Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grupa robocza w sieci WiFi

czyznaszmnie 08 Apr 2012 21:07 2240 1
Telkom Telmor
    czyznaszmnie
    Level 11  
    witam,

mam problem z dosyć dziwnie skonstruowaną siecią domową. Wygląda to mniej więcej tak:

Dostawca internetu ====kabel====router dlink dir600=====kabel====komp stacjonarny z win XP,
    Dir600 udostępnia Wifi do laptopa z win7 i routera dlink dir300 na ddwrt jako client.
    do Dir300 po kablu podpięty jest TV oraz odtwarzacz HD Ferguson Ariva 110

I teraz tak, internet mam już na każdym urządzeniu. problem jest z siecią.
    Chcę udostępniać pliki ze stacjonarki na laptop i odwrotnie, do tego miłoby było gdyby także ariva mogła z nich korzystać. Stacjonarny teoretycznie widzi laptopa w sieci (ta sama grupa robocza DOMEK), ale dostępu do niego nie ma, Ariva to w ogóle czarna magia, nie widzi ani laptopa ani stacjonarki. ping z laptopa na router i stacjonarka->router dochodzą. ping ze stacjonarki na laptop i odwrotnie już nie. Co ciekawe w konfiguracji Dir600 stacjonarny ma adres 192.168.0.102, natomiast w działającej funkcji WOL z laptopa wybudzam stacjonarny po adresie 192.168.0.100.
  • Telkom Telmor
    andy127
    Level 30  
    Witam.
    Mam podobny układ połączeń do Twojego:
    Internet kablem (skrętka) do routera TPLink,
    do niego przewodem podłączony komputer stacjonarny oraz też przewodem drukarkę,
    po WiFi współpracują z nim 2 laptopy.
    Brak podłączonego TV.
    Wszystko na Win XP.
    Wszystko widziało internet i drukarkę, ale był problem z przesyłaniem plików pomiędzy komputerami. Sprawdź, czy masz włączone udostępnienia i czy nie brakuje składników sieci.
    Zobacz temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2139763.html
    Andrzej