Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik radiowy (RE-1k/RE-2k) a wyłącznik schodowy

raV^^ 10 Kwi 2012 16:17 6166 2
  • #1 10 Kwi 2012 16:17
    raV^^
    Poziom 2  

Witam

Chciałbym prosić zgromadzonych Tu fachowców o pomoc, a mianowicie:

Potrzebuje przerobić istniejący juz włącznik światła w taki sposób, aby móc włączać/wyłączać naprzemiennie oświetlenie ze zwykłego wyłącznika i/lub pilota.
    Dysponuję sterownikiem radiowym firmy SATEL RE-1K/RE-2K zasilanym z transformatorka 12V.
    Bardzo proszę o sprawdzenie niżej zamieszczonego schematu w celu jego weryfikacji.

W załączniku daje schemat w/w sterownika radiowego

0 2
  • Relpol
  • #2 10 Kwi 2012 20:04
    kreslarz
    Poziom 35  

Przekaźniki w tym sterowniku są przystosowane do napięcia 24V i prądu max. 2A. Po drodze powinien znaleźć się jeszcze jeden przekaźnik z cewką na 12V i stykami przeznaczonymi do pracy pod napięciem sieciowym 230V.

0
  • Relpol
  • #3 10 Kwi 2012 21:35
    raV^^
    Poziom 2  

Udało mi się to uruchomić i odziwo działa, sterownik ustawiłem w trybie bistabilnym.

schemat:

Tylko mam jeszcze jeden mały problem a mianowicie:
    lampa jest na dwie żarówki, które załączane były z podwojnego wyłącznika. Powyższy schemat działa mi tylko na 1 z nich. Wczesniej w wyłączniku wpieta była faza, zero i przewód pomocniczy aktualnie do wyłącznika schodowego wpiełem faze i 2 (inne) przewody pomocnicze, zero z kolei wpiete jest do sterownika. Gdzie moge wpiąć przewód pomocniczy, który pozostał z pierwotnego połączenia tak abym mogl sterować dwoma żarówkami jednoczesnie?

PS: czy mógłbyś pomóc mi rozbódować ten układ o dodatkowy przekaźnik tak aby wszystko mogło bezpiecznie "fungować"

0