Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega8][bascom] aparatura zdalnego sterowania jaki kod

zuba1 11 Kwi 2012 19:11 2393 6
  • #1 11 Kwi 2012 19:11
    zuba1
    Poziom 13  

Witam.Mam problem odnośnie zdalnego sterowania.Mam 3 kanałową sprawną aparaturę (nadajnik i odbiornik) (proporcjonalna) z wyjściem na serwa.Chciał bym podłączyć pod dwa wyjścia atmegi8 (port c.1 i c.2) a następnie za pomocą uart przesyłać 5 wartości (lewo,prawo,góra,tył,stop)kłopot brzmi:jak odczytać wartości z wyjść odbiornika, co napisać w kodzie ??? Myślałem nad przerwaniami ale nie mam pomysłu jak to zrobić.Jestem w kropce.podaję także zdjęcie jak to ma być podłączone.

Dodano po 4 [minuty]:

[ATmega8][bascom] aparatura zdalnego sterowania jaki kod

• Megger
  • Megger
  • #3 11 Kwi 2012 19:51
    zuba1
    Poziom 13  

Tyle że jak z bascoma jestem noga bo programuję pół roku i nie umiem skalibrować timera

• Megger
  • #5 13 Kwi 2012 18:50
    gray77
    Poziom 12  

Witaj. Zapoznaj sie z instrukcja PULSEIN.
    Uzywalem jej w swoim projekcie (sterowanie zdalne za pomoca aparatury rc z autka) do zczytywania wypelnienia i dziala wysmienicie.
    Dostajesz wartosci, ktore z powodzeniem mozesz pozniej wykorzystac chocby w instrukcji SELECT CASE a potem to juz normalnie RSem wyslac do drugiej Atmegi.
    Daj znac co wymysliles.

Pozdrawiam

• #6 14 Kwi 2012 17:05
    zuba1
    Poziom 13  

Oto programik który sam napisałem-DZIAŁA!!!Wielkie podziękowania dla gray77 naprawdę pomógł.

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodałem znaczniki SYNTAX.
    [zumek]

• #7 15 Kwi 2012 00:51
    gray77
    Poziom 12  

Ciesze sie, ze pomoglem. Mi wiele razy tu pomagali i ja tez tak chce.

Jak wstawiasz listing to uzywaj znacznikow CODE, lepiej sie czyta i moderatorow nie kole w oczy i rob wciecia w programach - beda duzo bardziej przejrzyste. LEpiej sie po prostu je czyta, nie tylko ktos inny ale dla ciebie to tez bedzie duze ulatwienie.

Jesli jeszcze cos bedziesz chcial sie dowiedziec - pisz. Na pewno dostaniesz podpowiedz jak nie ode mnie to ktos inny sie na pewno znajdzie.

Pozdrawiam i owocnego stukania w klawisze...
    :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME