Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System Linux Ubuntu na overmax ml01

zamphata 09 Apr 2012 07:56 2502 2
Computer Controls
 • #1
  zamphata
  Level 1  
  Witam!

  Zależy mi na mini laptopie możliwie jak najmniejszym, który przede wszystkim służby mi do pisania różnych tekstów w tzn "wordzie" (nie znam nazwy odpowiedników dla ubuntu) typu sprawozdania na labolatoria z fizyki, gdzie potrzebne jest wstawianie różnych tabelek, wykresów, zdjęć - tak że ten "word" powinien mieć wszystkie podstawowe opcje swojego microsoftowego kuzyna.

  Słyszałam, że system Ubuntu wydał ostatnio program wyglądem i funkcjami przypominający Worda. I tu pytanie jaki tani laptop nadawałby się do takiej pracy?

  Znalazłam na allegro taki: http://allegro.pl/nowy-mini-netbook-laptop-overmax-ml-01-android-pl-i2264047501.html czy on się nadaje, i czy "uciągnie" Ubuntu bez problemu?

  Ten laptop ma domyślnie Androida na pokładzie, jak wygląda taka instalacja Ubuntu na tym systemie?

  Z góry dziękuję za cierpliwe odpowiadanie na moje pytania, pozdrawiam!

  Przeniosłem do Komputery Co kupić? - bo treść tematu to sugeruje i krótkotrwałe linki (jak do aukcji) są dozwolone [WojtasJD]
 • Computer Controls
 • #2
  1010011010
  Level 32  
  Funkcje Worda na Ubuntu oferuje chociażby Open Office :)
  Co do tych mini netbooków... daruj sobie coś takiego. Już lepiej upolować MSI Wind (U100) za 500zł niż pakować 300zł w coś takiego. Znajomy kupił niedawno taki sprzęt (z androidem) i ma całkowicie zablokowaną możliwość bootowania go z innych urządzeń (USB/CD).
 • #3
  daavid117
  Level 42  
  Ubuntu na ARM? Nie widzę jakoś tego. Tym bardziej przy śmiesznych 256MB RAM. Tyle ma standardowy smartphone z Android i nie jest to specjalnie dużo (wiem, bo mam). Jeśli już chcesz coś użytecznego i kompatybilnego ze wszystkim to tylko X86, a więc wszelkie netbooki (używki od 600zł można znaleźć).
  1010011010 wrote:
  Znajomy kupił niedawno taki sprzęt (z androidem) i ma całkowicie zablokowaną możliwość bootowania go z innych urządzeń (USB/CD).
  A co innego miałby zabootować skoro to ARM?