Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agd Kuchnia + pralka - typy i prośba o opinie.

Bunkers 10 Apr 2012 12:03 6427 13
Bosch
 • #1
  Bunkers
  Level 2  
  Witam serdecznie,
  W związku z przenosinami do większego M muszę zakupić kompletne AGD.
  Z racji ilości i różnorodności sprzętu na ryku jest to super wyzwanie - dlatego trafiłam tu z nadzieją, że trochę pomożecie rozjaśnić temat.
  Jeśli chodzi o agd w kuchni na razie typuję markę Siemens ( teraz mam Bosch i jestem bardzo zadowolona, chciałabym jednak trochę odmiany ;) ). I nie wiem, czy słusznie typuję.. :)
  Płyta: Siemens EH675ME11E
  Piekarnik: Siemens HB56AS560
  Mikrofala: Siemens HF25G5L2
  Zmywarka: Siemens SN 56N551EU
  Okap: Siemens LC 957BC20
  Lodówka: Siemens KI 34NP60
  Przekopałam opinie na stronkach sklepów,ale nie jestem pewna, czy wszystkie są autentycznymi opiniami użytkowników ;)
  Macie może jakieś sugestie co do moich wyborów?

  No i mam problem z wyborem pralki. Myślę o pralko - suszarce i te wydają się sensowne :
  Siemens WD14H420EU
  Bosch WVH28420EU Logixx 7 Sensitive
  Samsung WD0704REV
  Samsung WD0804W8E
  Samsung WD8704DJF

  Będę wdzięczna za wszelkie opinie, uwagi i sugestie.
  Dziękuję i pozdrawiam!
 • Bosch
 • #2
  zwykły człek
  Level 20  
  Kuchnia: całkiem dobrze i nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Z resztą widać, że wiesz czego szukasz, więc się jak Ci odpowiada wygląd i wyposażenie to się nie zastanawiaj.
  Pralka: nie kupuj pralko-suszarki. Kup pralkę i suszarkę osobno, a jeszcze lepiej suszarkę z funkcją prasowania i ciesz się wolnym czasem :).
 • Bosch
 • #3
  Bunkers
  Level 2  
  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Co do sprzętu - dokładni, miej więcej wiem czego chcę. W Siemensiaku upatruje jakiejś odmiany ;) Myślałam, że odezwą się odradzacze i zweryfikują moje plany zakupowe, ale ta cisza, to chyba dobry omen? ;)
  A czemu odradzasz pralko - suszarkę? Chciałam osobne pralę i suszarę, ale w nowym M nie ma tyle miejsca. Musiałabym przerabiac projekt łazienki i zagraciłabym sobie ją totalnie :( Myślałam, że jest jakaś pralko-suszarka, która daje radę zarówno jako pralka, jak i suszarka. Czyli co, odpuścić?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  zwykły człek
  Level 20  
  Zdecydowanie tak. Pralko-suszarka to hybryda, która bardziej jest pralką niż suszarką. Pamiętaj, że możesz postawić suszarke na pralkę - może to jest wyjście? Jeśli masz taką możliwość to po problemie. Jeśli nie to jest jeszcze jedno wyjście awaryjne - pralka ładowana od góry i obok suszarka ładowana od góry. W ten sposób potrzebujesz niewiele więcej miejsca niż dla normalnej pralki. To taki "środek" między wcześniejszymi opcjami. Tak czy inaczej nie szedł bym w kierunku pralko-suszarki. Powodów kilka i jak bardzo chcesz to je opiszę, ale uwierz mi nie warto.
 • #6
  Bunkers
  Level 2  
  my41s, napisałam, że mniej więcej ;) Czyli, że jakby ktoś, coś, to jestem otwarta na sugestie ;)
  Wczoraj usłyszałam, że whirlpool robi super agd. jakoś nigdy nie brałam pod uwagę whirlpoola, a tu proszę..
  Także liczę na twoje zdanie w temacie - jak najbardziej :)

  zwykły człeku dzięki. Myślałam o suszarce na pralce, ale architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek i o wiele bardziej przyda mi się blat roboczy ;) :spoko: A ja nie miałam nigdy ani suszarki, ani blatu roboczego, więc nie wiem jak się do tego odnie cć ;)

  Czyli naprawdę naprawdę naprawdę nie wynaleźli jeszcze pralko suszarki dla mnie? Chyba pozostaje mi tak zwyczajnie, po ludzku walnąć focha ;)
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  zwykły człek
  Level 20  
  Bunkers wrote:
  Myślałam o suszarce na pralce, ale architekt twierdzi, że suszarka to zbędny wynalazek i o wiele bardziej przyda mi się blat roboczy

  To pozdrów tego architekta, bo chyba nigdy nie miał suszarki. Jak wyciągniesz pierwszy raz ręczniki z suszarki docenisz co masz. Poza tym jakieś 30-50% ciuchów nie będzie wymagało prasowania lub wystarczy kilka pociągnięć żelazka. Ja mam, używam i bym nie oddał :). A blat roboczy niech Ci zrobi wysuwany między palką i szuszarką i masz 2 pieczenie na 1 ogniu.
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  Bunkers
  Level 2  
  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Co do suszarki, nie będę się upierać, chociaż chciałabym mieć. Jeśli postawię pralkę przy suszarce, będę musiała zrezygnować z brudnika, który wg mnie jest super sprawą. Pomyślałam jednak, że szuflada - brudnik może być pod pralko-suszarką.
  No i pytanie - czy może?? :)
  Arch. nie ma żadnego pomysłu poza rezygnacją z suszary.. i nawet nie upierał się przy pralko-suszarce. Generalnie nie upiera się przy niczym ;) i gdybym miała jeszcze raz wybrać arch, tego omijałabym wielkim łukiem. Niestety wpłaciliśmy już dużą zaliczkę, która - o ironio - jest bezzwrotna, Więc musimy się bujać.

  Czyli co, uderzać w Siemensiaka? Żadnych "ale"? :)
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  mefis1
  Level 12  
  nie pchajcie się ludzie w Whirlpoola, sprzęt jak każdy inny, może się popsuć, ale serwis porażka niesamowita, tragedia do potęgi jak chcecie czekać ( w moim przypadku już 5 tyg. od akceptacji wymiany) na wymianę rozszczelnionej lodówki, to zapraszam do zakupu tego sprzętu.
 • #14
  User removed account
  Level 1