Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera i rejestratora wideo

10 Kwi 2012 23:05 3879 24
  • Poziom 8  
    Witam, mam pewien problem, a mianowicie:

W sklepie jest monitoring, podlączony do rejestratora i następnie przez antenę sygnał idzie do domu (jakieś 300m) do routera, później wiadomo na kompa. Kilka lat temu podłączali to faceci zakładający monitoring, wszystko śmigało, ale spałił sie router, kupiłem nowy i chce to teraz wszystko jeszcze raz tak skonfigurować, żebym mógł na bierząco oglądać obraz z kamer w domu. Niestety czytałem kilka podobnych tematów i za chiny nie mogę dojść jak to zrobić. W sklepie jest punkt dostępowy Longshine LCS-WA5-45

Więc tak:

adres rejestratora:192.168.1.150

model routera: TP-Link TD-W8960N
    adres routera: 192.168.1.1

Wyczytałem, że trzeba odblokować porty, tylko jak to dobrze zrobić? Nie wiem dokładnie w której zakładce to zrobic w panelu routera. Zakładki wyglądają tak:

Konfiguracja routera i rejestratora wideo Konfiguracja routera i rejestratora wideo

Co mam wpisać w konkretnych polach, jest ktoś zdolny mi pomóc? Nie mam już do tego siły, byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli podałem za mało informacji to proszę pisac. Licze na pomoc, pozdrawiam Smile
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Virtual servers - podajesz jaki port ma być przekierowany i IP rejestratora.
  • Moderator - Sieci, Internet
    whitelygreen napisał:
    adres rejestratora:192.168.1.150

model routera: TP-Link TD-W8960N
    adres routera: 192.168.1.1

Jeżeli masz komputer w tej samej sieci (podłączony to tp-linka) przekierowanie nie jest ci potrzebne. Co to za rejestrator?
  • Poziom 14  
    To nie w NAT.
    Nie napisałeś, jaki masz rejestrator. Wyszukaj w instrukcji do niego, które to porty.
    Jeśli nie znajdziesz, to na upartego wstaw adres rejestratora do DMZ
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Jeśli nie w NAT, to w której zakładce? Nie wiem co to za model dokładnie, w papierowej instrukcji nie jest napisane. W instrukcji na płycie cd znalazłem coś takiego:

Tak, jestem w tej samej sieci co rejestrator, jestem podłączony komputerem do tp linka. A ten drugi punkt dostępowy w sklepie nie ma nic do tego? Może też coś jest nie tak z serwerami DNS?
  • Poziom 39  
    Cytat:
    żebym mógł na bierząco oglądać obraz z kamer w domu.

Musi być stały IP lub DDNS.
    Trzeba przekierować 80 port na IP rejestratora., w takim wypadku najlepiej rejestratorowi ustawić statyczne IP.

Zakładka NAT Virtual Server.
    Na routerze w select a service wybierasz HTTP , w server IP podajesz IP rejestratora.

To by było na tyle jeśli masz stałe IP, jeśli masz dynamiczne IP to http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/ddns-sposob-na-serwer-w-adsl/ tutaj jest opisane jak skonfigurować DynDNS. - pod koniec artykułu. (na twoim routerze)

Drugi punkt dostępowy nie ma nic do tego.
  • Poziom 8  
    Ok wielkie dzięki, zaraz się z tym pobawie i dam znać co z tego wyszło. Mam neostradę czyli raczej dynamiczne ip

##Edit:

Mogę wybrać jedynie HTTPS, czy o to chodzi? Gdy wybrałem automatrycznie wskoczył mi taki port:

Dodano po 38 [minuty]:

Niestety na DynDNS chyba darmowo juz nie mozna, zalozylem na no-ip i ustawiłem w routerze, wygląda to wszystko tak:

Konfiguracja routera i rejestratora wideo Konfiguracja routera i rejestratora wideo Konfiguracja routera i rejestratora wideo
  • Poziom 39  
    Noip może nie zadziałać na tym routerze, pozatym trzeba wybrać DNS Host A a nie redirect. W routerze dodaj ręcznie jakiś serwer, nazwa dowolna, i przekieruj 80.
    Https wywal bo to nie to.
  • Poziom 8  
    A da radę jakoś za darmo na dyndns? Zmieniłem na Host A, w zakładce Virtual Server w routerze wklepałem adres rejestratora i port 80, i dalej nie trybi... Nie wiem dlaczego ;/ Okno logowania wygląda tak, nie wiem może tutaj jest coś źle, ale wątpie w to
  • Poziom 39  
    Bez DYN dns powinno działać jak wpiszesz swoje aktualne ip neostrady.
    W oknie logowania musisz podać ip neostrady jeśli logujesz się z domu bez dyn dns.
  • Poziom 8  
    Skasowałem to z zakładki dns, wpisuje swoje ip aktualne (wzialem ze skanera internetowego) i nie działa ;/ nie mam już siły do tego
  • Poziom 39  
    whitelygreen napisał:
    Skasowałem to z zakładki dns, wpisuje swoje ip aktualne (wzialem ze skanera internetowego) i nie działa ;/ nie mam już siły do tego

Jak masz teraz przekierowane, zrób screena.
  • Poziom 39  
    whitelygreen napisał:

