Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel- korespondencja seryjna

08 Kwi 2012 23:05 3947 12
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich, chciałbym prosić was o pomoc, mianowicie chodzi o złączenie kolumny z cenami w excelu z wordowym wzorem pisma przez użycie funkcji korespondencji seryjnej. Cały problem polega na tym, że pliku worda liczby złotówek i groszy znajdują się w innych miejscach.

przykładowa kolumna "CENY" w excelu
    234,22
    333,11

wzór pisma z worda:

Cena zł....... gr.........

zależy mi na tym aby wartości były wyświetlane w powyższy sposób, odstęp między zł a groszami także jest istotny. Czy jest to w jakiś sposób wykonalne?
  • Poziom 39  
    Najpierw w arkuszu excel'a rozdziel grosze i złote, wtedy będzie prosto.
    Jeśli excel'a nie możesz modyfikować , to w edycji pól korespondencji seryjnej możesz wstawić formułę, (w przypadku Excel 2007 prawym klawiszem na polu - np. <<A1>> i wybierasz - Edytuj Pole). Ale sam się tym nie bawiłem.
    Tutaj przydatny link - jeszcze inny sposób.
    http://www.innerzeczy.pl/korespondencja-seryjna-i-klopoty-z-danymi.html
  • Poziom 8  
    Roździelenie zł i groszy na dwie rózne kolumny faktycznie by pomogło, jednak pozycji cen mam ponad 10.000 i przepisywanie wszystkich z osobna zajęło by mi kupe czasu a do tego łatwo o pomyłkę.
    Z polami także próbowałem lecz bez większego skutku niestety..
  • Poziom 39  
    woydt napisał:
    ...pozycji cen mam ponad 10.000 i przepisywanie wszystkich pozycji z osobna zajęło by mi kupe czasu

A po co przepisywać?????, zrobić formułę i skopiować. Samo się przecież obliczy!
  • Poziom 8  
    jak ta formuła powinna wyglądać? wybacz ale nieco zielony jestem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    woydt napisał:
    jak ta formuła powinna wyglądać? wybacz ale nieco zielony jestem.

Załóżmy, że w kolumnie A (A1, A2.itd..) masz kwotę w zł i gr.
    w kolumnie B1 wpisujesz
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

to będą twoje "zł"
    w kolumnie C1 wpisujesz

- to będą twoje grosze.
    Analogicznie "idąc w dół" - w B2 wpisujesz

a w C2

Zaznaczasz te 4 pola (B1,C1,B2,C2) - i rozciągasz w dół chwytając za brzeg zaznaczenia - aż do końca twoich danych.
    Wartości z kolumny A przeliczone na grosze i zł powinny się pojawić w kolumnach B i C.

Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.
  • Poziom 8  
    taki lipton! udało sięę, wielkie dzięki za pomoc! ! !
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Marcin230 napisał:
    @mickpr

Zaokrąglanie liczb żeby wydobyć złote i grosze?
    Ile to będzie po przeliczeniach dla kwot 12,49 zł i 12,50 zł?

Zaokrąglanie jest bardzo zwodnicze i trzeba wiedzieć co i kiedy zaokrąglić można.
    Dodatkowo funkcja jest niepełna i nie wiem jakim cudem ona Ci zadziałała...

Masz absolutnie rację (pisałem z pamięci), funkcja powinna nazywać się ZAOKR.DO.CAŁK (zaokrąglanie w dół do najbliższej całkowitej). Natomiast grosze należy oczywiście wymnożyć przez 100.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem dotyczący korespondencji seryjnej w Wordzie - połączyłam ze sobą plik w Excelu i Wordzie. Część pól korespondencji seryjnej, które połączone są bezpośrednio z Excelem nie zaczytują się w pliku Worda. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy jest jakieś ograniczenie ilości pól korespondencji seryjnej w jednym pliku? Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 39  
    olcia310894 napisał:
    Czy jest jakieś ograniczenie ilości pól korespondencji seryjnej w jednym pliku? Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem?
    Oczywiście że jest ograniczenie. Podaj wersję Word'a i Excel'a.
    Jak rozwiązać problem? Sprawdzić źródło danych korespondencji seryjnej. Można przecież je podejrzeć podczas tworzenia korespondencji seryjnej.