Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken TR350 szum na słuchawkach

09 Kwi 2012 22:41 1253 3
  • Poziom 28  
    Witam. Posiadam amplituner jak w temacie. Jest on wyposażony w wyjście na słuchawki przez jacka 6,3mm. Sygnał na to wyjście podawany jest przez dzielnik z 2 rezystorów. Gdy ustawię niski poziom głosu, to w słuchawkach słychać szum. Sprawdziłem już przewody sygnałowe i źródła dźwięku [ szumi niezależnie czy sygnał z PC, radio, czy inne źródło]. Co może być przyczyną tego szumu ? Wyschnięte z biegiem lat elektrolity ? Dodam, że na głośnikach szum nie występuje.

Edit:
    Dziękuję za przeniesienie tematu :wink:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Mam trochę czasu i chciałbym w końcu pozbyć się tego problemu. Od czego zacząć ?
  • Poziom 39  
    1. Ustaw jakieś dane wejście, dajmy na to Tape-Play, i zewrzyj to wejście do masy - jest różnica czy nie ?
    2. Amplituner posiada śrubkę GND, próbowałeś ją podłączyć do PE (uziemienia) ?

Poza tym to stary sprzęt, spora część przewodów jest nieekranowana.
    Druga sprawa, słuchawki być może lepiej przenoszą najwyższe częstotliwości niż twoje głośniki, dlatego na głośnikach nie słyszysz. (ustaw volume na 50% to pewnie też usłyszysz....).

Zanim podłączysz śrubkę GND do uziemienia, upewnij się czy sprzęt który jest podłączony do amplitunera jest podłączony do gniazdka z bolcem (komputer) lub jest w drugiej klasie ochronności. Brak uziemienia w komputerze i uziemienie ampli może spowodować uszkodzenie karty dźwiękowej.
  • Poziom 28  
    W domu mam instalację TN-C, więc nie posiadam przewodu PE, tylko PEN. Komputer jest podłączony do gniazda z bolcem, a bolec właśnie jest połączony do PEN.
    Co do głośników, to gdy dam prawie na maks poziom głosu, to minimalnie szum słychać, ale to nie przeszkadza, bo nigdy tak głośno nie słucham a normalnie tego nie słychać. Na słuchawkach to o wiele bardziej uciążliwe.
    Gdy zwieram wejście, szum nadal jest słyszalny.