Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D3113/P - nie wchodzi na obroty

kajurek29 08 Kwi 2012 17:34 4132 2
  • #1 08 Kwi 2012 17:34
    kajurek29
    Poziom 8  

Witam serdecznie problem jak wyżej posiadam tą pralkę już 4lata, rok temu była serwisowana z powodu jak się okazało wadliwych łożysk.
    Później działała w miarę ok., ale od czasu do czasu zapalała się kontrolka serwis.
    Sprawdzałam kable, czyściłam wszystkie wężyki i było ok.
    Lecz niestety ostatnio gdy nastawiłam pranie na noc, rano czekała mnie nieprzyjemna niespodzianka. Pralka niestety nie wyprała, nawet nie wypompowała wody i oczywiście świeciła się kontrolka serwis. Nastawiłam na wypompowanie, a później chciałam wywirować, niestety nie chciała wejść na obroty. Zaczyna się kręcić powoli i zatrzymuje się.
    Miałam programator sprawny od tej samej marki pralki, wymieniłam go, sprawdziłam szczotki, ale nadal niewiele to dało odnośnie obrotów. Tyle tylko, że po wymianie programatora nie świecą się już kontrolki na czerwono.
    Proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić, mam kilka części zamiennych od tego modelu. Ale niestety nie mam zapasowego silnika, bo sprawa byłaby łatwiejsza.
    Z góry dziękuję za pomoc :D:| :!:

0 2
  • #2 09 Kwi 2012 08:44
    kajurek29
    Poziom 8  

Czy nikt tu z obecnych nie jest mi w stanie pomóc?
    Dodam, że przy pustym bębnie pralka wiruje w miarę normalnie, ale przy załączeniu na pranie niestety bęben ma problemy z rozruchem... :? :cry:

1
  • #3 20 Lip 2012 00:56
    Krisi16
    Poziom 10  

proszę zmienić pasek na nowy. Programator tej pralki "widzi" luźny pasek jako niewłaściwie rozłożone pranie. Odpowiedź wygląda głupio ale jest to pewnik. Wymieniłem już dziesiątki pasków na taką usterką.

2