Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kablówka STREAM na 2 telewizory. Jak to zrobić?

Windigio 10 Apr 2012 00:00 1741 8
    Windigio
    Level 2  
    Zaznaczę na początek że mało się na tym znam więc nie bijcie.
    No więc mam kablówkę ze STREAM, do gniazda abonenckiego mam podłączony rozdzielacz (UM161.30) na 2 anteny i problem w tym że z wyjścia 2 zawsze obraz telewizora jest wręcz tragiczny. I teraz co zrobić żeby obydwa telewizory odbierały normalnie, kupić nowy rozdzielacz ? tylko jaki ? z jakimś wzmacniaczem sygnału ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Windigio
    Level 2  
    dzięki, jest dobry i rozwiąże problem ? :D
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Śmiało możesz zastosować.
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    Windigio wrote:
    No więc mam kablówkę ze STREAM, do gniazda abonenckiego mam podłączony rozdzielacz (UM161.30) na 2 anteny i problem w tym że z wyjścia 2 zawsze obraz telewizora jest wręcz tragiczny.

Zobacz. że jest to przełącznik sygnału tego typu :

Kablówka STREAM na 2 telewizory. Jak to zrobić?

Zamiast tego przełącznika wstawiasz rozgałęźnik.

Quote:
    I teraz co zrobić żeby obydwa telewizory odbierały normalnie, kupić nowy rozdzielacz ?

Taki, który zaproponował kolega kizek a nawet z powodzeniem jeszcze może być taki (tańszy) :
    http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_dwudrozny_r-2_signal_R60102.htm

Pamiętaj, że musisz do tego dokupić przejściówki ze złącz ICE na F i odwrotnie :
    ICE męskie na F męskie : http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_wtyk_antenowy_iec_E8272.htm (1 sztuka)
    F męskie na ICE żeńskie : http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_gniazdo_antenowe_E8270.htm (2 sztuki)

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    MBK
    Level 15  
    Witam,
    podczas zakupu rozgałęźnika propnuję skupić się na parametrze jakim jest tłumienie.
    Im niższy parametr (podany w dB) tym mniejsze straty sygnału na rozdzielaczu.
    Może mieć to znaczenie gdy np kabel idący do telewizora jest długi.
    Są też rozdzielacze aktywne, podłączane do prądu zasilaczem, które próbują nadrobić wzmocnieniem straty na kablu. Przyznam , że nigdy nie testowałem tego rozwiązania i nie wiem jak to się sprawuje.
    Gdy miałem TVK Porion (później aster) na 15m kabla który był podciągnięty do drugiego telewizora przez rozgałęźnik kupiony na pobliskim bazarze nie obserwowałem pogorszenia odbioru.
    Choć kablówki analogowe z tego co zauważyłem , puszczają w kabel bardzo mocny sygnał.
    Mieszkając kilkanaście lat temu na warszawskim Bemowie bez większych problemów mogłem oglądać na przenośnym telewizorku Citizen na podwórku niektóre stacje które wyciekały z kablówki.
    Po "topcanalowskie" anteny siatkowe zaczęły "patrzeć" w bloki na przeciwko. :)
    Później sieć uszczelniono, bądź zmniejszono moc, bo na początku lat 2000 zjawiska nie obserwowałem.
    Pozdrawiam,
    Marcin so5aar
    Windigio
    Level 2  
    Dzięki za radę MBK, a jeśli chodzi o długość kabla - za telewizorem mam całą pętlę z parę metrów więc jakbym np. go skrócił to sygnał byłby trochę lepszy ? :P
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Usuń kolego ten nadmiar przewodu jest on zbędny, pozostaw minimalny zapas przy telewizorze.
    Windigio
    Level 2  
    No ładnie a ja w nieświadomości przez tyle lat to trzymam... dziękuję za pomoc.