Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 2103 color- kupić czy szukac czegos nowszego?

antyrama 05 Jan 2005 20:32 1985 10
    antyrama
    Level 2  
    witam.
    mam okazje (a moze wcale nie okazje?) kupic tego ricoha. niestety jego wlasciciel nie byl mi w stanie nic szczegolnego na jej temat powiedziec.
    wybieram sie wiec na ogledziny.
    jestem przy tym zupelnie zielony w temacie,stad prosba o pomoc.
    na co zwrocic uwage? oczywiscie na liczniki,ale gdzie one sa?
    jak sprawdzic stan bebna ( w serwisie juz mnie straszyli ze wymiana kosztuje 3 tys).

ile lat temu i jak dlugo byl produkowany ten model ?
    jaki przebieg to to znosi,by kupic bez ryzyka o jakosc wydruku ?
    jak sie to spisuje jakosciowo jezeli chodzi o wydruk kolorowych zdjec?
    jakiego rodzaju inwestycje mnie czekaja by uzyc ja jako drukarke obslugiwana przez komputer?
    anatom1
    Level 12  
    Jest to jeden ze starszych modeli Ricoh. Trzy kopie na minutę w kolorze to trochę mało. Przede wszystkim licznik, jest uruchamiany klawiszem na panelu sterowania po odpaleniu kopiarki i odczekaniu ok, 8 minut (proces kontrolny). Licznik pokazuje skany kolorowe i czarne. Materiały expl. wytrzymują ok. 60tys skanów (bęben wałek, grzejny, pas transfer, filc olejowy itd, itd,). Nie wymieniane w porę bardzo rozrabiaja. Kopie robi "toto" dosyć ładne, ale jest wredna i lubi się zasypywać tonerem. A w tedy w maszynie jest prawdziwe tornado. Bez dobrego odkurzacza nie podchodz. Jeśli jest z drukarką to dobrze, ale jeśli chcesz szukać do niej modułu drukarki to sobie odpuść. Lepszym modelem jest seria 3006, 4006. Moim zdaniem szukaj nowszego modelu. Jeżeli jesteś zaineresowany, to napisz na moją skrzynkę. Udzielę ci jeszcze kilku porad! :)
    antyrama
    Level 2  
    Chyba jestem zbyt zielony- nie widzę Twojego mejla :-)
    Dzieki za wyczerpujacą odpowiedź.

Jaki jest koszt bębna,i tych pozostałych magicznych rzeczy?
    tonery sobie znalazłem w necie.nie są drogie.
    W serwisie straszono mnie natomiast,że bęben u nich to 3 tys.
    Hmmm.Trochę słabo.

Ta seria jakoś tak mi ciągle wpada w oko.Jest atrakcyjna cenowo.Na allegro jest z kolei model 2302 z wyswietlaczem LCD i ponoc przebiegiem 4500 kopii-cena 3 tys.
    Ile to moze miec miec lat?
    Proszę wziąc łaskawie pod uwagę,że nie prowadze punktu usługowego
    i nie będe drukował duzo,natomiast problem ze zrobieniem z niej drukarki rzeczywiscie mnie zniechęcił.
    Co jest nie do przeskoczenia w tej dziedzinie?
    Moduł drukowania to za mało? Trzeba jakiś serwer druku -fiery?

pozdrawiam
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    to kliknij guziczki Ricoh Aficio 2103 color- kupić czy szukac czegos nowszego? i Ricoh Aficio 2103 color- kupić czy szukac czegos nowszego?
    antyrama
    Level 2  
    powiem tak.
    szukam tych ikonek,szukam i nigdzie nie widze. nadal nie potrafie wyslac mejla do tego milego pana co chcial udzielic mi kilku rad.
    w ogole nawigacja na www.elektroda.pl jest intuicyjna chyba tylko dla elektronikow :-)
    trafilem tu dzieki googlom,ale zeby sie znalezc na forum o kserokopiarkach ze strony glownej to nadal nie wiem jak to zrobic.
    po prostu wpisuje sobie haslo ricoh.
    cos jest nie teges.

w kazdym razie na allegro mam teraz na tapecie model 5006 (w wersji(nashua) za 4 tys. to chyba cos nowszego. wyglada na nowszy.
    ten sam zestaw pytań bym mial.plus ->czy mozna to cos rozlozyc na czas transportu? czy te szuflady na dole chociaz da sie rozlaczyc? czy nadal mowa o wadze 150 kg? kurka jak to wtaszczyc waska klatka do malego mieszkania?
    no i ta funkcja drukarki w opcji-jak zwykle. co mam zrobic i ile to bedzie kosztowalo,zeby klamota uzywac jako drukarki kolrowej?

