Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W202 C220 - Rozwiązanie awarii czujnika pompy LUCAS

weritmo24 11 Kwi 2012 16:58 22823 15
  • #1 11 Kwi 2012 16:58
    weritmo24
    Poziom 8  

Zamieszczam informację do której doszedłem czytając większość postów zawartych na forach dotyczących Mercedes'a.
    Sam w jednym temacie nie znalazłem odpowiedzi i posklejałem je do kupy.
    Wyszło mi coś takiego:

Auto:

Mercedes-Benz
    W202
    1997r
    C220
    2.2 Diesel
    Pompa wtryskowa LUCAS'a na krótkim kablu
    Skrzynia - automat.

Przyczyna:

Auto na zimnym silniku pracowało normalnie, po rozgrzaniu się do temp. ok. 90°C samochód pokazywał błąd EPC a następnie przeprowadzał w tryb awaryjny.
    Mercedes po tym zaczynał się dusić, kopcić po prostu nie dało się jechać.

Błąd wskazany poprzez komputer serwisowy to czujnik temperatury paliwa, bodajże 1228.

Rozwiązanie
    bez wymiany czujnika bądź nawet całej pompy wtryskowej co jak wiadomo nie jest tanim rozwiązaniem, to:

Rozłączenie czujnika temperatury paliwa pomiędzy pompą a sterownikiem.

Ja zrobiłem to łamiąc drucik/pin z kostki męskiej, ponieważ nie wiedziałem jakiego koloru jest przewód odpowiedzialny za to połączenie.

W kostce wszystkie piny są oznaczone także nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego.

Pin odpowiedzialny za to:

6- przy pompie, 19 - przy sterowniku

Poprzedni mój post gdzie zawarty jest odnośnik do schematu owej pompy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2268030&highlight=

Mam nadzieję, że pomogę komuś tym postem.

Jeśli są jakieś nie jasności w związku z tym, chętnie pomogę.
    Ale z góry zaznaczam, że to jest na tą chwile jedyna moja styczność z problemem w aucie Mercedes.

• Fibaro
  • #2 11 Kwi 2012 21:02
    tomek70
    Poziom 20  

Od tej pory auto chodzi OK?

• #3 11 Kwi 2012 21:42
    weritmo24
    Poziom 8  

Tak.
    Inaczej bym tego nie zamieszczał.
    Już zrobiłem kilkaset kilometrów bez wyskakującego błędu.

Kilka lat temu podobny temat był prowadzony poprzez użytkownika moogio.
    I wydaje mi się, że za tą informację pobierał opłatę.

• #4 17 Maj 2012 11:23
    babe16
    Poziom 9  

Witam mam pytanie 6 pin to jest przewód taki blady różowy sprawdziłem miernikiem przepływ od kostki tej męskiej aż do komputera i go rozciąłem. A 19 wyciągnąłem z tej dużej kostki Sterującej kolor to brązowo czerwony . Samochód odpala ale dalej na dwa razy czy trzeba jechać skasować błędy?? czy w dobrych miejscach odłączyłem te kable . Z góry dzięki za info .

• #5 18 Maj 2012 21:33
    strooisel
    Poziom 1  

weritmo24 - czy problem dalej nie występuje?

Od kilku dni zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, które podałeś..
    Objawy są takie same, gdy tylko robi się cieplej, autem prawie nie da się jeździć.
    Dzisiaj na diagnostyce potwierdził się błąd P 1228.
    Orientacyjna cena naprawy pompy (czujnika) trochę mnie przeraża, a nie chciałabym eksperymentować i czegoś niepotrzebnie "psuć".

pozdrawiam :D

• Fibaro
  • #6 02 Cze 2012 13:26
    weritmo24
    Poziom 8  

Słuchajcie, ja już Mercedesa się pozbyłem ale od momentu jak to zrobiłem to auto chodziło mi prawidłowo, po sprzedaży z tego co wiem to jeszcze jeździ po mieście.

strooisel- jeśli zrobisz tak jak napisałem nic się nie powinno stać w aucie a jeśli będzie gorzej, zawsze przecież można połączyć na nowo przerwane połączenie

babe16- ten "sposób" jaki opisałem był na objawy wymienione w pierwszym moim poście.

I najważniejsze... nie jestem znawcą w temacie Mercedesa. Poradziłem sobie z moim problemem w taki a nie inny sposób bo koszt nowej pompy to równowartość połowy samochodu, którego miałem.

