Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop DT 6650 - brak obrazu, jest gdy naciśnę BEAM FIND

10 Kwi 2012 14:46 1172 5
  • Poziom 9  
    Witam

Dostałem oscyloskop DT6650 i mam następujący problem. Na początku widać było bardzo jasny, niewidoczny przebieg. Chciałem to skorygować potencjometrem od regulacji jasności, jednak dało się tylko zrobić ciemniej, tak że nie było w ogóle widać przebiegu a po przekręceniu potencjometru od jasności na max w prawo dało się go ledwo zauważyć. Teraz już w ogóle nie ma żadnego obrazu. Jednak gdy nacisnę przycisk od znajdowania plamki to się pojawia plamka. Sprawdziłem ten potencjometr i miał nieprawidłową wartość - na obudowie 4k7 a po zmierzeniu ok. 100 om. Wymieniłem go i nadal to samo - żeby zobaczyć tylko plamkę muszę nacisnąć ten przycisk od jej znajdowania.
    Co może być tego przyczyną? Nie mam za bardzo doświadczenia w oscyloskopach, a nie ukrywam, że ten oscyloskop gdyby był naprawiony wystarczyłby do mojego skromnego warsztatu bez wydawania masy pieniędzy. Pomóżcie :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 41  
    Sprawdź zasilacz, czy są dobre napięcia zasilające wzmacniacz odchylania Y i X. Sprawdź, czy na wyjściach wzmacniaczy sygnał jest symetryczny.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 9  
    Sprawdzę wieczorem i napiszę. :)

Jak sprawdzić te napięcia?
  • Poziom 41  
    Woltomierzem.
  • Poziom 9  
    Miałem na myśli w którym miejscu, na której płytce to zmierzyć. ;]
  • Poziom 41  
    Nie wiem, nie mam schematu.