Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie coupe do 10 tyś ? Może być z gazem

smalternative 08 Kwi 2012 10:52 1787 4
  • #1 08 Kwi 2012 10:52
    smalternative
    Poziom 11  

Witam serdecznie,
    Szukam w miarę bezawaryjnego Coupe, który mało pali (może być z gazem) do 10 tysięcy złotych.
    Bardzo podoba mi się Peugeot 406 Coupe, ale czytałem, że sporo jest usterek i drogi rozrząd (chociaż ja znalazłem w necie kompletny za 350 zł).
    Myślałem także nad Fordem Cougarem, jednak potrafi "wypić" 14-15 litrów gazu...
    Podobno Hyiundai Coupe II generacji to dobry wybór z gazem, ale jednak chciałbym sięgnąć waszej opinii, pozdrawiam :)

0 4
  • #2 08 Kwi 2012 13:46
    kamil907
    Poziom 28  

Zdecydowanie w tym budżenie najlepszym coupe będzie 406. Przynajmniej jakoś to wygląda i szybko się nie zestarzeje. Nie jest to awaryjny model, usterki zdarzają się tak samo jak w przypadku każdego używanego auta. Informacje o drogim serwisie można schować między bajki bo wychodzi taniej niż w przypadku nie jednego popularnego niemieckiego modelu. Rozrząd może być nieznacznie droższy tylko w przypadku 3.0 V6 ale i tak warto bo jest to najlepszy silnik dla tego modelu. A jeśli ktoś kupuje V6 i nie stać go na wymianę rozrządu to niech się od razu przesiądzie na rower.
    Jeśli nie potrzebujesz większej mocy to spokojnie wystarczy ci silnik 2.0

0
  • #3 08 Kwi 2012 14:22
    cezars65
    Poziom 24  

Spokojnie i z czystym sumieniem polecam z tych trzech marek coupe 406....Linia nadwozia wyszła podobno z pod ręki Pininfariny, jak mówia jest to jedne z ładniejszych coupe. Sporo lch jeżdzi po naszych drogach. Zaloguj się na forum 406 coupe, sporo tam poczytasz o tej marce. Jak w poście powyżej awaryjność tych aut to mit , psuja się tak jak każde inne np. niemieckie czy japońskie a ceny części i ich dostępność na pewno lepsze niż w przypadku Cougara.

0
  • #4 08 Kwi 2012 14:50
    SauerMauser
    Poziom 21  

To 406 zabrało miejsce prototypowi Xantii Coupe. Zarząd PSA nie wyraził akceptacji w 1993 roku dla Xantii Coupe, kilka lat później zmienił zdanie dla 406. A szkoda, bo Xantia byłaby pięknym autem sportowym, a 406 Coupe posiada wiele elementów wspólnych z pierwowzorem Xantii Coupe. Niemniej zarówno 406, jak i Xantii mianem najpiękniejszych Coupe nie nazwałbym!

Co do mało awaryjnych coupe można dodać Hondę Civic Coupe, Ford Cougar, Volvo S70 oraz Hyundai Coupe, Audi Coupe B4 i zapewne klika innych.

A jeżeli szukasz opinii użytkowników to zajrzyj na autocentrum.pl i wybierz opinie użytkowników.

0
  • #5 08 Kwi 2012 20:41
    smalternative
    Poziom 11  

Dziękuje bardzo za odpowiedzi panowie ;-)

0