Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka Karcher hds 790 ci słabe ci¶nienie i stuka

TomasAGC 08 Apr 2012 15:20 11475 9
    TomasAGC
    Level 16  
    Witam
    Mam problem po zimie odpaliłem karchera hds 790 ci i odczułem spadek ci¶nienia o około 50-60% na dodatek wydaje jakie¶ dziwne odgłosy (stuka) co może być tego przyczyn± przed zim± pracował wzorowo.
    Nic nie cieknie, ma wodę, w zimę był zalany płynem nie zamarzł.
    Proszę o jakie¶ podpowiedzi to sobie popatrzę po ¶więtach
    Pozdrawiam

P.S
    Z tego co pamiętam to s± b±belki w zbiorniku wodnym i nie pamiętam czy były wcze¶niej.
  • Helpful post
    alll
    Level 12  
    SprawdĽ czy nie zasysa powietrza przez zawór chemii, zdejmij wężyk z pompy i zatkaj króciec palcem.
  • Helpful post
    free172
    Level 11  
    Witam, w firmie mieli¶my podobnie, spadek ci¶nienia i stukanie przyjechał serwis i okazało się że za cienki w±ż i nie doprowadzał wody tyle co trzeba i dodatkowo zamontowali jeszcze jeden filter przy wej¶ciu węża do karchera
    TomasAGC
    Level 16  
    Dzięki po ¶więtach będę sprawdzał :)
    Wesołych ¶wi±t :)
    free172
    Level 11  
    NIe ma za co również życzę wesołych ¶wi±t i daj znać jak sprawdzisz.
    TomasAGC
    Level 16  
    No i niestety na razie jestem w martwym punkcie myjka nie działa jak powinna.
    Z tego co jeszcze sprawdziłem to wykręciłem 3 ¶ruby na górze pompy i taki dekiel na 3 ampule (chyba zaworki) ale nic tam ciekawego nie znalazłem, zatykałem palcem chemie też nie pomaga. Może jeszcze to, że manometr pokazuje mi prawie 200 bar a jak zacznę myć to spada na niecałe 100 bar, może jaki¶ problem z regulatorem ci¶nienia czy raczej to nie to?
    alll
    Level 12  
    Podepnij wodę bezpo¶rednio do pompy masz tam gwint 3/4", zastosuj szybkozł±czkę, przed zał±czeniem maszyny zwróć uwagę czy nie ma wycieków w okolicach pompy, daj znać
    Powodzenia :-)
    TomasAGC
    Level 16  
    alll jak orientujesz się trochę w temacie to powiedz mi czy w tej myjce mogło się co¶ zawiesić, zardzewieć, zastać bo w przestał 5 miesięcy bez uruchamiania, ale do końca działała prawidłowo.
    Bo tak metoda prób i błędów to nie jest za ciekawa i chyba najlepiej będzie jak oddam do serwisu.
    alll
    Level 12  
    Polecam serwis w Krakowie ul.Stawowa 140, jeżeli jeste¶ z innego miasta daj znać co¶ polecę.
    Pozdrawiam
    TomasAGC
    Level 16  
    Naprawione mały okruch pod tłokiem i znowu gra
    Polecam
    ANZA Sp. z o.o.
    ul. Bursaki 6A 20-150 Lublin

Dzięki wszystkim za pomoc