Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40-42 do 2500zł. Proszę o pomoc wyborze...

wpw 09 Kwi 2012 00:30 2297 4
  • #1 09 Kwi 2012 00:30
    wpw
    Poziom 2  

Witam serdecznie, planuję zakup tv 40-42 cale. Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze. Drogą dedukcji wybrałem 2 modele.

1. Toshiba 40TL838 - czytałem pozytywne opinię sklep w którym mogę go odebrać osobiście ma go na stanie.
    2. LG 42LV375s - specyfikacja techniczna wygląda ciekawie , sklep w którym mogę go odebrać osobiście ma go na stanie.
    3. PANASONIC TX-L42E3E - nic mi o nim nie wiadomo , brak funkcji internetowych , po prostu jest na stanie w sklepie.

Zastanawiam się czy wybrałem dobrą wielkość i modele. Za toshibą przemawiają dobre opinie, 200hz (lg ma 100hz , będzie jakaś różnica?), 3d -które nie jest mi jakoś bardzo potrzebne, poza tym obiło mi się o uszy , że męczy wzrok, prawda to? Nigdy w życiu nie widziałem obrazu 3d( na monitorze, telefonie, itp, itd) więc nie wiem czy to fajny bajer. Za lg przemawiają 2 cale więcej. W domu mam wifi więc chciałbym aby telewizor je wykorzystywał , będzie mi się zdarzać sporadyczne przeglądanie neta, korzystanie z różnych serwisów , z których można korzystać na tv. Bardzo mi zależy aby tv bez problemów odtwarzał filmy z pendrive, poza tym chciałbym mieć możliwość podpięcia go do komputera i zagrania w jakąś grę na "wielkim ekranie". Poniżej trochę istotnych informacji.

odległość od ekranu - od około 2 m do około 3,5m - zależy jak stolik ustawię.
    jak słońce świeci w pokoju - słońce w pokoju świeci rano za telewizorem jest właśnie okno , aczkolwiek żaluzje są zawsze zasłonięte.
    Jak duży jest pokój - około 22 metry kwadratowe.
    jaki masz obecnie telewizor- crt 29 cali -100hz.
    jakie programy najczęściej oglądasz- discovery, history itp.
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Wieczorem ale rano też oglądam.
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - oglądam przy stonowanym bardzo oświetleniu, które znajduje się w 2 kącie pokoju.
    wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry.
    matryca błyszcząca czy matowa- nie wiem nie znam się.
    preferowana wielkość telewizora- myślę, że 40-42cale byłoby idealnie.
    preferowana marka - wszystko mi jedno (byle nie technika, manta itp)
    czego nie lubisz w telewizorach- buczenia ( mój obecny crt buczy, transformator wydaje dźwięk , od nowego tv oczekuje , że będzie cichy).
    jakie urządzenia będą podłączone - może komputer- będę chciał grać na tv.
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90 % tv.
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - na wprost
    czy ważne jest wifi - mam w domu wifi więc chyba tak.
    czy będziesz korzystać z widgetów - nie
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora - od czasu do czasu tak.
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD - vod z UPC, ipla.
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - nie
    ma mieć 3D - nie jest mi potrzebne w toshibie jest i jest to pewny plus - czy oglądanie tv 3d męczy oczy?/ Spotkałem się z takimi opiniami , ile kosztują mniej więcej w miarę porządne okulary do tej toshiby?
    ma mieć slot na karty SD - nie
    ma mieć tuner DVB-S - nie musi chyba.
    jakimi złączami - hdmi, usb i złącza niezbędne do podłączenia dekodera hd z upc i komputera.
    jaki masz sygnał - kablówka z upc, dekoder cyfrowy.
    ile programów HD ? około 20
    ma stać czy wisieć - będzie stał na stoliku.
    jaka klasa cenowa - im taniej tym lepiej max 2500-2600.

Czy dobrze wybrałem , który model jest lepszy i spełni moje wymagania. Czy rozmiar tv będzie odpowiedni. Ew. może jakiś inny tv jest lepszy w cenie do 2500zł?

Z góry bardzo serdecznie dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

• #2 09 Kwi 2012 07:58
    artur00
    Poziom 25  

Zastanów się nad 37" samsunga z serii 6: UE37D6500.

• #3 09 Kwi 2012 13:58
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.

W tej cenie powinieneś dostać Sony KDL-40EX720, który moim zdaniem będzie naprawdę dobrym wyborem.

• #4 09 Kwi 2012 19:08
    wpw
    Poziom 2  

Witam , 37 cali nie chcę minimum to 40. Co do soniacza to trochę zniechęca mnie , że nie odtwarza mkv i można trafić na model z matrycą auo na której są podobno problemy z podświetleniem. Lg z pierwszego postu skreślam bo ma 50hz. Zastanawiam się nad Toshiba 40TL838 (ona podobno nie odtwarza dzwięku dts, który jest stosowany przy większości filmów hd , prawda to , że nie można oglądać filmów hd ze względu na brak wsparcia dts? i ma nierozbudowane funkcje internetowe) z kolei , sony który mi się bardzo podoba (rozbudowane funkcje multimedialne, netowe,) nie odtwarza mkv ( nie znam tego formatu rozumiem , że to jest popularny format hd filmów?) i są stosowane nie najlepsze matryce auo i występuje wyraźny clouding (tak przynajmniej wyczytałem). W oko mi wpadł mi jeszcze model lg : LG 42LV570S - ale prawie nic o nim nie wiadomo bo to nowy model. Straszny mam mętlik i nie wiem co kupić i lg LV5500, ale lg też nie czytają dts za to można dokupić pilota magic. Sony do mnie przemawia jednak opinie o nie najlepszych matrycach mnie zniechęcają (w przypadku np toshiby takich opini jest mniej poza tym zależy mi na odtwarzaniu filmów z pena i tu sony ma jakiś problem).

Reasumując moje cztery typy
    1. Toshiba 40TL838: dobre opinie, pewne 100hz, dobrze skaluje, nie odtwarza dts, bardzo kiepskie możliwości internetowe,
    2. Sony ex720- ładny obraz ,100hz, dobrze skaluje, bogate możliwości netowe nie odtwarza mkv, matryce aou nie najwyższych lotów - czy on odtwarza filmy z pena bardzo mi na tym zależy??? słabe kąty widzenia.
    3.LG 42LV570S- nowy model mało opinii , lg LV5500 -100hz

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME