Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restartowanie komputera po ładowaniu okienek windows

plnzks 11 Kwi 2012 18:31 1722 19
  • #1 11 Kwi 2012 18:31
    plnzks
    Poziom 10  

Witam, postaram się opisać mój problem z komputerem.
    Komputer ma wgrany Windows XP Home Edition
    Dzisiaj dostałem używany komputer, który miał wgranego avasta, ale nie dało się tego avasta usunąć. Wszedłem w tryb awaryjny i usunąłem cały folder avasta i tutaj zaczeły się schody.
    Od tamtej pory komputer się nie włącza, tylko restartuje po wyświetleniu okienek windowsa (chwilkę się ładuje, a później restart i tak w kółko).

Tryb awaryjny również się restartuje.
    Próbowałem zrobić przywracanie przez konsolę tym sposobem:
    http://support.microsoft.com/kb/307545/pl
    lecz niestety to nie pomogło.
    Później próbowałem naprawić system przez włożenie płyty z Windows, pliki załadowały się do końca i nastąpił restart komputera, i niestety gdy okienka windows się załadują to wyskakuje komunikat że "instalator ponownie uruchamia komputer" i jestem uziemiony.

Chciałbym naprawić komputer bez formatowania go, ponieważ na dysku znajdują się ważne dla mnie dane.

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
    Pozdrawiam serdecznie

• #2 11 Kwi 2012 18:39
    Dacomos
    Poziom 33  

Konfiguracja łącznie z modelem i mocą zasilacza ?
    Jak wywaliłęś jakies foldery windowsa to tylko naprawa z nosnika lub zgranie na inny komp i format

• #3 11 Kwi 2012 18:40
    jkbgajda
    Poziom 23  

Jeżeli instalator także się resetuje wygląda to na problem z niebieskim ekranem śmierci czyli BSOD.
    Podczas uruchamiania wciskaj cały czas f8 i wybierz m"Wyłącz ponowne uruchamianie komputera po awarii systemu" przekaż nam treść niebieskiego ekranu
    Pozdrawiam

• #4 11 Kwi 2012 19:14
    plnzks
    Poziom 10  

Dacomos napisał:
    Jak wywaliłęś jakies foldery windowsa

usunąłem tylko w trybie awaryjnym katalog avasta z Program Files

jkbgajda napisał:
    problem z niebieskim ekranem śmierci czyli BSOD.

niestety nawet żaden bluescreen nie wyskakuje

jkbgajda napisał:
    Podczas uruchamiania wciskaj cały czas f8 i wybierz m"Wyłącz ponowne uruchamianie komputera po awarii systemu" przekaż nam treść niebieskiego ekranu

nie przypominam sobie żeby była taka opcja, lecz mogę się mylić. jeżeli będzie takie polecenie to komunikat będę mógł napisać dopiero jutro w bardzo porannych godzinach gdyż komputera nie mam w domu

___

dodam, że nie wyskakuje kompletnie żaden komunikat, tylko jest napisane "Instalator ponownie uruchamia komputer" - gdy mam włożoną płytę instalacyjną Windowsa.

• Pomocny post
    #5 11 Kwi 2012 19:17
    Dacomos
    Poziom 33  

No to wracamy do początku konfiguracja łącznie z zasilaczem :D

• #6 11 Kwi 2012 19:41
    1647166
    Usunięty  
  • #7 11 Kwi 2012 19:42
    plnzks
    Poziom 10  

Dacomos napisał:
    No to wracamy do początku konfiguracja łącznie z zasilaczem :D

mam rozumieć, że parametry mam sprawdzić w konsoli za pomocą polecenia "dxdiag" bo innego pomysłu nie mam? :/

• Pomocny post
    #8 11 Kwi 2012 19:43
    artaa
    Poziom 43  

Nie, masz podać co masz w środku obudowy, z modelem zasialcza i jego wiekiem włącznie.

• #9 11 Kwi 2012 19:59
    plnzks
    Poziom 10  

ok, rozumiem. W takim razie temat musi poczekać tak jak pisałem do jutra, do porannych godzin; gdyż nie mam tego komputera "przy sobie".

• #10 11 Kwi 2012 20:53
    kisielos12
    Poziom 26  

A jak nic nie dasz rady zrobić, to jakiś live cd i kopiuj dane, rób format. Na przyszłość radzę zrobić 2 partycje na jednej dokumenty a na drugiej system i reszta.

Pozdrawiam

• #11 11 Kwi 2012 21:09
    robertamel
    Poziom 27  

Jeśli wiesz jaką miałeś wersję programu to zainstaluj go na innym komputerze i przenieś folder na miejsce skasowanego do tego komputera.

• #12 11 Kwi 2012 21:41
    plnzks
    Poziom 10  

robertamel napisał:
    przenieś folder na miejsce skasowanego do tego komputera

Pisząc "przenieś" miałeś na myśli skopiowanie folderu przez konsolę np. z pendrive na dysk C:\ na komputerze? Bo innego wyjścia nie mam niestety.

