Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agd Kuchnia + pralka - typy i prośba o opinie.

10 Kwi 2012 12:03 5008 13
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    W związku z przenosinami do większego M muszę zakupić kompletne AGD.
    Z racji ilości i różnorodności sprzętu na ryku jest to super wyzwanie - dlatego trafiłam tu z nadzieją, że trochę pomożecie rozjaśnić temat.
    Jeśli chodzi o agd w kuchni na razie typuję markę Siemens ( teraz mam Bosch i jestem bardzo zadowolona, chciałabym jednak trochę odmiany ;) ). I nie wiem, czy słusznie typuję.. :)
    Płyta: Siemens EH675ME11E
    Piekarnik: Siemens HB56AS560
    Mikrofala: Siemens HF25G5L2
    Zmywarka: Siemens SN 56N551EU
    Okap: Siemens LC 957BC20
    Lodówka: Siemens KI 34NP60
    Przekopałam opinie na stronkach sklepów,ale nie jestem pewna, czy wszystkie są autentycznymi opiniami użytkowników ;)
    Macie może jakieś sugestie co do moich wyborów?

No i mam problem z wyborem pralki. Myślę o pralko - suszarce i te wydają się sensowne :
    Siemens WD14H420EU
    Bosch WVH28420EU Logixx 7 Sensitive
    Samsung WD0704REV
    Samsung WD0804W8E
    Samsung WD8704DJF

Będę wdzięczna za wszelkie opinie, uwagi i sugestie.
    Dziękuję i pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Kuchnia: całkiem dobrze i nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Z resztą widać, że wiesz czego szukasz, więc się jak Ci odpowiada wygląd i wyposażenie to się nie zastanawiaj.
    Pralka: nie kupuj pralko-suszarki. Kup pralkę i suszarkę osobno, a jeszcze lepiej suszarkę z funkcją prasowania i ciesz się wolnym czasem :).
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Co do sprzętu - dokładni, miej więcej wiem czego chcę. W Siemensiaku upatruje jakiejś odmiany ;) Myślałam, że odezwą się odradzacze i zweryfikują moje plany zakupowe, ale ta cisza, to chyba dobry omen? ;)
    A czemu odradzasz pralko - suszarkę? Chciałam osobne pralę i suszarę, ale w nowym M nie ma tyle miejsca. Musiałabym przerabiac projekt łazienki i zagraciłabym sobie ją totalnie :( Myślałam, że jest jakaś pralko-suszarka, która daje radę zarówno jako pralka, jak i suszarka. Czyli co, odpuścić?
  • Poziom 32  
    Bunkers napisał:
    Czyli co, odpuścić?

Odpuścić. Na początku sam też chciałem taki wynalazek, ale jednak dałem sobie z tym spokój.
    Bunkers napisał:
    . Co do sprzętu - dokładni, miej więcej wiem czego chcę.

Jeśli wiesz, czego chcesz...

Widzę, że Siemens nieźle zarobi na tobie :)
  • Poziom 20  
    Zdecydowanie tak. Pralko-suszarka to hybryda, która bardziej jest pralką niż suszarką. Pamiętaj, że możesz postawić suszarke na pralkę - może to jest wyjście? Jeśli masz taką możliwość to po problemie. Jeśli nie to jest jeszcze jedno wyjście awaryjne - pralka ładowana od góry i obok suszarka ładowana od góry. W ten sposób potrzebujesz niewiele więcej miejsca niż dla normalnej pralki. To taki "środek" między wcześniejszymi opcjami. Tak czy inaczej nie szedł bym w kierunku pralko-suszarki. Powodów kilka i jak bardzo chcesz to je opiszę, ale uwierz mi nie warto.
  • Poziom 2  
    my41s, napisałam, że mniej więcej ;) Czyli, że jakby ktoś, coś, to jestem otwarta na sugestie ;)
    Wczoraj usłyszałam, że whirlpool robi super agd. jakoś nigdy nie brałam pod uwagę whirlpoola, a tu proszę..
    Także liczę na twoje zdanie w temacie - jak najbardziej :)

zwykły człeku dzięki. Myślałam o suszarce na pralce, ale architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek i o wiele bardziej przyda mi się blat roboczy ;) :spoko: A ja nie miałam nigdy ani suszarki, ani blatu roboczego, więc nie wiem jak się do tego odnie cć ;)

Czyli naprawdę naprawdę naprawdę nie wynaleźli jeszcze pralko suszarki dla mnie? Chyba pozostaje mi tak zwyczajnie, po ludzku walnąć focha ;)
  • Poziom 32  
    Bunkers napisał:
    :wink:
    Wczoraj usłyszałam, że whirlpool robi super agd. jakoś nigdy nie brałam pod uwagę whirlpoola, a tu proszę..

