Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic tz2, dziwne kolory na zdjęciach i wyświetlaczu aparatu

sebikk1 10 Apr 2012 23:11 3525 10
    sebikk1
    Level 11  
    Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co jest z aparatem, zaczął dziwnie się zachowywać, zdjecia mówią same za siebie.
    Aparat upadł z wysuniętym obiektywem jakiś 2 lata wcześniej, teraz zaczął robić zdjęcia jakby nie potrafił dobrać ustawień. Od czasu upadku wszystko było OK, jedynie na wewnętrznym pierścienu jest wgniecenie, które nie pozawala swobodnie zamknąć obiektywu.

Panasonic tz2, dziwne kolory na zdjęciach i wyświetlaczu aparatu Panasonic tz2, dziwne kolory na zdjęciach i wyświetlaczu aparatu

Z góry dzięki za pomoc.
    corb
    Level 13  
    Wygląda na uszkodzoną matryce, jeszcze sie nie spotkałem by ktoś to naprawiał, trzeba ją wymienić.
    sebikk1
    Level 11  
    Dzięki za podpowiedź.
    A może ma ktoś do sprzedania taką matrycę, może też być od tz3 chyba też pasuje?
    Na portalu aukcyjnym nie mogę znaleźć.
    darkotkt
    Level 15  
    Tz3 nie pasuje. Wymiana matrycy to koszt ok 200zł
    sebikk1
    Level 11  
    Kupiłem taką matryce, ale jest problem, ponieważ musze ją wlutować na taśme.
    Teraz nie wiem czym lutować, stacją hot-air czy stacją kolbową? Czy mogę użyć pasty czy będzie lepszy topik w żelu?
    Jakiej temperatury użyć żeby nie uszkodzić matrycy?
    Proszę o pomoc...
    darkotkt
    Level 15  
    Lepiej grotem, topnik czy flux bez znaczenia. Jeżeli zdecydujesz się na Hot air to do 360 C.
    sebikk1
    Level 11  
    Aparat Panasonic TZ-2 po wymianie matrycy robi ponownie zdjęcia.
    Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
    Mam nadzieję że ta matryca wytrzyma dłużej od poprzedniej i będę w dalszym ciągu szcześliwym posiadaczem.
    Jeśli ktoś potrzebuje pomocy proszę pisać na priv, chętnie pomogę, lub też mogę przelutować matrycę CCD.
    Pozdrawiam
    S.
    janek0047
    Level 2  
    sebikk1 wrote:
    Aparat Panasonic TZ-2 po wymianie matrycy robi ponownie zdjęcia.
    Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
    Mam nadzieję że ta matryca wytrzyma dłużej od poprzedniej i będę w dalszym ciągu szcześliwym posiadaczem.
    Jeśli ktoś potrzebuje pomocy proszę pisać na priv, chętnie pomogę, lub też mogę przelutować matrycę CCD.
    Pozdrawiam
    S.

Napisałem jakiś czas temu, ale nie odpowiedziałeś. Czy twoja oferta jest aktualna?
    GRYFITA
    Level 10  
    Poszukuję również takiej matrycy - 2 sztuki. Proszę o pomoc.
    sebikk1
    Level 11  
    Witajcie,

Ja znalazlem tą matryce na partalu aukcyjnym, na poniższej aukcji znajdziecie jeszcze 1 szt. do aparatu TZ2, ale trzeba podpytać sprzedajacego, ponieważ co jakiś czas ma matryce do tz2 oraz tz3, ostatnio miał po 3 szt. do kazdego modelu.

"http://allegro.pl/panasonic-tz2-nowa-matryca-ccd-i2567749845.html"
    Sprzedający: waldfot

Pozdrawiam
    S.

Panasonic tz2, dziwne kolory na zdjęciach i wyświetlaczu aparatu Panasonic tz2, dziwne kolory na zdjęciach i wyświetlaczu aparatu
    janek0047
    Level 2  
    Dzieki za odp.
    spr. na al..ro.
    Myślałem, że będzie to tańsza inwestycja.
    Na razie wstrzymuję się z decyzją.
    Pozdr. j.