z gory dziekuje za odpowiedzi.

moj adres: antyrama(malpa)poczta.onet.pl

Dodano po 1 [minuty]:

o przepraszam sa te ikonki.kurcze,ale ich nie bylo.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wpisz w przeglądarce https://www.elektroda.pl/rtvforum będziesz miał spis wszystkich frów i dodaj do ulubionych.. dodatkowo musisz mieć dla tej witryny odblokowane cookie.. co do intuicyjnści to forum jest na silniku phpbb zastrzeżenia do phpbb team prosze składać ;) . Jak już znajdziesz spis to zajżyj sobie do działu ze schematami komputerów i kopiarek pościągaj serwisówki poczytaj.. aaa i nie dziw sie systemowi punktowemu tylko przczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/points.php
    yachtskipper
    Level 18  
    Przez 3 lata używałem tej kolorówki i muszę powiedzieć, że była to jedna z najwadliwszych kopiarek co miałem, (wszelkiego typu) problemy pojawiały się średnio co 2 miesiące, miałem całe pudło części zamiennych do tej kopiarki. Koszty eksploatacji również nie były niskie. Odradzam zakup tej kopiarki jeśli szukasz jakiejś taniej kolorowej kopiarki rozejrzyj się za jakąś jednoprzebiegową.
    tygellin
    Level 22  
    Hej! Radzę tak jak kolega kup, kopiarkę jednoprzebiegową( co prawda są 4 bębny i 4 nośniki, ale w sumie koszt tzw, PM jest podobny jak przy kopiarce rewolwerowej). Ogólnie koszty eksploatacji są znacznie większe, ale też cena kopii jest znacznie wyższa. Kup sobie 4006 ale koniecznie z fajerką. Pewnie będziesz więcej drukował niż kopiował, a tu już są znacznie ciekawsze możliwośći. Żadna drukarka formatu A3 z tych ostatnio reklamowanych, nie ma tak tanich kosztów wykonania wydruku. Nie polecam kupowania na raty- typu najpierw kopiara a później fajera. Jak kupować to wszystko na raz.
    anatom1
    Level 12  
    Zgadzam się całkowicie z "tygielinim" ( czy to ty Marcin ? ) Jeżeli to w całości z tak zwaną "fajerką" czyli modułem drukarki i nie 5006 a 3006 lub 4006. Dość przyjazna klientowi jak na kolor. Materiały też na ok. 60 tys. skanów ale nie są to kwoty astronomiczne. Cały PM owszem owszem może po kieszeni uderzyć, ale dobry serwisant może sporo zaradzić.
    Nestety, kolorki są dość wymagające i wizyta serwisu raz na dwa miesiące wcale nie jest za częsta. Jeżeli kopiarka ma słuźyć do grafik, to polecam moduł drukarki E300 lub E310 niezłe parametry. Jest jeszcze RC200 ale on jest przeznaczony raczej do wydruków biurowych ( linie kreski, jakiś kolorowy tekst, wykresy itp.). Oba te moduły były stosowane w modelach 3006, 4006. Następcami tej seri są 3506 i 4506. Taką kopiarkę moźna kupić już za ok 4000,00 do 6000,00 netto w zalężności od stanu. Można ten model nabyć w wersii GESTETNER CS206, NASHUATEC CS506, REX ROTARY CS806, INFOTEC 7216, LANIER 5706. Mój adresik anatom1(malpa)o2.pl pozdrawiam.
    kamailro
    Level 12  
    a jak ci padnie silnik gŁówny to jest bagminne w tych kopiarkach ni kupowŁ by tej maszyny przeabiaŁem juz to
    antyrama
    Level 2  
    dzieki wielkie.

zostalem chyba calkiem skutecznie zniechecony :-)

czyli jak juz to 3006 lub 4006 zamiast usterkowej i drogiej w eksploatacji 5006?
    hmm.poraz kolejny wyzszy numer nie oznacza lepiej.

gros sprzedawanych paroletnich kolorowych kserokopiarek richoha nie ma modulu drukowania.
    :-(
    ma opcje i to wszystko.