Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat do 2000zł co kupić

08 Kwi 2012 16:15 3407 7
 • Poziom 23  
  Witam. W niedługim czasie chcę kupić(wziąć na raty ) aparat fotograficzny-lustrzankę. Chciałbym aby miał doczepiany obiektyw, powyżej 14 mln pikseli, zoom powyżej 14x , nagrywanie filmów w hd i robił dobre zdjęcia:P Chciałbym się zmieścić do 2000zł w porywach 2100-2200zł
 • Poziom 21  
  Czy to żart? Lustrzanka, nowa, zoom optyczny 14x i kwota 2000pln? Musisz zapytać na chińskiej elektrodzie... ;-)

  Jeżeli piszesz o zoomie 14x w stosunku do minimalnej ogniskowej, to pozostaje tylko 18-250 Tamrona, ale kosztuje swoje. Jeżeli mówisz o zoomie w stosunku do pełnej klatki, wówczas pozostaje obiektyw 400mm i kwota znowu znaczna. Jeżeli piszesz o nagrywaniu, to wiedz, że matryce lustrzankowe nie lubią przegrzewania, więc nie nagrasz dłużej niż 10-30min (Sony ma najlepsze możliwość w sferze video w lustrach). Ponadto dobre zdjęcia zawsze robi fotograf. ;-)

  Lustrzanka oferuje najmniejszy szum, jednak jest sprzętem, który wymaga tachania kilku szkieł lub jednego uniwersalnego, np. wspomnianego Tamrona 18-250.

  W twoim przypadku wydaje mi się, że potrzebujesz wszędołaza z zoomem do oglądania pcheł na księżycu, a do tego proponuję hybrydę, czyli zaawansowany kompakt stanowiący kompromis między lustrem, a kompaktem i kamerą FHD. Tutaj niewątpliwie najlepszy wybór to HX100V.

  Jeżeli natomiast przykładasz wagę do czystości obrazu, wówczas potrzebujesz lustra plus dwa szkła - szerokokątny i tele do powiększeń.

  Zanim kupisz aparat proponuje poczytać o matrycy, rozdzielczości obrazu i innych podstawowych parametrach, aby zrozumieć relację wielkość i rodzaj matrycy/ilość pikseli/jakość obrazu. Wówczas sam się określisz. Lustrzanka ładnie wygląda, ale wymaga pewnego doświadczenia w fotografii. Na automacie i standardowych obiektywach dołączanych do zestawu nic dobrego nie osiągniesz (może poza Nikonem, którego Kity są w miarę dobre). Zakup lustrzanki wymaga rozwoju, co wiąże się z dodatkowymi zakupami. Na chwilę obecną żaden zestaw lustrzanki nie spełnia twych wymogów.

  Więcej na PW.
 • Poziom 23  
  Czyli jest to nie opłacalne?Kupowanie lustrzanki za 2000? Mam aparat samsung wb600 ale chciałem się przejść na coś lepszego. Nie znam się na aparatach:P
 • Poziom 16  
  Kup sobie Fuji hs 10 i naucz się nim robić dobre zdjęcia a lustrzanka to już wyższa szkoła jazdy.
 • Poziom 23  
  TomasAGC napisał:
  Kup sobie Fuji hs 10 i naucz się nim robić dobre zdjęcia a lustrzanka to już wyższa szkoła jazdy.

  Robić zdjęcia umiem . Chcę jakąś pożądną lustrzankę z obiektywem(myślę że jakimś uniwersalnym) do 2100zł
 • Poziom 21  
  TomasAGC napisał:
  Kup sobie Fuji hs 10 i naucz się nim robić dobre zdjęcia a lustrzanka to już wyższa szkoła jazdy.


  HS10 to jedna z najdroższych zabawek z "pokręcanym" zoomem. HX1 jest znacznie lepiej dopracowany, wystarczy porównać testy obydwu i ich awaryjność.

  Co do lustra z 14MPX i uniwersalnym szkłem we wskazanej cenie nic nie znajdziesz, co dawałoby dobre zdjęcia znajdując się w stanie nowym. Najtańsze uniwersalne szkło 18-200 Tamrona, czy Sigmy to ok. 700pln, a jakość zdjęć przypomina momentami widok przez słoik po ogórkach.

  W kwocie do 2200pln dobre aparaty robi Pentax, np. k-r, k-x, ale jeżeli planujesz filmować, to tak jak pisałem szybciej zajedziesz matrycę.

  W możliwość wykonywania dobrych zdjęć nie śmiem wątpić, jako że w pierwszym planie widoczny brak znajomości elementarnych pojęć z dziedziny fotografii, a bez nich ciężko o dobre zdjęcia. ;-)
 • Poziom 16  
  a ja mam fuji s 5600 i nie narzekam
 • Poziom 11  
  Ile firm tyle opinii,chocaiż ja osobiście skłaniam sie ku Nikonowi P500 lub Sony Alpha- te dwa modele brałbym pod uwagę do kwoty 2 tyś zł.