Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna TEKA IR 641 - kod 2 5 F

08 Kwi 2012 23:27 5124 7
  • Poziom 2  
    Po prawej stronie płyty miga mi kod 2 5 F. Nie mogę użyć dwóch pól. Do tej pory płyta działa poprawnie. Teraz nie mogę połowy używać,bo od razu zaczyna migać kod 2 5 F. Co to może być?
  • Specjalista AGD
    Nie kręci(ł) się któryś z dwóch wentylatorów chłodzących generatory.
    Przegrzany generator. Ogólnie: było płycie stanowczo za ciepło :)
  • Poziom 2  
    Ale nawet jeśli jest nieużywany piekarnik pod spodem ani inne palniki po drugiej stronie(czyli nie ma mowy o przegrzaniu)i tak od razu miga ten symbol. Tak już jest od ponad tygodnia.Znaczy to ,że się zepsuło i wymaga naprawy?Bo teoretycznie,to po wychłodzeniu powinno zacząć działać.A nie działa całkiem.
  • Specjalista AGD
    annushka napisał:
    Znaczy to ,że się zepsuło i wymaga naprawy?

Mądrej głowie - dość dwie słowie: ta płyta wymaga naprawy.
    annushka napisał:

Bo teoretycznie,.......

wielcy teoretycy czekali na potwierdzenie swych poglądów przez wielkich praktyków średnio 100 lat - czekaj dalej, może dożyjesz "sprawności" swojej Teki.
  • Poziom 2  
    Dopytuję,bo serwisant mówi coś zupełnie innego. I chce zainkasować za to pokazną sumkę.
  • Poziom 2  
    a co mówi serwisant?

Dodano po 5 [godziny] 41 [minuty]:

f25 jest to błąd wentylatora, sprawdź kostkę podłączeniową od wentylatora, jeśli jest ok wymień wentylator i będzie ok. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedz,zlecę sprawdzenie elektrykowi.

Serwisant powiedział przez telefon-nie wiem,czy dobrze zacytuję,bo nie bardzo się na tym znam,ale" jak taki kod to z przepięcia poszło na zero i się przepaliło" i "prze pani tego nie obejmuje gwarancja i 300zl się należeć będzie za naprawę".
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mi już dwa wentylatory głośno pracują (terkoczą) chce je więc wymienić zanim całkiem staną i przegrzeją się pola. Gdzie je kupić, i jaki mają nr fabryczny/kto jest producentem.
    (Płyta GKST60I4B)
    Pozdrawiam