Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony plik ntkrnlpa.exe - Windows Ultimate 7 32-bit

11 Apr 2012 16:29 8843 7
  • Level 9  
    Na początku chciałbym przywitać się z Ekspertami, Moderatorami oraz innymi użytkownikami tego ambitnego forum... Witam Was!

Mam oto taki problem od kilku dni drodzy userzy zmagam się z plikiem ntkrnlpa.exe, który wchodzi w skład jądra systemu, a przede wszystkim wpływa na rozruch komputera...

Jak to się stało? a no bawiłem się programem sunrise seven, roztargniony właczyłem opcje "Odblokuj obsługę do 128GB RAM dla x86" co nie jest dedykowane dla architektury x86, a wręcz działa destrukcyjnie na jądro systemu 32-bitowego. Wiem, wiem to moja wina możecie po mnie "pojechać", ale stało się

Co robiłem, zrobiłem do tej pory aby uporać się z problemem...?
    Przede wszystkim zapoznałem się z podobnym tego typu problemem, zalecając się do wskazówek podanym na tym forum http://windows7forum...tutorial-5693-t
    Wykonałem wszystkie kroki do punktu 19-tego...

a w konsoli wpisałem:

1. cd C:\Windows\System32\
    2. copy C:\Windows\System32\ntkrnlpa.exe C:\
    3. rename C:\ntkrnlpa.exe ntskrnl.exe
    4. copy C:\ntskrnl.exe C:\Windows\System32

Ad.2 Otrzymuję pytanie: Zastąpić C:\ntkrnlpa.exe? <Tak/Nie/Wszystkie>:
    Gdy dokonuję wyboru wyświetla się komunikat: Liczba skopiowanych plików: 1.
    Ad.3 Wyświetla mi się: Nazwa pliku jest powtórzona, albo nie można odnaleźć pliku
    Ad 4.Ponownie otrzymuję pytanie: Zastąpić C:\Windows\System32\ntskrnl.exe? <Tak/Nie/Wszystkie>:
    Gdy dokonuję wyboru - wyświetla się komunikat: Liczba skopiowanych plików 1.

Wybierałem opcje na Tak jak i na Wszystkie - żadna z tych opcji nie pozwoliła mi na uruchomienie systemu
    Za każdym razem kiedy uruchamiam system ukazuje się szary pasek ładowania plików Windows, który prowadzi do narzędzi naprawy systemu (które są bezskuteczne)

Próbowałem również:

I. przy pomocy komendy del usunać plik i skopiować go na nowo...niestety bez oczekiwanego rezultatu
    II. przy pomocy komendy sfc /SCANNOW Otrzymałem komunikat: Istnieje oczekująca naprawa systemu.
    Uruchom ponownie system Windows. Nic nie pomogło
    III.a) przy pomocy komendy sfc /SCANFILE=C:\Windows\System32\ntskrnl.exe /OFFBOOTDIR=C:\ /OFFWINDIR=C:\Windows
    III. przy pomocy komendy sfc /SCANFILE=C:\Windows\System32\ntkrnlpa.exe /OFFBOOTDIR=C:\ /OFFWINDIR=C:\Windows
    IV.a) przy pomocy komendy bcdedit /set kernel ntkrnlpa.exe
    IV. przy pomocy komendy bcdedit /set testsigning off
    IV.c) przy pomocy komendy bcdedit /set pae ForceDisable
    V. Zrobić tzw. nakładkę, gdzie system utworzony zostanie plik system.old, ale niestety na partcji systemowej (20 GB) mam zaledwie 900 MB wolnego miejsca, a do tej operacji wymagane jest bodajże 5,8 GB wolnej przestrzeni na partycji system. Można zainstalować system na innej partycji, a ja mam na każdej z nich po 1 Giga wolnego miejsca - także odpada.

Komunikat:

III.a) Funkcja ochronna zasobów systemu Windows nie może wykonać rządanej operacji
    III.b) Funkcja ochronna zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności
    IV.a) Wystąpił błąd podczas próby odwołania się do określonego wpisu. Nie można odnależć określonego pliku
    IV.b) Wystąpił błąd podczas próby odwołania się do określonego wpisu. Nie można odnależć określonego pliku
    IV.c) Wystąpił błąd podczas próby odwołania się do określonego wpisu. Nie można odnależć określonego pliku

W związku z powyższym liczę na Waszą mądrość w tym temacie drodzy userzy...Wiem, że reinstalkę wykonać jest bardzo łatwo, ale to nie o to chodzi;) Są z pewnością pewne rozwiązania, które pominąłem...Z braku dostatecznej wiedzy w tym temacie...Dlatego liczę na WAS. Czekam na dobre rady, kto zna się w tym temacie...

