Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV/Monitor Philips BDL3215E/00 - Awaria zasilania

08 Kwi 2012 17:40 1322 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich i z góry dziekuje za każdą odpowiedz.

Posiadam w/w ekran LCD juz od dłuższego czasu, i zbytnio nie chce go zmieniac. Dlatego pisze do państwa z prośba o pomoc w zlokalizowaniu usterki. Ponieważ jedyna osoba która naprawia TV w poblizu nie zajmuje sie telewizorami LCD, a najblizszy serwis mam 50 km dalej.

Teraz o problemie :)

Uruchamiajac tv brak obrazu - czarny ekran (dioda pokazuje że jest uruchoimony). Po około 2-3 sekundach zaczyna sie pikanie (nie z głosników) tylko z tylnej cześci gdzie jest zasilanie. Po otworzeniu obudowy, zauważyłem 2 spalone kondenstatory (1200 uf 32 v ), poszukałem na internecie znalazłem podobne lecz z angli do sprowadzenia w hurtowej ilosci. Po małej konsultacji z majstrem, dał mi w zastepstwo kondensatory (2 x 1000 uf 50v + 2 x 220 uf 22v), i polecił połaczyc je szeregowo, jezeli jest miejsce. Połaczyłem (1000 + 220) przylutowałem je w odpowiednie miejsce, lecz po uruchomieniu dalej jest pikanie z sekcji zasilania. Jedyny + albo i - po wymiane kondensatorów to to że ekran podczas pikania mignie kolorem niebieskim (standardowy kiedy nie ma podłaczonych źródeł obrazu)

Popatrzałem tam dalej lecz okiem nowicjusza nie widze niestety co by mogło byc jeszcze spalone.

Chciałbym od państwa sie dowiedzieć, co by mogło sie jeszcze spalic, lub co potrzebne by było do zdiagnozowania tego problemu. Później postaram sie dorzucic zdjecia sekcji zasilania ale to po świetach.

Dziekuje z góry i życze wesołych świat wielkanocnych.
  • Poziom 39  
    Nie mogą być połączone szeregowo. Równolegle też nie, gdyż te 220uF są na zbyt niskie napięcie.
    Wlutuj tylko te 1000 uF w odpowiednie miejsce przestrzegając polaryzacji i sprawdź działanie TV.
  • Spec od monitorów
    Szukaj serwisu.
    To "trudne w naprawie" wyroby Ph.
    Nie znam dokładnie tego modelu , ale to chassis MT2 lub BDS (bez tunera)
    Potrzebne fotki wnętrza i co pisze na nich.
    Schematy i serwisówki są na (elektrotanya.com)
    np. Link_ chassis MT2

Ogólnie mówiąc masz problem w zasilaczu lub inverterze (jest dwa : master i slave)

TV/Monitor Philips BDL3215E/00 - Awaria zasilania