Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odświeżenie strony zamiast zalogowania, Windows 7 Ultimate x64

08 Kwi 2012 14:41 1547 8
  • Poziom 9  
    Witam

Wiem, że takie wątki były już milion razy, ale od kilku dni przeszukuję internet i nie znalazłam rozwiązania mojego problemu:

Niedawno kupiłam komputer (PC) i zainstalowałam na nim Windows 7 Ultimate x64. Wszystko było OK do czasu. Klika dni temu zaczęły się "jazdy" z logowaniem na stronach internetowych. Wpisuję hasło i nazwę użytkownika, klikam zaloguj i strona się odświeża, zamiast logować oraz żąda ponownego logowania i tak w kółko. Jak zaczął się ten problem, to przetrząsnęłam fora internetowe, namęczyłam się z włączaniem/wyłączaniem ciasteczek, zapory, czyszczeniem, internauci mieli przeróżne pomysły, wszystkie wypróbowałam, aż wreszcie zadziałało wyłączenie zapory programu Eset. Wystarczyło wyłączyć ją na najkrótszy czas (10 minut), wtedy mogłam się zalogować, po 10 minutach zapora znowu się włączała, ale problem nie powracał. Około 2 dni później to samo, więc znowu wyłączyłam zaporę, wszystko było OK i spokój do dzisiaj. Włączyłam rano komputer, nie mogłam się zalogować, więc jak zwykle wyłączyłam zaporę i tu niespodzianka - żadnego efektu. Wyłączyłam wszelkie zabezpieczenia, zapory i ochronę zarówno windowsa jak i programu Eset - nic. Przeinstalowałam Firefox do starszej wersji - nic. Ciasteczka, zapora, antywirus, sprawdzone oczywiście różne przeglądarki (Firefox, Opera, Chrome) - nic. Aż do teraz. Od 14:12 bez wyłączania zapory czy robienia czegokolwiek mogę się zalogować. Od ok. 8 do po 14 był problem, a potem jakby samoistnie ustąpił. Oczywiście nie mogłam się logować w żadnym serwisie.

Piszę o swoim problemie, ponieważ z całą pewnością się powtórzy w najbliższym czasie. wtedy nie będę mogła zalogować się na to forum i poprosić o pomoc, dlatego mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie. Na wszelki wypadek wyłączyłam automatyczne aktualizacje Windows Update, bo skoro to nie jest wina ciasteczek czy przeglądarek, to pewnie Windows miesza. Nigdy nie miałam takiego problemu z laptopem, niestety zepsuł się i musiałam kupić inny komputer, ale myślę, że on tu nie jest winny. Na laptopie miałam zainstalowany Windows 7 Home premium i był spokój, więc może to Ultimate jest jakiś nadgorliwy i instaluje aktualizacje, które blokują logowanie? Nie mam pojęcia, więc proszę o pomoc.
    Jeszcze coś dziwnego - podczas logowania na Allegro wyskakuje informacja o tym, ze mam wyłączone ciasteczka i powinnam je włączyć, co jest bzdurą, sprawdzałam 100 razy, ciasteczka zawsze były włączone. Poza tym logiczne, że nie włączają i nie wyłączają mi się w tym samym czasie we wszystkich przeglądarkach.

Proszę o poważne odpowiedzi i porady, a nie typu:

- czy jesteś pewna, że dobrze wpisujesz hasło i nazwę użytkownika (jestem, bo na tych samych hasłach loguje się w inny dzień)
    - czy nie masz włączonego Caps Looka ( nie mam)
    - włącz obsługę ciasteczek (włączone)
    - wyczyść ciasteczka/historię/pamięć podręczną (czyściłam i nie pomagało)
    - włącz obsługę SSL (włączona)
    - spróbuj inna przeglądarkę (próbowałam 3 najpopularniejsze)
    - wyłącz zaporę (wyłączałam, pomagało do czasu, dzisiaj nic nie dało, a po kilku godzinach prób mogę się zalogować z włączoną zaporą).

Porady tego typu przetestowałam milion razy przez te kilka dni i nie rozwiązały mojego problemu. Oczywiście przeskanowałam Esetem komputer, żadnych zagrożeń.

Proszę o pomoc, bo to naprawdę duży problem.
  • Poziom 16  
    Sprawdzałes w trybie awaryjnym z obsługą sieci ?
  • Poziom 9  
    W ogóle nie wiem o czym mówicie, nie znam się na komputerach, jestem zwykłym szarakiem. Powiedzcie jak mam sprawdzić w trybie awaryjnym czy przydzielanie IP
  • Poziom 9  
    Netia.
    Ale to nie wina netii, bo siostra piętro wyżej nie ma problemów z logowaniem, a łapiemy neta z jednego routera.
  • Poziom 9  
    Wi-Fi. Ale 5 lat miałam laptopa (niedawno się zepsuł i kupiłam obecny komputer) i nie było żadnych problemów z logowaniem, a internet od tego samego dostawcy i przez ten sam router.