Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria Laptopa Fujitsu-Siemens

10 Kwi 2012 13:22 1792 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Jak w temacie.
    Posiadam 5-letniego laptopa Fujitsu-Siemens Amilo
    Od roku na matrycy zaczeły sie pojawiać poziome pasy biało-czarne poruszające się do dołu.
    Po ok.5 min. same znikały i pojawiał się mój pulpit.
    Dziś ta sytuacja się powtórzyła ale nie z pasami lecz z tzw."mrówki" na ekranie koloru zielonego.Zamknołem matryce i już się nie załączył.
    Jak chcę włączyć laptopa to wentylatorek chodzi na maximum a matryca jest czarna.
    Możecie podsunąć diagnozę ?

Dodam,że grafika to Nvidia

Dziękuję i Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Kulki pod BGA się skończyły.
    Reballing być może w wymianą grafiki jeśli to nVidia.
  • PCBway
  • Poziom 18  
    artaa napisał:
    Kulki pod BGA się skończyły.

:-) :-) :-)

Co do kulek tutaj kolega nie ma racji, nie mogły się skończyć, chyba że termity je zjadły :-) a tak na serio ewidentnie objaw uszkodzonego mostku graficznego, można spróbować reballingować układ ale tutaj na długo to nie pomoże, wymiana układy na nowy rocznik powinna zdecydowanie załatwić problem, koszt zazwyczaj od 450zł wzwyż, ale pewność że laptop będzie długo działał.

Jeśli masz Hot Air-a rozbierz laptopa i przygrzej rdzeń chipu graficznego Nvidia przez kilkanaście sekund i zobaczysz w czym tkwi problem :-)
  • Poziom 20  
    Może jakieś screeny nieprawidłowości a jak by i model podał by nie zawadziło.
  • Poziom 9  
    Koniec tematu.
    Problem rozwiązany.
    Trzeba było robić rebailing lecz tego nie robiłem bo koszt przewyższał wartość laptopa.
    A gwarancji na rebailing raczej ne dają.
    Sprzedałem na części.
    Pozdrawiam