Ps.Wiem, że kiedyś podobny temat opisywała krok po kroku Picasso tyle, że dla XP http://www.searcheng...exe-t85177.html

Nie ukrywam, że mam aspiracje by dostać się do systemu (GUI) bez reinstalki.

Liczę na waszą wiedzę...

• Level 20  
    Witaj
    miałem niedawno na serwisie podobny problem
    Niestety podmiana pliku nie wystarczy trzeba jeszcze obsługę wyłączyć.
    Wszystko masz opisane ładnie tu : Link

Mi pomogło
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Witaj Kolego!

remiqeu wrote:
    Niestety podmiana pliku nie wystarczy trzeba jeszcze obsługę wyłączyć.
    Co masz na myśli...?

remiqeu wrote:
    Wszystko masz opisane ładnie tu : Link
    Może nie zauważyłeś, ale podawałem link do tego tematu na Windows 7...Doszedłem do punktu 19-tego. A dalej lipa. Cały czas ładuje się pasek ładowania plików i próbuje coś tam niby naprawiać...
    Pisałem nawet do autora postu Lalika oraz twórcy Sunrise Seven na gg, ale póki co bez odezwu;)

Czekam na ciekawe propozycje...

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł na ciąg dalszy do dawaj...

Przede wszystkim napisz jaką wyłączyć obsługę? I w jaki sposób?

Chcę dostać się do systemu...

Również pozdrawiam

• Level 20  
    chodziło mi o :
    bcdedit /set kernel ntkrnlpa.exe ENTER
    bcdedit /set testsigning off ENTER
    bcdedit /set pae ForceDisable ENTER
    U mnie po wykonaniu wszystkich funkcji chodziło ok.
  • Level 9  
    [quote="remiqeu"]chodziło mi o :
    bcdedit /set kernel ntkrnlpa.exe ENTER
    bcdedit /set testsigning off ENTER
    bcdedit /set pae ForceDisable ENTER
    U mnie po wykonaniu wszystkich funkcji chodziło ok.[/quote

remigue w poście mam to opisane jakie mam komunikaty zwrotne;) Niestety nie pomogło

Dodano po 14 [minuty]:

krzychupar wrote:
    A to robiłeś Link ?.

Witaj!

Tak próbowałem...Informacja brzmi następująco...

Znaleziono główną przycznynę :
    ........................................................
    Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia mimo wykonani kilku prób nie może określić przyczyny problemu

a to informacja z diagnostyki, w którym wystąpił błąd

--------------------------------
    Szczegóły sesji
    -------------------------------

Dysk systemowy = \Device\Harddisk0
    Katalog Windows = C:\Windows
    Uruchamianie programu AutoChk = 0
    Liczba głównych przyczyn = 1

Reszta testów na zero w sens. Kod błędu = 0x0, czyli OK, a ten błąd to systemowy, chyba że się mylę i miałby być z dyskiem?

Dodano po 25 [minuty]:

A tutaj są dodatkowe informacje, które mogą w jakimś stopniu pomóc:

Podpis problemu

Nazwa zdarzenia: StartupRepairOffline

Podpis 1: 6.1.7600.16385
    Podpis 2: 6.1.7600.16385
    Podpis 3: unknown
    Podpis 4: 21200913
    Podpis 5: AutoFailover

Ponadto:

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\System32\LogFiles\Srt\SrtTrial.txt
    X:\Windows\Temp\StartupRepair.etl
    C:\Windows\System32\LogFiles\Srt\disklayout.txt
    C:\Windows\System32\LogFiles\Srt\bcdinfo.txt
    C:\Windows\System32\LogFiles\Srt\bootstat.dat
    C:\Windows\System32\LogFiles\Srt\bootfailure.txt

Liczę na waszą wiedzę Panowie w tym temacie, Userzy
  • Level 12  
    w konsoli zrobiłem jak napisał Lukas 01. Czyli skopiowałem plik ntkrnlpa.exe i następnie zmieniłem jego nazwę jak w punkcie chyba 3. Windows nadal się nie uruchamiał. W konsoli wykasowałem orginalny ntkrnlpa.exe a ten ze zmienioną nazwą nazwałem właściwie czyli ntkrnlpa.exe.windows startuje normalnie.
  • Level 9  
    Amil wrote:
    w konsoli zrobiłem jak napisał Lukas 01. Czyli skopiowałem plik ntkrnlpa.exe i następnie zmieniłem jego nazwę jak w punkcie chyba 3. Windows nadal się nie uruchamiał. W konsoli wykasowałem orginalny ntkrnlpa.exe a ten ze zmienioną nazwą nazwałem właściwie czyli ntkrnlpa.exe.windows startuje normalnie.

To masz farta kolego...Próbowałem (myśle, że) WSZYSTKIEGO, kombinacje alpejskie. W moim przypadku nic nie pomogło. Od pół roku jestem po reinstalce.

Ps.Dziekuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w rozwiązanie problemu. Zamykam temat.