Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ue32d6500- kilka pytań

jedrek124 10 Apr 2012 00:50 2277 4
    jedrek124
    Level 13  
    Witam, niedawno zakupiłem sobie samsuna ue32d6500 i mam z nim kilka problemów. Mianowicie nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć TV do dekodera multimedii MMP-5800C tak aby móc nagrywać programy na dysk USB (TV zapewnia taką możliwość). Ponad to ciekawi mnie dlaczego wszystkie kanały wyświetlane są z częstotliwością 50Hz a nie tak jak chyba powinno być 100Hz. Można gdzieś to przestawić? I jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli podłącze bezpośrednio pod TV antene satelitarną to uzyskam jakieś kanały czy nie ma opcji?
    Z góry dzięki. pozdrawiam :D
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kizek
    Level 35  
    Jeżeli TV posiada głowice satelitarną ( DVB-S/S2 ) to masz możliwość odbioru programów z satelity.
    Dlaczego funkcja PVR nie działa?

Funkcja nagrywania w telewizorze (PVR) dostępna jest wyłącznie dla sygnału z telewizji cyfrowej (DVB-T, DVB-C,oraz DVB-S- w tych odbiornikach, które posiadają odpowiednie wejście ). Nie ma możliwości nagrania sygnału z urządzenia zewnętrznego. Dodatkowo nie jest odsługiwane nagrywanie kanałów z CI+, ze względu na ochronę treści. Do nagrywania PVR potrzebny jest pendrive o pojemności minimum 2GB ( zalecany większy ) lub dysk twardy (minimum 5400 obr./min).
    W jaki sposób łączysz TV z Dekoderem?
    jedrek124
    Level 13  
    Dekoder podłączony jest poprzez kabel HDMI pod pierwsze wejście oznaczone (DVI). Jest też drugie oznaczone jako (ARC) i następne dwa bez jakichkolwiek oznaczeń. A jak z tymi 100-oma Hz?
    egon42
    Level 37  
    jedrek124 wrote:
    Ponad to ciekawi mnie dlaczego wszystkie kanały wyświetlane są z częstotliwością 50Hz
    A z jaką częstotliwością mają być wyświetlane sygnał nadawany jest z częstotliwością 50hz to też z taką jest wyświetlany a te 100Hz to częstotliwość odświeżania a to co innego niż częstotliwość wyświetlania po prostu masz podawany 2 razy ten sam obraz.
    jedrek124
    Level 13  
    Dziekuję za odpowiedz. A jak z tym dekoderem?
    A i zapomniałem dodać. Nie mam pojecia czemu funkcja nagrywania nie działa. Dysk spełnia wszystkie wymagania. Nie mogę tylko wybrać żadnego kanału do wybrania.

Udało mi się podłączyć TV pod antenę jaką satelite wybrać aby było na niej jak najwięcej darmowych kanałów ?