Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka Amica - piekarnik nie działa

oki3000gt 10 Apr 2012 20:18 7307 3
 • #1
  oki3000gt
  Level 2  
  Witam wszystkich zainteresowanych, może komuś uda się pomóc w moim problemie.
  Otóż mam kuchenkę gazową Amica (lata 90-te, nie pamiętam modelu ale to chyba najprostszy z dostępnych wtedy). W piekarniku, po uprzednim wciśnięciu pokrętła i odkręceniu, wszystko jest ok, do momentu aż nie puszcze pokrętła, wtedy pokrętło odskakuje spowrotem i zawór nie podaje gazu. Wydaje mi się ze coś nie tak jest właśnie z tym pokrętłem. Odkręciłem panel przedni potem ten zawór i nie widzę zeby czegoś brakowało lub było ułamane, jedyna luźna część to mała sprężyna która można wyjąc i nic więcej. Jeśli trzeba rozkręcę jeszcze raz i porobię zdjecia żeby moze jaśniej ukazać problem.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  oki3000gt wrote:
  W piekarniku, po uprzednim wciśnięciu pokrętła i odkręceniu, wszystko jest ok, do momentu aż nie puszcze pokrętła, wtedy pokrętło odskakuje spowrotem i zawór nie podaje gazu.
  Zdejmij pokrętło, chwyć oś zaworu szczypcami i spróbuj odpalić wciskając oś do oporu. Jeśli zadziała to pod pokrętło trzeba podłożyć podkładkę. Jeżeli nie, to może być uszkodzona termopara lub zanieczyszczone jej połączenie elektryczne.
 • #3
  oki3000gt
  Level 2  
  Próbowałęm zanim napisałem posta, nie ma różnicy z pookrętłem czy bez, zawór odskakuje spowrotem na swoje miejsce, jedynie trzymajac cały czas zawór wcisniety byłbym w stanie cos upiec, lecz mysle ze po 5 minutach ręka zaczęłaby drętwieć.
 • #4
  egon42
  Level 37  
  No to trzeba by poszukać elektromagnes podtrzymujący wypływ gazu.