Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T4 2,5 TDI nie działa wskaźnik paliwa i temperatury

09 Apr 2012 09:59 11791 6
  • Level 2  
    Witam, mam problem z Transporterem T4 2,5TDI. Nie pokazuje temperatury oraz nie działa wskaźnik paliwa. Świeci się cały czas rezerwa. Po podłączeniu kabla OBD i teście licznika nie porusza się wcale wskazówka od temperatury i paliwa, obrotomierz i prędkościomierz idą do góry i opadają. Co może być przyczyną takiego zachowania?
  • Level 25  
    Uszkodzony licznik lub silniczki.
  • Level 2  
    czy jest szansa żeby to naprawić?
  • Level 25  
    Warto napewno spróbować, ale nie wiem czy dasz radę sam to ogarnąć. Trzeba licznik wyjąć i zobaczyć co się dzieje.
  • Level 2  
    Kolego licznik już mam na stole i jest rozebrany 1 silnik jest uszkodzony nie reaguje na nic wskaźnik od paliwa reaguje ale po podpięciu do auta martwy na teście też nic się nie rusza podejrzewam że szybciej i taniej będzie wymienić licznik tylko druga sprawa to immobiliser w liczniku jak je później można przeprogramować?
  • Level 10  
    Sorki ze dopisuje post do starego tematu ale sporo osób, korzysta z wyszukiwarki i uważam ze komuś to może się przydać, wymiana licznika nie ma sensu , podobnie jak podawanie napięcia bez użycia dodatkowego bocznika prądowego bezpośrednio na wskaźnik może jedynie spowodować spalenie uzwojenia, należy przed pochopnym narażaniem się na koszty sprawdzić punkty lutownicze na płytce i przejścia na ścieżkach gdyż z racji wieku auta i działania wilgoci mogą być przerwane, należy też sprawdzić styki wskaźników, spalony wskaźnik to prawdopodobne ale na jakieś 5% w robiłem wiele volkswagenów i nie natrafiłem na taki,pozdrawiam.