• #7 04 Cze 2012 20:40
    hollow
    Poziom 20  

Problem może pojawić się zimą, bo temperatura paliwa ma wpływ na ilość wtrysku.

• Fibaro
  • #8 21 Lip 2012 21:38
    matthew.trv
    Poziom 2  

Witam Wszystkich,
    Jestem użytkownikiem Mercedesa w210 2.2 D z 96 roku. Niestety ostatnio pojawiło się kilka problemów i pomyślałem, że może ktoś mi podrzuci kilka porad i pomysłów.
    Jakiś czas temu zaświeciła mi się słynna kontrolka EPC. Samochód nie gasł, ale tracił moc i mimo ponownego jego uruchamiania kontrolka dalej się świeciła, a jego moc nie wracała. Oddałem samochód do mechanika. Po długim oczekiwaniu okazało się, że był problem ze sterownikiem i modulatorem. Zostały wymienione. Samochód jeździł 1 dzień i problem się powtórzył. Po podpięciu pod komputer pokazały się 3 błędy: p1223, p1227, p1228.
    Moje pytanie dotyczy co mogę sprawdzić lub zrobić poza wymienionym wyżej rozłączeniem czujnika pomiędzy pompą a sterownikiem?
    W ostateczności czy możecie polecić kogoś kompetentnego z woj. lubelskiego lub nie dalekich okolic kto by się podjął wymiany tej pompy na pompę bosha?
    Pozdrawiam

• #9 23 Lip 2012 16:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Ja teraz robiłem taka przeróbkę w Piastowie, bardzo profesjonalnie, powiem, że jestem zadowolony. Koniec zapalania się kontrolki. Jak chcesz namiar, pisz na PW.

• #10 24 Lip 2012 21:02
    matthew.trv
    Poziom 2  

Dzięki, a może ktoś zna kogoś godnego polecenia troche bliżej woj. lubelskiego?

• #11 15 Sie 2012 21:35
    Mercedes OP
    Poziom 2  

Witam,
    Nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj z prosba o pomoc. Mamy z chlopakiem Mercedesa C220 Diesel r 94. Wszystko byloby by cacy gdyby nie wyciek paliwa. Jak tylko sie troche nagrzeje cieknie nam. Do tego przy wyzszych obrodach wyskakuje ten wspanialy blad EPC, gasnie. Po ponownym odpaleniu da rade jechac dalej. Ale strasznie szarpie i dlawi silnik, nie ma mocy. Ja jestem kompletnie zielona w te klocki, gyby ktos mogl mi powiedziec tak na chlopski rozum co to moze byc bede wdzieczna. Dowiedzielismy sie ze to moze byc pompa paliwowa albo wtryskowa. Ile w ogole kosztuje pompa Lucasa? I czy oplaca sie wymieniac te pompe?

Bede wdzieczna za potraktowanie mnie powaznie i za pomoc:)

• #12 15 Sie 2012 22:50
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Samochód na warsztat, albo samemu umyć i dokładnie określić miejsce wycieku. Może być to Waszym problemem. Wcale nie jest powiedziane, że to pompa.

• #13 16 Sie 2012 07:33
    Mercedes OP
    Poziom 2  

A czy taki wyciek może powodować wyskakiwanie tego błędu? Gdzieś zdążyłam doczytać że jak w przewodach pojawia się powietrze to wyskakuje ten błąd.

• #14 16 Sie 2012 16:01
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Tak, jak najbardziej. Zapowietrzenie też zapali EPC.

• #15 22 Wrz 2013 21:47
    luckylm
    Poziom 2  

Witam, miałem ten sam problem z czujnikiem temperatury paliwa, mechanik odciął czujnik i niby wszystko jest ok spalanie nie wzrosło, moc taka sama tylko czasem jak podjadę na skrzyżowanie i na biegu jałowym zaczynają skakać obroty, jest na to może jakaś rada czy trzeba już z tym jakoś żyć?

• #16 23 Kwi 2014 23:54
    nutrion
    Poziom 1  

witam jakis rok temu przecialem kabel na pinie 6 i auto chodzilo do dnia dzisiejszego rano chcialem odpalic i fajna kontrolka epc co 2 odpalenie kontrolka gasnie ale po gwaltownym wscisnieciu gazy znowu sie zapala nieregularne obroty niekiedy sam gazuje a po chwili sie wylancza jakas rada na to? połączyć znowu kabel? to coś pomoże? moze wymiana filtra? nie mam pecherzykow powietrza w rurkach...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo