Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza do 300zł

10 Kwi 2012 20:10 2226 3
  • Poziom 11  
    Witam, przeglądałem trochę tematów, poszperałem na allegro i postanowiłem się jednak zasięgnąć opinii.

Jako że natrafiłem na mur tego co byłem w stanie przylutować zwykłą lutownicą kolbową postanowiłem się zdecydować na zakup stacji lutowniczej do 300zł z przesyłką (lub odbiór w Warszawie), już bardzo mocno zastanawiałem się nad LF-2000 w ndn kiedy stwierdziłem że nie wiem czy nie jest to dla mnie zbyt dobry sprzęt, może lepiej od razu stacje+hot air.

Stacja ma służyć do dość okazyjnego przylutowania jakiegoś układu, jednak chciałbym móc bez kombinacji przylutować układ w obudowie tqfp144, jeśli byłby i hot air to mógł bym spróbować reanimować mojego Geforce8800gt (był już w piekarniku) jak i okazyjnie podgrzać jakiś plastik.

Z jedynych wymagań to kolba musi mieć grzałkę ceramiczną i powinny być dostępne do niej we w miarę rozsądnych cenach różne groty oraz powinna móc wyświetlać rzeczywistą temperaturę, oraz powinna wytrzymać te minimum 2-3 lata.

Dodatkowym atutem będzie:
    +Hot Air (preferencyjnie z sprężarką)
    +Kolba na 24V
    +Możliwość ustawienia domyślnej temperatury

Nie jest dla mnie zbyt ważne ile się będzie rozgrzewał bo lutując tak rzadko będę mógł i ze 20 min poczekać

Edit: chciałbym się jeszcze dowiedzieć co będę potrzebował do lutowania układów, spoiwo lutownicze, flux, co jeszcze?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 13  
    Witam!
    Ja Ci polecę dwie. WEP 853DA lub WEP 852d+. Mam hot-air'a firmy WEP i jestem zadowolony. Nie mam zarzutów, tania, błyskawicznie się rozgrzewa itd. Ta pierwsza powinna cię zainteresować :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Na wstępie dziękuje za odpowiedź!
    Xseries napisał:
    Witam!
    Ja Ci polecę dwie. WEP 853DA lub WEP 852d+. Mam hot-air'a firmy WEP i jestem zadowolony. Nie mam zarzutów, tania, błyskawicznie się rozgrzewa itd. Ta pierwsza powinna cię zainteresować :)

Hmm WEP 853DA to taka trochę przesada zasilacz mam (dwa niezależne kanały 0-50V 2A), miernik też (metex M-4650B) tak samo i miernik sygnału RF więc te dodatki mnie nie kręcą. O ile dobrze doczytałem to obie nie mają ceramicznego elementu i nie pokazują realnej temperatury.

Ale jako że przeglądałem cały czas oferty zacząłem się zastanawiać czy w ogóle jest stacja która spełni moje wymagania. Przeglądając zauważyłem jeszcze WEP 898D+ i PT 909. Jednak w obu nie mogę się doczytać ceramicznego elementu grzejnego w grotowej lutownicy. Jakieś opinie odnośnie przytoczonych dwóch?
  • Poziom 13  
    Pewności co do elementu grzejnego nie mam w wymienionym przeze mnie stacjach. Wiem, że jako hot air sprawuje się na moje potrzeby super, natomiast o kolbie nie mam zdania (ze względu na to, że nie miałem z nią do czynienia). Grotową mam oddzielną - ZHAOXIN 936D. Służy mi bezawaryjnie od roku, ale... odbiegam od tematu. Do rzeczy zatem. 898D+ odradzam - dmuchawa w kolbie wibruje, niektórych denerwuje, zalet jej nie znam. Szukaj najlepiej z wbudowanych kompresorem jak PT 909, która jest słaba... 250W na hot-air i 35W na kolbę to malutko wg mnie. Niech kolega zadzwoni/napisze maila ws. grzałki, bo to że nie napisali to nie znaczy, że nie ma :)
    ---
    Doczytałem na allegro, że wszystkie kolby do stacji typu Yihua czy Zhaoxin mają ceramiczne grzałki. Wszystkie wyglądają tak samo jak moja a swoją rozbierałem więc wiem co ma w środku.