Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel co to za obszar i jak go zrobić

alvarofun 08 Kwi 2012 09:58 3308 6
  • #1 08 Kwi 2012 09:58
    alvarofun
    Poziom 17  

Witam, może trochę śmieszne pytanie, kiedyś takie coś potrafiłem zrobić teraz już nie pamiętam jak.

Chodzi o to żeby wyróżnić tą niebieską ramką obszar tabeli, zobaczcie na screena, dodam że po najechaniu kursorem na line tego obszaru można ją dowolnie rozciągać.

excel co to za obszar i jak go zrobić

jak to zrobić??

0 6
  • #2 08 Kwi 2012 10:10
    Defice
    Poziom 25  

Przecież wystarczy obramowanie pogrubić i zmienić kolor na niebieski.

Nie pamiętam dokładnie jak to w Microsoft Office wygląda (na pewno bliźniaczo) zaznacz po prostu obszar i w formacie komórek (prawy klik) zmieniasz obramowanie

0
  • #3 08 Kwi 2012 10:13
    yenaldushi
    Poziom 13  

Zaznaczyć wybrany obszar, następnie z menu Czcionka wybrać ikonę ramki (druga linijka, środkowa ikona), wybrać interesujący styl. Po czym wybrać odpowiedni kolor za pomocą ikony znajdującej się dwa miejscą po lewej.

0
  • #4 08 Kwi 2012 10:26
    alvarofun
    Poziom 17  

No ładnie , dzięki, ale sformatować tabelkę umiem i to bardzo dobrze.

Tutaj chodzi raczej o coś w stylu obszaru wydruku, tylko żeby nie pokazywało przerywanej linii na całym arkuszu tylko wyróżniło tak jak na screenie zaznaczony obszar do druku

0
  • Pomocny post
    #5 08 Kwi 2012 12:49
    ukking
    Poziom 12  

alvarofun napisał:
    ...Tutaj chodzi raczej o coś w stylu obszaru wydruku, tylko żeby nie pokazywało przerywanej linii na całym arkuszu tylko wyróżniło tak jak na screenie zaznaczony obszar do druku

Przelacz widok do "Page Break Preview". Masz to nawet podswietlone w swoim screenie na dole po prawej stronie - trzecia ikonka widoku.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Kwi 2012 12:58
    yenaldushi
    Poziom 13  

Właśnie doszedłem do tego samego wniosku:) Święta sprzyjają nudzie i testowaniu wszystkiego wokół.

0
  • #7 08 Kwi 2012 20:01
    alvarofun
    Poziom 17  

ukking napisał:
    alvarofun napisał:
    ...Tutaj chodzi raczej o coś w stylu obszaru wydruku, tylko żeby nie pokazywało przerywanej linii na całym arkuszu tylko wyróżniło tak jak na screenie zaznaczony obszar do druku

Przelacz widok do "Page Break Preview". Masz to nawet podswietlone w swoim screenie na dole po prawej stronie - trzecia ikonka widoku.

No stary dzięki ci wielkie :))) oto właśnie mi chodziło, ja to wiedziałem bo kiedyś taki obszar robiłem tylko że mi to z głowy wyleciało gdzie to było, ale i tak mega dzięki.

0