Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analiza LOGÓW BLOKU 003 brak mocy auta

08 Kwi 2012 22:19 2414 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Auto: Golf III Variant 1,9tdi 95r. 90KM
    Proszę o analizę logów. Objawy jakie występują to brak mocy. Czasem szarpanie. Jak odpalę zimny silnik to działa dobrze przez chwilę. Po czym zaczyna mulić, ale nie ma błędu przepływomierza. Pojawia się on po ostrym dodaniu gazu. Wtedy też wartość MAP (actual) ze zmiennej pokazuje mi stałą ok. 425. Jak widać na poniższych zdjęciach podczas poprawnego działania (pełna moc auta) na biegu jałowym MAP (actual) wynosi ok. 466 co wydaje mi się trochę za dużo, ale auto sunie pięknie. Podczas pełnego zamulenia (brak mocy, auto wkręca się tylko do 2500obr./min) wartość MAP (actual) na biegu jałowym wynosi ok.30, nie ma błędu 553 związanego z przepływką. Po przegazowaniu co na biegu jałowym wyskakuje błąd 553 a wartość MAP (actual) jest stała i wynosi ok. 425.
    Co do auta wykonałem następujące czynności:
    -sprawdziłem czujnik N75 działa poprawnie
    - wyczyściłem i ustawiłem nastawnik sam(mechanik od pomp powiedział mi, że to nastawnik i chciał za to 500zł na szczęście zapłaciłem 50zł za diagnozę i podziękowałem)
    - wymieniłem filtr paliwa i powietrza
    - po obejrzeniu przepływki drucik temperaturowy jest cały (ale czy działa tego nie wiem)
    - wymieniłem wszystkie wężyki ciśnieniowe
    -sprawdziłem komputer był suchy
    - kable też przejrzałem nie zauważyłem żadnych przetarć, zwarć.
    Moje pytanie. Czy z LOG-ów wynika, że jest to przepływomierz uszkodzony? A jeśli nie to co to może być? Błędy jakie jeszcze mam to 550 – regulacja początku wtrysku oraz 777 – czujnik położenia pedału gazu. Dodam jeszcze, że po odpięciu wtyczki od przepływomierza auto jedzie trochę lepiej bo ma stały MAP (actual) ale nie ma to porównania ze jazdą sprawnym autem.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Szymon
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Witam.Wymień przepływke!!!

pozdro rox1!
  • Moderator Samochody
    Jeśli kable sprawdziłeś, dolot jest szczelny, to jak pisze rox1, szukaj drugiego MAF'a.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem przepływomierz z innego sprawnego auta i okazało się, że moja jest niesprawna. Podczas czyszczenia jej pękł mi drucik od pomiaru temperatury i kicha. Musiałem kupić nowy. Już auto śmiga dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.