Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak te elementy na schemacie przedstawic na PCB ?

keermiit 08 Kwi 2012 17:25 1124 1
  • #1 08 Kwi 2012 17:25
    keermiit
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem przy zaprojektowaniu płytki PCB według schematu załączonym na obrazku. Chodzi mi o to jak je przedstawić w programie DipTrace (bądź dowolnym, chodzi mi głownie o rozmieszczenie padów i prowadzenie scieżek) przy projektowaniu PCB. chodzi mi o elementy zaznaczone w okręgach i podpisane cyframi. Prubuje znaleźć podobne elementy w bibliotekach DipTrace oraz Eagle ( program przełączony jest wtedy na opcje projektowania schematu gdyż wtedy w tabeli obok symbolu "schematycznego" mam narysowany symbol jaki powinien znaleźć się na płytce PCB ) Szukam już po tutorialach , google i szczeże to nic pomocnego nie znalazłem.

Było by super jakby ktoś z forumowiczów napisał co to za elementy oznaczone jako 2,3,4,5,6

Pytanie może dla większości głupie ale jestem początkujący.

Pozdrawiam

Jak te elementy na schemacie przedstawic na PCB ?

• Pomocny post
    #2 08 Kwi 2012 20:49
    ZbeeGin
    Poziom 38  

2. Mały transformator audio.
    3 i 4. Odnośniki do innych miejsc na schemacie. Można je bezpośrednio przełożyć na etykiety (nazwy sieci). Jak wynika ze schematu jest to opcjonalne połączenie, które przerywa sieć znajdującą się najniżej na schemacie.
    5. Cewka z dwoma odczepami. Rozdzielczość obrazka nie pozwala stwierdzić co dokładnie znajduje się na odczepach.
    6. Gniazdo antenowe, które dodatkowo posiada styk lub wydzielone pola, które połączą się dopiero po wkręceniu wtyku anteny.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo