Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka Amica - piekarnik nie działa

oki3000gt 10 Kwi 2012 20:18 5771 3
  • #1 10 Kwi 2012 20:18
    oki3000gt
    Poziom 2  

Witam wszystkich zainteresowanych, może komuś uda się pomóc w moim problemie.
    Otóż mam kuchenkę gazową Amica (lata 90-te, nie pamiętam modelu ale to chyba najprostszy z dostępnych wtedy). W piekarniku, po uprzednim wciśnięciu pokrętła i odkręceniu, wszystko jest ok, do momentu aż nie puszcze pokrętła, wtedy pokrętło odskakuje spowrotem i zawór nie podaje gazu. Wydaje mi się ze coś nie tak jest właśnie z tym pokrętłem. Odkręciłem panel przedni potem ten zawór i nie widzę zeby czegoś brakowało lub było ułamane, jedyna luźna część to mała sprężyna która można wyjąc i nic więcej. Jeśli trzeba rozkręcę jeszcze raz i porobię zdjecia żeby moze jaśniej ukazać problem.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 11 Kwi 2012 01:37
    zhudomel
    Specjalista AGD

oki3000gt napisał:
    W piekarniku, po uprzednim wciśnięciu pokrętła i odkręceniu, wszystko jest ok, do momentu aż nie puszcze pokrętła, wtedy pokrętło odskakuje spowrotem i zawór nie podaje gazu.
    Zdejmij pokrętło, chwyć oś zaworu szczypcami i spróbuj odpalić wciskając oś do oporu. Jeśli zadziała to pod pokrętło trzeba podłożyć podkładkę. Jeżeli nie, to może być uszkodzona termopara lub zanieczyszczone jej połączenie elektryczne.

1
  • #3 11 Kwi 2012 03:38
    oki3000gt
    Poziom 2  

Próbowałęm zanim napisałem posta, nie ma różnicy z pookrętłem czy bez, zawór odskakuje spowrotem na swoje miejsce, jedynie trzymajac cały czas zawór wcisniety byłbym w stanie cos upiec, lecz mysle ze po 5 minutach ręka zaczęłaby drętwieć.

1
  • #4 11 Kwi 2012 16:15
    egon42
    Poziom 37  

No to trzeba by poszukać elektromagnes podtrzymujący wypływ gazu.

0