To jest ok.
    Narysuj jeszcze schemat tej sieci dla jasności.
  • Poziom 8  
    Narysuje później, ok godz 18 bo teraz muszę wyjść z domu. Dzieki za dotychczasową pomoc
  • Poziom 31  
    whitelygreen napisał:
    W sklepie jest monitoring, podlączony do rejestratora i następnie przez antenę sygnał idzie do domu (jakieś 300m) do routera, później wiadomo na kompa. Kilka lat temu podłączali to faceci zakładający monitoring, wszystko śmigało, ale spałił sie router, kupiłem nowy i chce to teraz wszystko jeszcze raz tak skonfigurować, żebym mógł na bierząco oglądać obraz z kamer w domu. Niestety czytałem kilka podobnych tematów i za chiny nie mogę dojść jak to zrobić. W sklepie jest punkt dostępowy Longshine LCS-WA5-45

Jaki miałeś poprzedni "router"?
    Z tego co napisałeś wynika, że to nie był router tylko access point lub router z Wi-Fi lub masz jeszcze jakiś Access Point w domu, o którym nie napisałeś.
    Nie potrzebujesz w takim wypadku żadnych przekierowań.
    To co teraz robisz, to dostęp do Twojej sieci z Internetu, nie dostęp do rejestratora w sieci lokalnej.
    Problem jest prawdopodobnie w konfiguracji punktu dostępowego w sklepie.
    Trzeba wprowadzić dane nowego połączenia z siecią w domu.
  • Poziom 39  
    Marek31415 napisał:
    whitelygreen napisał:

Jaki miałeś poprzedni "router"?
    Z tego co napisałeś wynika, że to nie był router tylko access point lub router z Wi-Fi lub masz jeszcze jakiś Access Point w domu, o którym nie napisałeś.
    Nie potrzebujesz w takim wypadku żadnych przekierowań.
    To co teraz robisz, to dostęp do Twojej sieci z Internetu, nie dostęp do rejestratora w sieci lokalnej.
    Problem jest prawdopodobnie w konfiguracji punktu dostępowego w sklepie.
    Trzeba wprowadzić dane nowego połączenia z siecią w domu.

No właśnie nie wiadomo o co chodzi :D nie wiadomo czy jest jakiś most po drodze , czy client z natem ... czy ma swój internet czy jedzie z punktu dostępowego ze sklepu .... ale wtedy powinien działać od razu, chyba że jest klientem z
    natem... tak sobie można gdybać do jutra.

Cytat:
    sygnał idzie do domu (jakieś 300m) do routera

Więc powinno działać (skoro ma internet - zakładając że neo jest w sklepie a on ciągnie radiem) ale jeśli jest klientem z natem... to nie zadziała, wystarczy zrobić most a nie client ;) zgaduj zgadula, kto ma kule ?
  • Poziom 14  
    wstaw rejestrator do DMZ w routerze. Podepnij się pod router jakimś lapkiem po kabelku. Jak pod adresem:
    http://adres_routera
    zobaczysz obraz z kamer, to dalej już pewno sobie poradzisz.
  • Poziom 8  
    Przepraszam, że tak długo ale nie miałem wcześniej chwili żeby odpisać. Więc neostrada jest w domu. Zaraz narysuje schemat instalacji i opiszę dokładniej.

Dodano po 11 [minuty]:

Tylko teraz jest taka sytucja, że jestem poza domem do następnego weekendu, mam dostęp do routera jedynie przez www. Więc tak, są 4 kamery podłączone do rejestratora wideo, dalej jest punkt dostępowy longshine z ktorego sygnał idzie do nadajnika na dachu, stamtąd radiowo do odbiornika w domu, kablem do routera (do routera sygnał podłączony jest kablem z okrągłą końcówką, którą się wkręca w jedno z dwóch miejsc na antenkę wi-fi). No i dalej normalnie z routera idzie kabel do gniazdka teledonicznego w pokoju, z niego wychodzi kabel inernetowy do PC i drugi kabel do telefonu. Wcześniejszy router jaki miałem to Pentagram Cerberus, niestety nie pamietam teraz dokładnie modelu.

Może faktycznie problem tkwi w punkcie dostepowym w sklepie, może przez jakiś spadek napięcia się zresetował albo coś w tym stylu?
  • Poziom 39  
    Co to jest odbiornik i nadajnik ? Antena panelowa czy jeszcze jakieś dodatkowe AP ?
  • Poziom 31  
    whitelygreen napisał:
    Może faktycznie problem tkwi w punkcie dostepowym w sklepie, może przez jakiś spadek napięcia się zresetował albo coś w tym stylu?

Nic się nie zresetowało, masz nowy router, musisz od nowa zestawić połączenie.
    Patrząc od strony punktu dostępowego w sklepie, musisz połączyć się z inną siecią.
    Oczywiście najpierw parametry połączenia ustawiasz na wi-fi w domu, następnie w sklepie łączysz się z tak ustawioną siecią.
  • Poziom 39  
    Jeśli internet w sklepie nie działa będzie wiadomo co ew. robić dalej.
    Dodatkową podpowiedzią będzie czy komputer w domu jest połączony kablem czy radiowo ale to już ma mniejsze znaczenie.
  • Poziom 8  
    Komputer w domu podłączony jest kablowo. Tak jak pisałem, w domu będę dopiero w piątek, więc wtedy zajrzę do skrzynki w sklepie do tego punktu dostępoego.
  • Poziom 39  
    Longshine LCS-WA5-45 posiada tryb bridge , więc spisujesz dane z TP Linka

nazwę sieci (ssid)
    klucz
    tryb kodowania

W ustawieniach Longshine w zakładce Wireless Basic Setings , AP Mode wybierasz Bridge, i dalej będziesz musiał albo wpisać nazwę sieci z TP Linka albo będzie przycisk który pokaże dostępne sieci i wybierzesz swoją sieć.