To był prawdopodobnie avast 9, ale niestety pewien nie jestem.

__

W tym momencie przypomniało mi się, że jeszcze zanim skasowałem w trybie awaryjnym avasta to robiłem skanowanie nim i znalazł jakieś wirusy, które usunąłem - nie sprawdzając ścieżki.

__

Czy polecenia fixboot i fixmbr mogą być w tej sytuacji przydatne?

• Pomocny post
    #13 12 Kwi 2012 02:44
    robertamel
    Poziom 27  

Cytat:
    Czy polecenia fixboot i fixmbr mogą
    być w tej sytuacji przydatne?
    Myślę, że nie ale też nie powinny zaszkodzić. Jak zależy tobie na danych to wykonaj jak najszybciej kopię dysku np programem hdclone i eksperymentuj na kopii. Lub zastosuj się do sugestii kolegów aby przekopiować ważne dokumenty a system spisać na straty formatując dysk i ponownie instalując.

• #14 12 Kwi 2012 06:28
    plnzks
    Poziom 10  

Tak jak wczoraj pisałem, mam parametry komputera:
    Płyta główka: Gigabyte GA-945 GM-S2
    RAM: 1GB
    Dysk: 150 GB (są na nim 3 partycje)
    Karta graficzna: Gigabyte (nie mam modelu)
    Procesor: Intel Pentium 3GHz
    Zasilacz: FEEL III - 350 ATX

• Pomocny post
    #15 12 Kwi 2012 06:33
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

plnzks napisał:
    Próbowałem zrobić przywracanie przez konsolę tym sposobem:
    http://support.microsoft.com/kb/307545/pl

Kopiowałeś z podfolderu \repair czy ze snapshotów z \System Volume Information ?

Z fixboot czy fixmbr daj sobie spokój.

• #16 12 Kwi 2012 06:45
    plnzks
    Poziom 10  

WojtasJD napisał:
    Kopiowałeś z podfolderu \repair czy ze snapshotów z \System Volume Information ?

Tak jak jest napisane w tej instrukcji, czyli najpierw w części pierwszej kopiowałem z \repair, a później ze snapshotów.
    Wykonałem wszystko krok po kroku tak jak jest tam napisane.

PS.
    Nie wiem czy to pomoże, ale mam możliwość podłączenia tego dysku twardego jako drugi dysk pod inny komputer z tym samym windowsem.

Znalazłem jeszcze coś takiego:
    http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_window...wracania_systemu_w_wierszu_polecenia-114.html
    tylko, że w konsoli odzyskiwania nie chciało mi działać.

• Pomocny post
    #17 12 Kwi 2012 07:15
    Dacomos
    Poziom 33  

Nie ma co walczyć z systemem skoro ciągłe restarty łącznie z instalatorem :cry:
    Zasilacz to śmiec do wymiany niezależnie od wyników :D
    Na początek podmiana zasilacza na markowy sprawdzić stan kondensatorów na płycie - skan dysku hdtune .

• #18 12 Kwi 2012 07:20
    plnzks
    Poziom 10  

Dacomos napisał:
    Nie ma co walczyć z systemem

tylko, że właśnie najbardziej mi zależy na działaniu systemu, przynajmniej żeby się uruchamiał, a przed awarią nie rozbierałem komputera.

Podczas uruchamiania komputera mam opcję Xpress Recovery tylko nie wiem, czy gdy to wykonam to nie stracę obecnych danych.

__

Doszedłem do wniosku, że chyba faktycznie nic z tego systemu nie będzie, tylko teraz pytanie czy np. za pomocą Ubuntu mógłbym pozrzucać dane na jakiś nośnik?

• Pomocny post
    #19 12 Kwi 2012 18:27
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

plnzks napisał:
    Tak jak jest napisane w tej instrukcji, czyli najpierw w części pierwszej kopiowałem z \repair, a później ze snapshotów.

Ok, ok - to takie podchwytliwe pytanie było :wink: - bo w postach niektórzy podają kopiowanie 'staroci' z repair i na tym koniec. Wygodnie jest użyć jakiegoś LiveCD i kopiować tylko ze snapshotów, odpada problem dostępu do \System Volume Information.

Jak się upierasz można by było jeszcze raz przywrócić rejestr z wybranego świeżego snapshota, doprowadzić do pierwotnej sytuacji (restart) i wyłączyć pare usług Avasta w rejestrze offline (lub przed jego przywróceniem wyłączyć).

• #20 13 Kwi 2012 08:20
    plnzks
    Poziom 10  

Minął kolejny dzień i szczerze miałem już troche dosyć tego komputera. Problem nie został rozwiązany. Udało mi się jedynie zgrać dane poprzez podłączenie innego dysku twardego i użycie Ubuntu do przekopiowania plików.
    Zrobiłem formatowanie dysku C:\ nie naruszając pozostałych dwóch partycji.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc w temacie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME