Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskażnik naładowania baterii na 48V, gdzie kupić?

tomeczekokok 10 Kwi 2012 23:08 2766 9
  • #1 10 Kwi 2012 23:08
    tomeczekokok
    Poziom 14  

Witam.
    Mam problem, otóż nie mogę nigdzie znaleźć wskaźnika naładowania baterii na 48V. Mój pakiet baterii, który posiadam ma takie napięcie i jest bez żadnych zabezpieczeń, więc chciał bym mieć wskaźnik, aby zapobiec przeładowaniu ich przez ładowarkę i podczas korzystania wiedzieć ile im zostało jeszcze mocy do wyładowania. Gdzie mogę kupić taki wskaźnik lub dostać schemat na 48 Volt? Proszę o pomoc.

0 9
  • #2 10 Kwi 2012 23:26
    Kubaandcom
    Poziom 17  

tomeczekokok napisał:

(...) wskaźnika naładowania baterii na 48V. (...)

Czyli szukasz woltomierza tablicowego na 48V. Dobrze zrozumiałem? Poszukaj jakiejś grafiki z tym wskaźnikiem albo wyglądem docelowego miernika co chcesz mieć to bardzo ułatwi dalszą pomoc.
    tomeczekokok napisał:

(...) wiedzieć ile im zostało jeszcze mocy do wyładowania(...)

Nie bardzo rozumiem. Jak chcesz zmierzyć tą 'moc pozostała w akumulatorze'.

0
  • #3 10 Kwi 2012 23:28
    krzyjak
    Poziom 29  

tomeczekokok napisał:
    Witam. Mam problem, otóż nie mogę nigdzie znaleźć wskaźnika naładowania baterii na 48V. Mój pakiet baterii, który posiadam ma takie napięcie i jest bez żadnych zabezpieczeń więc chciał bym mieć wskaźnik aby zapobiec przeładowaniu ich przez ładowarkę i podczas korzystania wiedzieć ile im zostało jeszcze mocy do wyładowania. Gdzie mogę kupić taki wskaźnik lub dostać schemat na 48 Volt?. Proszę o pomoc.

Baterii się nie ładuje. T są jednorazowe źródła energii. Napisz dokładnie co chcesz ładować.

0
  • #4 12 Kwi 2012 23:12
    tomeczekokok
    Poziom 14  

Są to łączone ogniwa, akumulatory 4,7 V, 10 równolegle czyli 47 Volt. Tak Chciałbym Czujnik który elektronicznie odłączy mi ładowarkę od nich jeżeli ogniwa zostaną naładowane.

0
  • #5 13 Kwi 2012 21:19
    tomeczekokok
    Poziom 14  

Nie chodzi mi o woltomierz ani amperomierz jak w prostowniku tylko o taki sam układ jaki jest w telefonach, że po pełnym naładowaniu ładowarka jest w stanie bezczynności.

0
  • #6 13 Kwi 2012 23:03
    jerzyf
    Poziom 22  

tomeczekokok napisał:
    Są to łączone ogniwa, akumulatory 4,7 V, 10 równolegle czyli 47 Volt. Tak Chciałbym Czujnik który elektronicznie odłączy mi ładowarkę od nich jeżeli ogniwa zostaną naładowane.

Chyba jednak szeregowo, bo równolegle będą ciągle miały tylko 4,7V, choć dziesięć razy większą obciążalność (prąd).

0
  • #7 14 Kwi 2012 17:45
    tomeczekokok
    Poziom 14  

Przepraszam, kolego Jerzyf masz rację, głupia pomyłka. Ktoś wie gdzie mogę dostać taki miernik poziomu naładowania?. Może jakiś kit avt na 12 V po przeróbce na 47, da radę?

0
  • #8 14 Kwi 2012 18:10
    krzyjak
    Poziom 29  

Nadal nie wiadomo co to za akumulatory.

0
  • #9 14 Kwi 2012 18:41
    tomeczekokok
    Poziom 14  

Są to połączone baterię od Nokia 3310. Są połączone szeregowo 10 sztuk po 4,7 V (bez zabezpieczeń dla wścibskich na szczegóły) więc będą miały napięcie 47 V. Prąd chwilowy posiadają one 7 A. Jedna paczka jest złożona z 10 sztuk o napięciu 47 V i pojemności 1200mA. Będę łączył 17 takich paczek i chcę uzyskać pojemność 20,4 Ah i prąd chwilowy 119 A przy napięciu 47 V. To nie jest żaden kupny akumulator tylko moja własna konstrukcja. Ładowarka będzie ze sklepu Magmy 48 V i prądzie ładowania 2,5 A. Gdzie mogę kupić lub proszę o schemat konstrukcji Akumetru.

0
  Szukaj w 5mln produktów