Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłaczenie tuby i wzmaczniacza BOSE AMP 3510 C5A do niefirmowego radia

09 Apr 2012 23:13 8374 4
  • Level 15  
    Witam
    Próbuje podłaczyć wzmacniacz BOSE AMP 3510 C5A oraz tube do radia pionner.
    Chciałbym tylko wykorzystać tubę basową, a nie wzmacniać kanałów (radio ma wyjście 4x50W)
    kostka:
    podłączam wg opisu:

po podłączeniu zasilania i doprowadzeniu sygnału z 1 kanału do wzmacniacza na pin np.1 i 2 tuba działa ale sygnał idzie bezpośrednio na głośnik (po odłączeniu zasilania też działa)

znalazłem na podobnym temacie opis:

nr złącza w kostce: opis wyprowadzenia:
    1,14 wy subwoofer +
    2,15 wy subwoofer -
    25 sterowanie zasilaniem wzmacniacza
    11,24 - zasilanie
    12,13 + zasilanie
    16,17 wy głośnik 1 +/-
    20,21 wy głośnik 2 +/-
    18/19 wy głośnik 3 +/-
    22,23 wy głośnik 4 +/-
    3,10 we głośnik 1
    4/9 we głośnik 3
    6/7 we głośnik 4
    5/8 we głośnik 2

Czy takie podłączenie by nie wzmacniać kanałów a wykorzystać samą tubę jest możliwe ... nie wiem gdzie mam podać sygnał by na głośnik w tubie szedł sygnał wzmocniony (czy muszę podać 4 kanały do wzm. z radia by działało prawidłowo)
    Jeśli ktoś ma chwilkę i cierpliwość proszę o poradę ;)
  • Level 12  
    Mam pytania dotyczące podłączenia wzmacniacza BOSE AMP 3510 C5A:
    - dlaczego do zasilania są potrzebne 2 przewody '+' i 2 przewody '-' ? Czy jest to dyktowane dużym poborem mocy ? Rozumiem, że w takim wypadku muszę zabezpieczyć przewody na samym początku ?,
    - nie do końca rozumiem co to znaczy: 'sterowanie zasilaniem wzmacniacza' ? Jaki sygnał z radia ma być tam podpięty ?
  • Level 11  
    gorek321 wrote:
    Mam pytania dotyczące podłączenia wzmacniacza BOSE AMP 3510 C5A:
    - dlaczego do zasilania są potrzebne 2 przewody '+' i 2 przewody '-' ? Czy jest to dyktowane dużym poborem mocy ? Rozumiem, że w takim wypadku muszę zabezpieczyć przewody na samym początku ?,
    - nie do końca rozumiem co to znaczy: 'sterowanie zasilaniem wzmacniacza' ? Jaki sygnał z radia ma być tam podpięty ?

Temat dawno nie poruszany ale dla potomnych;
    Wzmacniacz spokojnie "pójdzie na zasilaniu pojedynczym" tzn. na pinach np. 11 i 12. Dobrze jest spiąć razem minusy pin 11 i 24, (masy nigdy nie za wiele;-) ).
    Zdublowane zasilanie piny 12 i 13 potrzebne są raczej jak podłączamy pasywne woofery lub aktywne które zasilania potrzebują z wtyczki poczwórnej na przeciwległej ściance we wzmacniaczu (12V).
    Co do sterowania pin 25 to po prostu odpalanie wzmacniacza po stacyjce.
    Wzmacniacz po wyłączeniu stacyjki nie pobiera prądu z akumulatora, budzi się dopiero po podaniu +12V po stacyjce.
  • Level 15  
    Dzięki za info, wzmacniacza nie podłączyłem w końcu, odpuściłem.
    Wg przedstawionego schematu próbowałem i na różne sposoby zasilanie z jednej i z dwóch stron (nie pamiętam już dokładnie) ale efekt był taki:

Wzmacniacz uruchamiał się po załączeniu stacyjki prawidłowo, wydawało by się że wszystko jest oki sygnał idzie na głośniki ale... wzmacniacz w ogóle nie wzmacnia sygnału.
    jak zrobiłem bajpas tak by ominąć wzmacniacz nic się nie zmieniało w dzwięku. :(
  • Level 10  
    Czy wzmacniacz podaje na subwoofer już wzmocniony sygnał, czy należy z wyjścia wzmaka podłączyć go do kolejnego wzmacniacza ?