Ja przy sprzęcie whirlpool zastanowiłbym się ze dwa razy i na końcu skierowałbym się pewnie na amicę (zwłaszcza piekarnik).

Do Siemensa mogę dodać, że prezentuje się świetnie (zwłaszcza piekarnik i płyta :) - to co widoczne, mikrowelli brak). Gdybym miał czym zdjęcie zrobić, to bym wstawił. Jedno co mu zarzucam - to cena. Jakość? - to się okaże po latach.
    Bunkers napisał:
    architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek

po części podzielam jego zdanie.
    Niestety u mnie jak kiedyś było sucho - pranie zawsze dobrze schło (wywirowane nawet na 400 obrotów) - teraz jest jakoś wilgotno cały czas (pomijając ciepłe lato) i bluza odwirowana na 1400 obrotów potrafiła schnąć ok 3 dni !! Stąd przy wymianie pralki zastanawiałem się nad pralko-suszarką, ale odpuściłem. Jeśli MUSISZ mieć SUSZARKĘ i NIE MASZ miejsca - no to wybór chyba jasny. Jeśli nie musisz mieć suszarki - odpuść sobie.
    Jeśli chodzi o inne AGD - najważniejsze jest wiedzieć, co się chce - jeśli ten sprzęt spełnia Twoje oczekiwania i jego cena Ci nie przeszkadza - to czemu by nie kupić.

zwykły człek napisał:
    Kuchnia: całkiem dobrze i nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Z resztą widać, że wiesz czego szukasz, więc się jak Ci odpowiada wygląd i wyposażenie to się nie zastanawiaj.
    Pralka: nie kupuj pralko-suszarki. Kup pralkę i suszarkę osobno, a jeszcze lepiej suszarkę z funkcją prasowania i ciesz się wolnym czasem :).

Przyłączam się do tej wypowiedzi.
  • Poziom 20  
    Bunkers napisał:
    Myślałam o suszarce na pralce, ale architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek i o wiele bardziej przyda mi się blat roboczy

To pozdrów tego architekta, bo chyba nigdy nie miał suszarki. Jak wyciągniesz pierwszy raz ręczniki z suszarki docenisz co masz. Poza tym jakieś 30-50% ciuchów nie będzie wymagało prasowania lub wystarczy kilka pociągnięć żelazka. Ja mam, używam i bym nie oddał :). A blat roboczy niech Ci zrobi wysuwany między palką i szuszarką i masz 2 pieczenie na 1 ogniu.
  • Specjalista AGD
    zwykły człek napisał:
    Bunkers napisał:
    Myślałam o suszarce na pralce, ale architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek i o wiele bardziej przyda mi się blat roboczy

To pozdrów tego architekta, bo chyba nigdy nie miał suszarki. Jak wyciągniesz pierwszy raz ręczniki z suszarki docenisz co masz. Poza tym jakieś 30-50% ciuchów nie będzie wymagało prasowania lub wystarczy kilka pociągnięć żelazka. Ja mam, używam i bym nie oddał :). A blat roboczy niech Ci zrobi wysuwany między palką i szuszarką i masz 2 pieczenie na 1 ogniu.

Popieram zdanie, odnośnie zmiany architekta, na lepszy model :wink:
    Gość w życiu nie miał suszarki, ale z jaką stanowczością proponuje (w domyśle) kupno pralkosuszarki, która jest totalną porażką... :)
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Co do suszarki, nie będę się upierać, chociaż chciałabym mieć. Jeśli postawię pralkę przy suszarce, będę musiała zrezygnować z brudnika, który wg mnie jest super sprawą. Pomyślałam jednak, że szuflada - brudnik może być pod pralko-suszarką.
    No i pytanie - czy może?? :)
    Arch. nie ma żadnego pomysłu poza rezygnacją z suszary.. i nawet nie upierał się przy pralko-suszarce. Generalnie nie upiera się przy niczym ;) i gdybym miała jeszcze raz wybrać arch, tego omijałabym wielkim łukiem. Niestety wpłaciliśmy już dużą zaliczkę, która - o ironio - jest bezzwrotna, Więc musimy się bujać.

Czyli co, uderzać w Siemensiaka? Żadnych "ale"? :)
  • Poziom 32  
    Bunkers napisał:
    Czyli co, uderzać w Siemensiaka?

Według mnie tak.
  • Poziom 12  
    nie pchajcie się ludzie w Whirlpoola, sprzęt jak każdy inny, może się popsuć, ale serwis porażka niesamowita, tragedia do potęgi jak chcecie czekać ( w moim przypadku już 5 tyg. od akceptacji wymiany) na wymianę rozszczelnionej lodówki, to zapraszam do zakupu tego sprzętu.
  • Specjalista AGD
    mefis1 napisał:
    nie pchajcie się ludzie w Whirlpoola,

To kup sobie Miele, a nie będziesz tutaj trollował.