Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher hds 790 ci słabe ciśnienie i stuka

08 Kwi 2012 15:20 8835 9
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem po zimie odpaliłem karchera hds 790 ci i odczułem spadek ciśnienia o około 50-60% na dodatek wydaje jakieś dziwne odgłosy (stuka) co może być tego przyczyną przed zimą pracował wzorowo.
    Nic nie cieknie, ma wodę, w zimę był zalany płynem nie zamarzł.
    Proszę o jakieś podpowiedzi to sobie popatrzę po świętach
    Pozdrawiam

P.S
    Z tego co pamiętam to są bąbelki w zbiorniku wodnym i nie pamiętam czy były wcześniej.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Sprawdź czy nie zasysa powietrza przez zawór chemii, zdejmij wężyk z pompy i zatkaj króciec palcem.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam, w firmie mieliśmy podobnie, spadek ciśnienia i stukanie przyjechał serwis i okazało się że za cienki wąż i nie doprowadzał wody tyle co trzeba i dodatkowo zamontowali jeszcze jeden filter przy wejściu węża do karchera
  • Poziom 16  
    Dzięki po świętach będę sprawdzał :)
    Wesołych świąt :)
  • Poziom 11  
    NIe ma za co również życzę wesołych świąt i daj znać jak sprawdzisz.
  • Poziom 16  
    No i niestety na razie jestem w martwym punkcie myjka nie działa jak powinna.
    Z tego co jeszcze sprawdziłem to wykręciłem 3 śruby na górze pompy i taki dekiel na 3 ampule (chyba zaworki) ale nic tam ciekawego nie znalazłem, zatykałem palcem chemie też nie pomaga. Może jeszcze to, że manometr pokazuje mi prawie 200 bar a jak zacznę myć to spada na niecałe 100 bar, może jakiś problem z regulatorem ciśnienia czy raczej to nie to?
  • Poziom 11  
    Podepnij wodę bezpośrednio do pompy masz tam gwint 3/4", zastosuj szybkozłączkę, przed załączeniem maszyny zwróć uwagę czy nie ma wycieków w okolicach pompy, daj znać
    Powodzenia :-)
  • Poziom 16  
    alll jak orientujesz się trochę w temacie to powiedz mi czy w tej myjce mogło się coś zawiesić, zardzewieć, zastać bo w przestał 5 miesięcy bez uruchamiania, ale do końca działała prawidłowo.
    Bo tak metoda prób i błędów to nie jest za ciekawa i chyba najlepiej będzie jak oddam do serwisu.
  • Poziom 11  
    Polecam serwis w Krakowie ul.Stawowa 140, jeżeli jesteś z innego miasta daj znać coś polecę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Naprawione mały okruch pod tłokiem i znowu gra
    Polecam
    ANZA Sp. z o.o.
    ul. Bursaki 6A 20-150 Lublin

Dzięki wszystkim za pomoc