Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intek AR-109 pierwszy skaner

hansapils 10 Apr 2012 23:00 1343 2
 • #1
  hansapils
  Level 2  
  Witam jestem nowym użytkownikiem i jestem ze tak powiem ciemny tych sprawach dostałem dzisiaj ten skaner do nasłuchu od znajomego co wyjechał z polski problem w tym ze nic nie odbiera antena oryginalna co w zestawie choć w odległości 10km mam 2 jednostki PSP Wodzisław Śląsk i Jastrzębie Zdrój i do tego posterunek policji w odległości 3 KM.Jeśli jest ktoś z okolic i prowadzi nasłuch to proszę o pomoc z częstotliwościami aktualnymi i jak zrobić antenę typu dipol aby zwiększyć zasięg jak by była możliwość to proszę o rysunki schematy i rady, dodam ze mieszkam na dużym wzniesieniu.Z góry dziękuje wszystkim co pomogą pozdrawiam
 • #2
  Bartus52
  Level 1  
  Pozwolę sobie odświeżyć temat. Może jeszcze autor potrzebuje pomocy, w co szczerze wątpię. Moje rady mogą jednak przydać się innym.

  Podam ci najprostszy sposób na dipol:

  Kup kabel antenowy, na końcu zdejmij izolację na odcinku ok. 50 cm. Gorącą żyłę skieruj w górę, oplot w dół. Miejsce rozdzielenia żyły głównej od oplotu zabezpiecz taśmą izolacyjną. Całość możesz za okno wystawić na kiju od szczotki.

  Jak chcesz mieć antenę w teren to zrób z postu #16 tego wątku: lotnictwo(usuń nawias i tekst w nawiasie).net.pl/6-spotting/36-skanery_czestotliwosci_acars/27107-uniden_bc92xlt_opinie_anteny_problemy.html

  Pamiętaj, aby u siebie zastosować odpowiedni wtyk!


  Sam mieszkam w Jastrzębiu i mi zbierało na Unidenie UBC 69 XLT-2 z anteną Nagoya NA-707 Cieszyn, a mieszkam w dosyć ciasnej zabudowie (chociaż mam problemy ze złapaniem mobilów PSP czy policji jak są gdzieś na końcu miasta)

  Moderated By c2h5oh:

  Odpowiadasz osobie która logowała się ostatnio na elektrodzie w lipcu 2012 roku...
  Regulamin punkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
  Proszę zwracać uwagę na daty postów.

 • #3
  kriss51
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam.

  Policja Jastrzębie- 172.400 MHz
  Policja Wodzisław Śląski- 173,1500 MHz
  Policja Rybnik- 173,1250 MHz