Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linka od sprzęgła (polonez)

05 Sty 2005 17:45 2168 4
  • Poziom 13  
    Witam. Mam pytanie, jak wyjąć linke od sprzęgła w polonezie (91 r), tzn chodzi mi o ten ogranicznik obok pompy hamulcowej tuż za przegrodą silnika bo odkręciłem linkę przy skrzyni, odpiąłem przy pedale sprzęgła, ale z tego ogranicznika nie chce jakoś wyjść. Nie wiem być moze jest tam jakieś zabezpieczenie,ale nie mam pojęcia jak je wyjąc zwłaszcza że nie ma tam za dużo miejsca. Z góry dzięki za wszystkie porady. Pozdrawiam Bula
  • Poziom 16  
    Jerzeli mówisz o twardej gumce w karoserii to poprostu ją się wyjmuję na siłę. To jest tylko Polonez.
  • Poziom 13  
    Chyba właśnie o to chodzi, czyli jeśli dobrze rozumie to wystarczy tylko ściągnać tą gumę i linka powinna wyjśc? Tak się zastanawiam bo ostatnio udało mi się zdjąc tą gumę ale linki wyjąc nie mogłem tzn obracała sie dookoła w tym ograniczniku i miała moze z 0,5 cm luzu w przód i w tył ale poźniej wyczuwalny był już dość spory opór (jakby z drugiej strony było jakies zabezpieczenie), a na siłe nie próbowałem ;)) Dodam, że chce ją wyjąć bo coś strasznie trzeszczy jak wciskam sprzęgło.
  • Poziom 22  
    szarpnij mocno.na pewno cos pusci :D
    ale tak na powaznie to przyjrzyj sie dokladnie temu moze jest zabezpieczenie ktore mozna podwazyc srubokretem i bedzie po problemie linka wyjdzie luzno.a jezeli zabezpieczenia nie ma to trzeba mocno szarpnac. ja mam cinquecento i tez przy skrzyni odkrecasz,przy pedale tez ale z jednego miejsca musisz szarpnac bo luzno nie wyjdzie.
  • Poziom 14  
    jest zacisnieta w gumce,zobacz czy wszystko poodkrecałes