
    basstec
    Poziom 34  

Frog_Qmak napisał:
    Tak trochę offtopic, szczęka mi opadła
    http://vwszrot.pl/

To stare ale koś chyba za to co włożył kupił by drugi samochód.

• #16 12 Kwi 2012 21:51
    kidu22
    Poziom 35  

basstec napisał:
    Frog_Qmak napisał:
    Tak trochę offtopic, szczęka mi opadła
    http://vwszrot.pl/

To stare ale koś chyba za to co włożył kupił by drugi samochód.

Od dawna pisze że Wieśwagena kupuja ludzie niespełna rozumu , albo w celu przymusowego odchudzenia portfela, ale cóż ja jestem be, oni cacy !!!

• #17 12 Kwi 2012 23:27
    basstec
    Poziom 34  

Każdy producent ma swoje "kwiatki", ja tam się cieszę ze zdania o autach na F bo dzięki temu swojego 406 kupiłem za połowę ceny passata z tego rocznika z podobnym wyposażeniem i z prawdziwym przebiegiem więc posłuży.

PS. Zawsze chcę mi się śmiać jak przeglądam ogłoszenia motoryzacyjne, odpalcie sobie allegro i weźcie wiek aut między 5 a 15 lat i ogromna większość ma przebiegi 180-220tys km :) U nas jak ktoś kupuje 5 letnie auto to już nim nie jeździ albo tylko do kościółka :D