Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana multiswitch-a - jakie pasmo przenoszenia ?

nero541 11 Apr 2012 09:34 2107 4
    nero541
    Level 15  
    Witam

Mam instalację składającą się z 2 naziemnych anten kierunkowych, 1 anteny SAT, konwertera Inverto Quattro 0,3 dB, wzmacniacza WWK-861 i multiswitcha Axing 5/8. W związku z pojawieniem się w domu dekodera "n" z PVR postanowiłem dołożyć drugi konwerter quattro na Astrę (zez) i oczywiście muszę wymienić multiswitch. Mam w związku z tym pytanie, o pasmo przenoszenia sygnału SAT. Większość z multiswitch-y oferuje pasmo 950-2150 MHz, ale są też egzemplarze mające górny zakres 2200, 2300 czy nawet 2400 MHz. Czy ta różnica wpływa na możliwość odbioru obrazu HD, czy też najczęściej spotykane 2150 MHz wystarczy ? Mam też prośbę o pomoc w wyborze multiswitcha.
    Zastanawiam się nad (liczba wyjść zwiększyła się ze względu na dodatkowe gniazda w niektórych pomieszczeniach pod Astrę):
    1) Opticum OMS 9/12 P,
    2) Satmatrix MS 9/12-S,
    3) SATRIX OLS 9x12 (to ten sam sprzęt co pozycja 2?),
    4) MP-0912 Signal
    5) TRIAX TMS 9X12 P.

Przy okazji zapytam też o BER w mojej instalacji. Dekoder podaje siłę sygnału ok. 60-70%, jakość nie spada poniżej 75% (przeważnie jest 80%) natomiast stopa błędu jest wysoka, ok. 1*10-3. Przed anteną jest czysto, najbliższe drzewa są w odległości 100 m
    spinacz
    Level 41  
    Ja zdecydowanie polecam Terra MSR-912 i nie będziesz miał żadnych problemów z czym kol wiek i pełne pasmo SAT.
    User removed account
    Level 1  
    zxvt
    Level 17  
    Pomiar BER w dekoderach N'ki jest wartością chyba losową :)
    nero541
    Level 15  
    Dziękuję za odpowiedzi, temat zamykam.