Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlaczenie LG19LS4R z nagrywarka dvd RDR AT-200

09 Kwi 2012 09:51 963 3
 • Poziom 9  
  podlaczylem LG19LS4R(ma max. rozdzielczosc1440 x 900 ) z nagrywarka dvd RDR AT-200 kablem HDMI, odtwarzajac material z dysku nagrywarki gdzie mam nagrania z kamery dvd i nagrania z satelity obraz na tym TV jest gorszy niz jak podlacze ta nagrywarke do zwyklego tv kineskopowego przez euro i tam odtwarzam nagrania ,dlaczego ?

  Popraw pisownię!
  [_P_]
 • Moderator
  Pogorszenie jakości wynika z tego, że matryca ekranowa nie nadąża z przetwarzaniem analogowego obrazu lub nie nadąża z przeskalowaniem obrazu. Telewizory kineskopowe nie maja takich problemów.
  To dość zabytkowy odbiornik.

  Sprawdź czy można ustawić rozdzielczość obrazu w odbiorniku i nagrywarce na 576i, jeżeli tak to ustaw taką i sprawdź jakość Następnie podłącz nagrywarkę do telewizora przez kabel EURO/EURO i porównaj.
 • Poziom 9  
  tv lcd nie ma ustawień rozdzielczości a w nagrywarce mam ustawienia 1920x1080p,1920x1080i,1280x720p,720x576p one dotyczą tylko przy podłączeniu HDMI próbowałem wszyskie nie ma różnicy i próbowałem przez euro tez nie ma róznicy, ogolnie obraz wypada na korzyść tv kineskopowego czy jeśli zmienie tv na nowszy led bede mial lepszy obraz czy tak juz bedzie zawsze ? przy lcd,led itp...
 • Moderator
  Starsze odbiorniki LED niestety miały taka przypadłość, że przy gorszym jakościowo sygnale, mocno zaszumionym lub zniekształconym, obraz był zdecydowanie gorszy niz w odbiornikach kineskopowych.
  Dziwi mnie że w nagrywarce nie ma ustawienia 576i, ale jeżeli jest jest 576p to taka jest zalecana dla starszych LED-ów w rozdzielczości SD.

  Na temat jakości na nowszych LED-ach nie zajmę głosu bo takowego nie posiadam , przestawiłem się na plazmę, na LED-y (LCD-y) po prostu nie mogę patrzeć.

  W firmie mamy parę Samsungów UE32D5000, niby dość nowoczesny odbiornik, a jakość obrazu w HD jest tragiczna w porównaniu z domowa plazmą w SD. Oglądanie obrazu SD na tym odbiorniku to męczarnia. Najgorszemu wrogowi bym tego odbiornika nie polecił.

  Jeżeli będziesz kupował nowy odbiornik to porównaj obraz oglądając normalny obraz TV - nie z płyty promocyjnej bo to typowe oszustwo - a najlepiej z własnego nośnika DVD który znasz, najlepiej z materiałem czarno-białym także.